Nevoľnosti v 2 mesiaci tehotenstva. Čo mi pomôže?

berusaa
18. jan 2011

Prosím Vás,poraďte mi.Čakám druhé dieťa a som v 2 mes.tehot.a je mi strašne zle,chodím vracať aj v noci.Poraďte mi čo vám pomohlo alebo pomáha.vďaka

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambi2
18. jan 2011

odporucam homeo Cocculine od Laboratoir Boiron, spytaj sa v lekarni... 😉

renab
18. jan 2011

Súhlasím s @piacere, tiež som si to odvracala. Ja celé tehotenstvo. Nepomáhal Torecan, Cocculine ani infúzie v nemocnici. 😖

ejuska79
18. jan 2011

mne tiez byvalo priserne zle, cely den, vracala som doma, v praci...no hroza len si spomenut..trvalo to 4. mesiace... nepomohlo vobec nic ☹

ivett1
18. jan 2011

ahoj...skus to povedat doktorovi...nieco ti urcite predpise na zmiernenie...ak by to bolo velmi zle, infuzie by mali zabrat...aspon ja mam taku skusenost spred 2 rokov (na rozdiel od renab) 😉

bombula
18. jan 2011

lezat, spat, vo mne sa udrzal iba zlty melon a grepovy dzus. torekan som brala az po prvom trimestri... treba skusit aj tie homeopatika, mne ale nepomohli, niekomu zabera aj zazvor. caj ale ani to mi nepomohlo... najlepsie lezat a snazit sa zaspat, pit tekutiny po glgoch nikdy nie naraz... pri mono tehu sa po 12.tyzdni nevolnosti zmiernia alebo uplne ustupia...

danciacik
18. jan 2011

ahoj, ja som si prvé tehotenstvo prezvracala 9-mesiacov vkuse, aj na infúzkach som bola a nepomohlo, o druhom som ani nevedela a teraz pri treťom, tiež chodím na rozhovor so záchodom. Skús ten Torecan a ak nepomôže tak len vydržať a nezabudni len veľa piť aby si sa neodvodnila. a veľa, veľa vitamínov. 😉

tinki
18. jan 2011

ahoj, aj mne bolo zle ale pri prvej dcére len jeden mesiac a teraz v druhom tehotenstve od začiatku, to som ešte ani nevedela, že som v tom 🙂 až po 14. týždeň. Potom to akosi prešlo..Ale asi najviac pomáha čistá voda..a mne strašne chutili sladkosti aj kávu (bezkofeínovú) som si sladila, čo obyčajne nerobím..Držím ti palce, aby ťa to čo najskôr prešlo.. 😉

onlika
18. jan 2011

ahoj, mne zaberal zazvorovy caj z cerstveho zazrvoru s hrebickom, skoricou, medom a citronom. A nemohla som vobec ovocne caje a dzusy, teraz sa to uz zlepsilo

dai
18. jan 2011

hm, asi tiez taka rada o nicom - ale treba to vydrzat...
ja som pri malej vracala vkuse asi do 20-teho tyzdna - schudla som asi 10kg... moj lekar nie je zastancom liekov v prvom trimestri - ani ten torecan neodporuca ( je zastupcom prednostu kliniky na antolskej a dost doverujem jeho skusenostiam - on tvrdi ze ziaden liek na nevolnosti zato nestoji aby ste ho brali - ziaden nie je na trhu este tak dlho aby ste vedeli co nim svojmu dietatu v toto obdobie kedy sa vpodstate cele tvori spravite 😅 )
- teraz este stale vraciam - do prace chodim len sporadicky, vdakabohu mozem robit aj z domu... inak mi tiez pomaha len vela spanku, pomale jedenie ( aj ked niektore dni ide jednoducho von vsetko co prijmem... ) - asi ten spanok je najlepsi liek, vela lekarov odporuca zazvor - u mna je zial neuspesny, ale vyskusaj, mozno tebe pomoze ( fajn zu tie zazvorove vianocne susienky 😉 )

njonja
18. jan 2011

Ahoj absolutne odporucam zazvor!!!! velmi mi pomohol. Treba si navarit silnejsi caj a pit ho v homeopatickych davkach kazdu hodinu po cely den. Zacat este pol hodku pred vystupenim z postele- to je dolezite. Ja som si navarila do flase a tu som stale nosila so sebou. (postruhany zazvor zalej vodou, alebo zalej kolieska zazvoru)

kvetinka211
18. jan 2011

Mne pomahal tiez zazvor, ale suseny v kapsuliach - dostat to v lekarni. No a potom pravidelny prisun malych davok potravy (na udrzanie hladiny cukru), vyhybanie sa niektorym potravinam, dlhy spanok, vela oddychu. Drzim palce 🙂

maca_p
18. jan 2011

cerukal sem tam, mala som predpisany aj torecan, ale neaplikovala som si ho, lebo v letaku bola vystraha pri soferovani a ani sa mi veru nechcelo zavadzat cipky ved vies kam 😀 .
prave som v 29tt a pregrciavam sa do konca teho tak ako pri prvej teho...

miriam11
18. jan 2011

joooj, tak to je zle. Ja som sa budila v noci na to, ze ma napina a uz som utekalaaaaa. Mne pomahal zeleny sypany caj, odporucili mi ho v lekarni. Takisto som mala aj Torecan, ale z tej chuti mi uz bolo zle, takze ten som si uz nedavala. byvalo mi takto priserne zle 5 mesiacov a jedneho dna som sa zobudila a bola som FIT. Z nicoho nic preslo, ako prislo tak odislo 🙂

mbrazd
18. jan 2011

nič nepomáhalo, vracala som do 28.tt, este teraz mam niekedy problem a to som v 34.tt. Rozdychavala som na čerstvom vzduchu, jedla mimimini dávky jedla. A ked bolo najhorsie, pomohol mi pohar kofoly

oacka
18. jan 2011

mne v podstate nepomohlo nič, za prvé dva mesiace som schudla 9 kíl, vracala som 4 mesiace, torecan trochu pomohol, zázvor úplnéééé fuuuuuj, mm mi odšťavoval čerstvé ovocie, to som mohla ako tak piť, vodu iba po troške a pomaly, a minidávky jedla so zapchatým nosom.....

milota164
28. júl 2014

mne pomohli Rennie zuvacie tablety pri pocite na vracanie ale hlavne neskor pri paleni zahy

majusa15
19. sep 2014

mne nepomohlo nič, prevracala som cele tehu.. aj na infuzkach som bola a to bol týžden klud 🙂 v prvom trimestri som si robila srandu, že budem zvracat aj na porodnom sale :D ,.. no, ked som rodila, tak som sa dosmiala, zvracala som aj tam ... takže sa mi neda povedat, že som mala krásne tehotenstvo :D

bambulap
19. sep 2014

Ahoj, mne pomohla Coca Cola, ladovo vychladena a z plechovky. Denne som vypila 2 ks 250 ml. Z plastovej flasky mi nechutila a rychlo vyprchaju aj bubliky. A vela ovocia doobeda. V obidvoch pripadoch podla mna pomaha cukor.

gravidka
22. jan 2015

Omnoho viac ako cele Coculline mi pomohla rada mojho gynekologa, vraj o tom malokto vie. BUDUCE MAMICKY, UZIVAJTE : PYRIDOXIN. {60tabliet } 2,60Eur, je na nom napisane jedenkrat denne, mne lekar odporucil 3xdenne, som uplne zdrava, takze zvysena davka asi aby som mala uplnu pohodu. Uz po prvej tabletke obrovska ulava, takze je na vas, kolko si date. Ja si davam 2x denne. A k tomu uzivam Femibion 800. {aj v nom je pyridoxin, ale len malo}, preto po nom nie je taka ulava 🙂)

iwulqa
10. jan 2016

Mne je neskitocne zle ale ja nevraciam iba neviem do seba dostat jedlo led sa na neho pozriem tak daky reflex mi nedovoli ani otvorit usta. Cele zle ma nic nemam chut.

snehuliacik76
25. feb 2016

Ahojte baby, aj mne je dost zle a to som este len v 5. tyzdni a skusam vsetko mozne. Gravidka ten pyrodoxin je dobry napad. Idem ho ihned vyskusat. Aj ja beriem Femibion. Dufam, ze mi pomoze 😉

benshi
25. feb 2016

Mne osobne nepomáha absolútne nič, možem sa aj na hlavu postaviť. A myslím si,že u každej je to individuálne, treba poskúšať

jlp
25. feb 2016

Och baby ja biem, ze je to trapenie. Ja vsak dufam, ze cele tretie tehu pregrciam, lebo pri oboch synoch som pribrala 28kg a kedze mam zvysenu funkciu stitnej zlazy, tak priberiem aj zo vzduchu 😞

lubiduch
25. feb 2016

@snehuliacik76 ahoj....tento Problem velmi dobre poznam. to co ti tu niekto radil ten pyridoxin tak to zaberie len vtedy ak ti chyba Vitamin B6 ci B2...uz neviem ktory. Ale napr u mna mi robili na to testy ci mi nechyba takze toto nebola cesta pre mna....
najskor take bezne rady:
- jest castejsie malicke davky, pit po lyzickach to co vies do seba dostat ( u mna to bol cierny caj, citronada, zeleny caj s opunciou, grepovy dzus)....ako ktore obdobie, niekedy som 2 dni pila cierny caj, na treti den som z neho grcala tak som skusila zeleny atd...
- kym vstanes z postele daj si piskotu 🙂
- no a teraz co robit ked to nezabera- vypytaj si torrecan cipky. podla mojej skusenosti zaberaju az po par dnoch tak lepsie a ked sa beru pravidelne. ak su tie nevolnosti 24h denne tak nepomoze si Sem tam vziat ten cipok, treba to fakt pravidelne. ale tiez nepmoze vzdy
- ak vidis ze grcas tak casto ze mas tmavy moc, zakaleny moc prip ze vidis ze ani po lyzickach nevies do seba dostat tekutiy bez k lekarke moze ti dat ambulantne infuzku s tekutinami+torrecanom, v infuzke zabera lepsie.
- ak sa to nelepsi, Vela chudnes, Vela grcias, neudrzis fakt tekutiny ani jedlo a to dost dlho tak treba hospitalizaciu kde ta napoja a nastartuju. ja som sa hospitalizacii nevyhla ani pri jednom tehotenstve ale po tom sa to trochu upravilo
- ak ta napinaju vsetky smrady/vone- vyhybaj sa im! sprchuj sa vodou nie sprchovym gelom, na zuby som pouzivala detsku pastu, manzel mal zakazane sa vonavkovat, neotvarala som dobrovolne chladnicku, to len muz mi podaval veci atd....
- po case si sama najdes "cestu"..napr zle mi robili urcite ovocne caje lebo maju Vela farbiv a kyselin. Celkom fain mi robilo mlieko...

Najhorsie to u mna je vzdy od 5tt do cca 12tt potom to pomaly ustupuje. aktualne som 14tt zu som opat po 6tyzdnovej PNke nastupila a aj praca pomaha, musim sa sustredit na ine veci atd...ale grcnem si este stale sem tam :D toto bude trval este asi mesiac dva....

a co sa chudnutia tyka, pri oboch tehotesntvach som schudla 6-7kg (a vychodzia hmotnost nebola vysoka, taka bezna, ziadna nadvaha) a lekari nestresovali, dolezite je vediet prijat tekutiny (vtedy stresovali ked sa to nedarilo)....a drzim palce!

laqeeesha
25. feb 2016

Ja som mala to iste, dvakrat, vzdy som sa zaprisahala ze uz nikdy nebudem tehotna, naozaj som si to odtrpela 3 mesiace....hroza, nic mi nepomohlo, nemohla som jest, len som chudla, bolo to na nevydrzanie...... mne pomohli rozky s maslom kedze nezijem na SR a tak toto vo mne evokovalo nadej a ked som po troch mesiacoch absolvovala cestu na SR, co som myslela ze umrem, tak prvy rozok ma zachranil 🙂

luna116
17. apr 2016

vit B6 sa v tehotenstve neodporúča pre možný neurotoxický účinok na plod. Preto sa treba vyhýbať napr. i MagneB6, vhodnejšie je užívať Magnerot 3x2 tbl. ev.4x1 tbl., prípadne iný magnéziový doplnok. Nie je to výmysel, ale vedecky dokázaná skutočnosť, nedávno bol na túto tému lekársky seminár odprezentovaný v KE, PO, PP (konkrétne 13.04.16).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre