Neviem sa zbaviť nádchy v tehotenstve - čo mám užiť?

zuzi161
5. jan 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať na nejaké konkrétne skúsenosti s tehotenskou nádchou, ktorá u mňa trvá už mesiac. Neviem sa jej zbaviť. Som v 9tt. Morská voda mi nos iba viac upchava. Za noc sa neviem vyspať lebo som stále hore a nemôžem dýchať. Posledne dve noci som si už musela dať muconasal aby som poslala aspoň pár hodín. Viete mi poradiť čo teda užívať pripadne ako sa zbaviť tejto nepríjemnej nádchy?

pininka1
5. jan 2020

Mne dovolila lekárka glimbax do hrdla, fakt to pomohlo a aj doritricin. Jej manžel je krcny lekár a konzultovala to aj s ním. Do nosa mi dala na alergo sprej, ktory môžu aj tehotné a tiež mi bolo lepsie

pralinka86
5. jan 2020

Zried si kvapky, sprej, kup vincentku malu a do nej kvapni normálne kvapky. Stačí trochu a zaberu. Vobec netreba tak silne koncentrované spreje.
Inhaluj, skus preplachnut dutiny/nos

mogaa
5. jan 2020

@zuzi161 nádchu nemáš lebo si tehotná, ale preto že si nachladla a je možné že máš v nose bacila....sú aj kvapky pre tehotné, inhaluj vincentku, ak nemáš inhalátor aspom sa občas ponaparuj nad slanou vodou(spustí to sopel), no a posil si imunitu - probiotiká, C-čko, veľa ovocia,zeleniny.....pred spaním si dávaj k posteli pokrájanú cibulu - síce to smrdí ale trochu pomáha k uvolnovaniu nosa ak je upchatý.....ak je najhoršie tak ORL urobí ti výtery a môže ti dať ATB pre tehotné podľa výsledku výterov....ale je to normálna nádcha, nniečo ako tehotenská nádcha neexistuje

arcticcode
5. jan 2020

Skus sa spytat na flixonasu, je to kortikosteroid, ale mozno by sa dal aj v tehotenstve.

evittam
5. jan 2020

@zuzi161 Môžeš kľudne používat klasické kvapky. Je to len lokalne.😉 Napr. Nasivin, Vibrocil,....

andrea6746
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
5. jan 2020

@mogaa existuje. Hormonalní výkyvy způsobují zbytnění sliznice - ucpaný nos.

jaskolka
6. jan 2020

@mogaa existuje, aj ked trochu vo vyšších štádiách sa prejavuje. Ide o to, že jednoducho v tehotenstve je všetko viac prekrvenie, sliznice môžu byť viac opuchnuté. Takže pojem "tehotenská nádcha" existuje normálne aj lekármi používaný.

leaa3366
6. feb 2020

@jaskolka ja som v 34 týždni, nádchu a upchaty nos mam od 5mesiaca mne dosť pomáha naparovanie sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre