Nevhodné antibiotiká po oplodnení

anonymna
7. jan 2014

Dobrý deň.
Poprosila by som vás o vaše názory.
Poslednú menštruáciu som mala 24.11.2013,ovuláciu si strážim podľa ovulačných testov a dávame si s manželom pozor,mala som ju 7.12.,no o štyri dni som chytila silný zápal močového mechúra a močových ciest(odvtedy sme sa nemilovali),tak mi bol predpísaný ciprofloxacin.Brala som ho od 11.12.-19.12.,no teraz som zistila,že som tehotná.V príbalovom letáku sa však píše,že existuje riziko,že ciprofloxacin môže poškodiť rast detí pred a po narodení.
Takže mám strach,ide mi skôr o to,že keď som otehotnela 7.12. a lieky brala od 11.12.-19.12. to je ešte podľa všetkého náš nečakaný plodík najviac 12 dňový,nemá placentu,nie je ešte napojený na môj krvný obeh,nedostáva sa k nemu odo mňa nič,že?Alebo sa mám obávať?

ushuaia
7. jan 2014

@anonymna ,uz od oplodnenia ste spojeni...inak by sa vajicko dalej nevyvijalo...,v tehotenstve je obmedzene uzivanie ATB, to je pravda, ked si vsak chora lekar vie ake ATB predpisat...ako pises ze si tehotna si zistila az po liecbe ATB...byt tebou nestresujem sa a konzultujem lekara...,ale myslim si ze je minimalna sanca ze bude naruseny rast plodu...Tu budes mat vela odpovedi, ale najlepsie ti poradi lekar...Kazda zena je vystresovana ked zisti ze je tehotna brala napr. lieky a nevedela o tehotenstve...,Ja som tak bola na ockovani, 3 tyzdne tehu- tiez som nevedela...(tehotne sa neodporuca ockovat - kedze sa nevie ako zareaguju...), mam krasnu dcerku... 🙂

aniko82
7. jan 2014

Myslim ze tu plati zasada vsetko alebo nic ...ak maju mat lieky, zivotosprava negat. Vplyv v tomto ranom stadiu tehotensva, (1. mesiac, ked zena ani netusi ze caka babo), ani nedochadza k uhniezdeniu.....tiez som brala antibiotika tbl. Aj vaginalne, cca tyzden po oplodneni, mala om obrovska strach...1. Trimester som bola na rizikovom-plod sa vyvijall a ma som nizku hladinu hcg, podla dr to vsak nemalo suvis s uzivanim atb.....neskor uz bolo vsetko ok, narodila sa nam krasna, zdrava dcerka.....drzim palce, verim ze vsetko dobre dopadne🙂

magimi
7. jan 2014

@anonymna presne ako pise aniko82, v prvych tyzdnoch tehu plati zasada vsetko alebo nic, bud dojde k potratu alebo sa dietatko vyvija dalej uplne normalne.

A dietatko sa uhniezduje cca 7.den po oplodneni, cize odvtedy je s tebou spojene.

anonymna
autor
7. jan 2014

@ushuaia
@aniko82
@magimi Ďakujem za odpovede.Skôr som to tak myslela,jasné,že sme spojení,ale či tomu drobátku všetko putuje odo mňa-antibiotiká,alebo zatiaľ žije vo svojom svete...Myslela som v tom čase,keď som brala atb.Veľmi dúfam,že všetko bude v poriadku.

ushuaia
7. jan 2014

@anonymna neboj sa lekarka by ti nepredpisala nieco co by si nemohla brat, a nie vsetky ATB su kontraindikaciou prestat v dojceni...ako si to mnohe maminy myslia, lebo sa boja...len treba sa informovat...

ushuaia
7. jan 2014

@anonymna sa ospravedlnujem, som reagovala k inej teme, az teraz pozeram..., ako vravim, lekar ti odpovie na tv. otazku, najlepsie , a vobec nemusi dojst ani k potratu...hlavne hlavu hore...drzim paste

magimi
8. jan 2014

@anonymna ked som pisala, ze ste spojeni, znamena to, ze dietatko je vyzivovane tvojou krvou a teda vsetko od teba k nemu ide

aniko82
8. jan 2014

Pisem z abletu, tak sa ospravedlnujem za preklepy....ja som mala teda problem, ze sa velmi pomalycku pustila embryogeneza, nizka hladin hcg a srdiecko bolo vidno az v 9. Tyzdni....ale moj lekar aj kamoska gynekologicka hovoria, ze to urcite nebolo kvoli liekom, ze sa to stava.....horsie je uz potom, ked sa to vajicko uhniezdi v maternici- mozu byt nebezpecne nelicene infekcie a rovnako aj nevhodny vyber liekov🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre