Neustály hlad v tehu

11. jún 2022

Ahojte, ako ste bojovali s nakontrolovatelnym hladom v tehu? Som v 8tt a od minuleho tyzdna sa neviem ovladat v jedeni. Nehovoriac o tom, ze mam histaminovu intoleranciu a vkuse mam chut na veci, ktore nemozem - pizza, hot dogy, hranolky atd. Nastastie sladke mi moc nechuti, len obcas. Snazim sa nebojovat s telom a doprajem mu, co si pyta, ale ten hlad je niekedy neovladatelny..

veronika3110
11. jún 2022

aj ja som bola neustále hladná, najmä v začiatkoch, potom sa asi hormóny nejako ukludnili a jedla som tak ako bežne… potom som takú zravost mala opäť pred pôrodom… ale aj keď sa to ľahko hovorí, pozor na to… ja som ani veľa nepriberala najprv, lebo robota a tak.. ale keď som bola 3 mesiace pred pôrodom na marodke, aj pohybu bolo menej, išla váha rapídne hore
a nebojovala som nijak… proste keď som mala na niečo chuť a zajedla to niečím iným, napr. niečím zdravým, nepomohlo to… nebol to hlad, potrebovala som len cítiť tu chuť 😁

autor
11. jún 2022

@veronika3110 ja mam uz plus tri kila a to este nikto okrem manzela nevie, ze som tehotna 🙈 najhorsie je, ze kvoli histaminovej som si dlho odopierala vsetky tazke veci.. prislo tehotenstvo a telo si pyta prave tieto jedla.. mozem zjest salat, zeleninove rizoto, hocico, aj tak ma zacne prepadat priserny hlad a chut na pizzu, hranolky ci majonezovy salat alebo nieco, co som hadam aj roky nejedla

lasona
11. jún 2022

Poznám to, mám pocit že by som zjedla všetko. Neskôr to ustúpilo ..ale stále som hladna

nevenka
11. jún 2022

Ja som musela v kuse daco zobat, inak mi bolo zle, no a ked som zacala jest, nevedela som prestat, potom mi zas bolo tazko z prejedenia. A kusok mi pretravilo a znova 🙈. Pri prvom mi nechutilo prve mesiace jest, ja som schudla, co nebolo na skodu, lebo som mala nadvahu. Ale tie 2 dalsie tehotenstva, no des...😅

nevenka
11. jún 2022

A take chute ako treska v majoneze, pizza, hranolky, chipsy...
Pri prvom - neskor velka chut na jogurty, pri druhom jablka, proste stavnate veci a pri tretom ta treska a coca cola a este pomarancovy dzus, ktory inak skoro vobec nemusim...Pila som ho na litre vtedy.
No tazko povedat, ako si to telo pyta alebo s nami mavaju hormony. Skor tie hormony, si myslim.
Ak Ti nieco robi zle kvoli HIT, no asi by som to skusila si nedat, ale je mozne, ze v tehotenstve je imunita kus utlmena a nieco z toho zvladnes alebo aspon pre chut. Neviem, ako to teda byva, nic take nemam...

nikdenikto
11. jún 2022

Nijako nebojujem, v prvom +23kg a teraz tiez tak už očakávam pôrod každým dňom a +24kg. Otehotnela som s rovnakou váhou takže po prvom som všetko dole asi do pol roka (10kg ostalo v pôrodnici)

veronika3110
11. jún 2022

ja som asi do 6 mesiaca mala plus 8, bola som natešena, jak malo som pribrala a potom bum a nakoniec z toho bolo +22 🤦‍♀️😁

fiona203
11. jún 2022

Placeta v tehotenstve produkuje diaminoxidazu,takze pocas tehotenstva by mal mat clovek pokoj s histaminovou intoleranciou. Inak ja som dakedy musela vstavat aj v noci,aby som jedla, taky hlad som nikdy nepocitovala ako v tehotenstve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre