Nevoľnosť a starostlivosť o prvorodené

majusska202
7. aug 2018

Ahojte nemám to potvrdene ale dva mesiace mi mešká testy ukazujú dve čiarky takže som tehotná aj sa tak cítim neustále vraciam schudla som už 5 kilo nič nedokážem zjesť som slabá unavená... Nevoľnosť prebiehala u mňa aj pri prvom tehotenstve takže viem co ma čaka a najhoršie je ze zle mi bývalo až do 9 mesiaca. Skončila som aj hospitalizovana to mi až mesiac nič nebolo lebo ma napichali liekmi. A teraz moja otázka:tie co ste mali malé dieťa a k tomu nevoľnosti ako ste to zvládli? Pomáhal vám niekto? 2.stale kojím prvé dieťa no ak sa mi potvrdí že som tehotná chcem prestať pretože malý by pýtal cici vkuse a ja mam momentálne so sebou problém. Keď ste počas kojenie boli hostitalizovane ako ste to riešili s kojenim? Môj obvodný lekár mi povedal ze malý isto so mnou do nemocnice nepôjde... Ďalšia vec okrem tehotenstvo mam asi salmonela čakám na výsledok ako som na tom má niekto s týmto skúsenosť? Ďakujem za odpoveď

lavender21
7. aug 2018

@majusska202 v prvom rade keď ti menštruácia mešká už dva mesiace mala by si zájsť na gynekológiu, aby ti tam tehotenstvo potvrdili. Určia aj ako dlho si tehotná, aby si potom nepremeškala skríning napríklad. Aké staré máš bábo ktoré kojíš? Keď si taká slabá a vyčerpaná tou nevoľnosťou určite ti kojenie neprospieva, mala by si zvážiť odstaviť drobca. Do nemocnice isto nemôžeš ísť s dieťaťom, môžu ti ho nosiť na kojenie ak by bolo treba. Skús čo najviac oddychovať a poprosiť niekoho o pomoc , ja som nevoľnosti nemala až také zlé, tak som to s malou nejak zvládala. Potom u mňa nastali komplikácie, bola som aj hospitalizovaná, manžel čerpal OČR a nakoniec musel ostať s malou doma on na materskej, lebo ja mám kľudový režim. So salmonelou poradiť neviem...

danicabbb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusska202
autor
7. aug 2018

Ja by som bola ale moja doktorka ma do 17 dovolenku. A keď robila som jej volala a mi povedala ze to mi malo meska a keď už to bolo toľko co povedala tak ma dovolenku preto som u nej nebola

majusska202
autor
7. aug 2018

Tak som to začala riešiť aspoň s mojim obvodným doktorom a tam sa momentálne čaká na výsledky....

majusska202
autor
8. aug 2018

@lavender21 ja sa ho snažím odstaviť cez deň mu už nedávam len v noci je každú hodinu niekedy každú polhodinu hore ja fakt neviem ako to v noci zvládnuť

lavender21
8. aug 2018

@majusska202 ja som to spravila opačne, najskôr som odstavila v noci. Tiež sa malá budila každú chvíľu a ja som už nevládala... A zoberie ti fľašku? Ja som jej rovno dala pred spaním UM, potom sa zobudila v noci ešte asi trikrát a vždy dostala fľašu s UM. Postupne sa to znížilo, teraz sa budí v noci raz na mlieko...

lavender21
8. aug 2018

@majusska202 najlepšie by bolo keby ti v tomto pomohol partner, že by pár nocí vstával on. Stále by sa len pokúsil ho uspať, poprípade dal vodičku, alebo mlieko...

majusska202
autor
8. aug 2018

@lavender21 ja mu na noc teda večera dávam bud krupicu alebo kašu na dobrú noc vypije mi 200 úplne bez problém.... Už sme skúšali dávať v noci čaj aj vodu aj sme spravili tak ze som spala vedľa v izbe... Malý sa vôbec neutisil keď bol pri ňom manžel plakal aj vyše hodiny

lavender21
8. aug 2018

@majusska202 jooj to ma mrzí ☹ a v noci si neskúšala mu dať mlieko z fľašky? A koľko má malý?

kukulienka83
8. aug 2018

@majusska202 ja som malych odstavila ked mal jeden 10 mes. a druhy 11 mes... spali normalne pri mne a proste som nedala...ked plakal tak si poplakal, pojedoval sa... zaspal...vodu som ponukla nechceli ani jeden... trvalo to tri noci...prvorodeny mal prvu a druhu noc uplakanu ale na tretiu uz pohoda...druhorodeny zas prvu noc pohoda a druha a tretia noc otras... na stvrtu noc ako by utalo... a bolo po kojeni... chce to len vydrzat... mna v tomto svokra podrzala... ta povedala, vydrz tri noci a bude pokoj ... a aj tak bolo... 🙂 netreba sa toho bat... ale podotykam, ze jedli cez den uz vsetko a pili aj mliecko z flase uz... som ich na flasu ale musela naucit...

majusska202
autor
8. aug 2018

@kukulienka83 ako u nás fľaša nie je problém zje fakt ze všetko už má tiež 10 mesiacov takže si myslím ze najvyšší čas aby som toto naše trápenie ukončila

majusska202
autor
8. aug 2018

@lavender21 10 mesiacov je pravda ze mlieko som neskúšala asi dnes skúsim

lavender21
8. aug 2018

@majusska202 možno je naozaj hladný. Nám keď sa teraz malá zobudí a je hladná, tak nič nepomôže. Nezaspí kým nedostane mlieko... A to má už 13 mesiacov... vyskúšaj dnes a daj vedieť 😉

majusska202
autor
8. aug 2018

@lavender21 niekedy ťahá riadne no niekedy len podutka a spi a keď ho dám do postieľky tak si 5 min po plače a zaspí

eliska13
8. aug 2018

@majusska202 daj mu mlieko z fľaše, keď bude rozospaty

majusska202
autor
13. aug 2018

@eliska13 robím mu kašu na dobrú noc a vstáva každé tri hodky upravilo sa to... No žiaľ moje nevoľnosti sú dosť zle začala som to riešiť už aj liekmi :(

lavender21
14. aug 2018

@majusska202 držím palce nech to rýchlo prejde... A v ktorom týždni už si?

majusska202
autor
20. aug 2018

@lavender21 9+3 no žiaľ o 5 kilo menej malý zas začal zle spávať som vycucnuta doktorka mi dnes navrhla úplne prestať kojiť tak uvidíme.

lavender21
20. aug 2018

@majusska202 tak to naoazj skús takto, prestať úplne kojiť... teraz musíš myslieť ja na seba a malého drobca 🙂 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre