Neurol v tehotenstve

17. feb 2022

Ahojte, užila si niektorá príležitostne ( 1x za mesiac ) keď už bolo naozaj zle Neurol 0,25? Liečim sa na uzkost a Pp a neplánovane som otehotnela. Zistila som to úplne na začiatku a všetky lieky mi bolo odporučené vysadit. Cítim sa veľmi zle, stále horšie. Vraj AD až po prvom trimestri môžem. Zatiaľ som si nedala neurol, bojím sa že to ublíži bábätku ale zas neviem či mu neubližuje aj ta hnusná uzkost

deti95060810
17. feb 2022

riaď sa radmi lekára....magnézium by ti nepomohlo?

autor
17. feb 2022

@deti95060810 skúšam aj magnezium ale mám dosť nízky tlak 90/55

adrianka7d
17. feb 2022

Ahoj aj ja mavam uzkosti, niesom teraz tehotna ale ja by som ti odporučila kupit nejake prirodne tabletky na upokojenie urcite lepsie ako neurol skus sa poradit v lekarni a tiez medovkove caje...

autor
17. feb 2022

@adrianka7d skúšam už mesiac všeličo iné ako lieky. Taktiež mi neodporučili ani lavekan.. už neviem a hlavne sa veľmi bojím, že zomriem, že to nie je psychické. Preto stále rozmýšľam nad tam neurológ že možno by ma ti upokojilo v tom že je to naozaj len psychické. Ale veľmi sa bojím kvôli babetku

autor
17. feb 2022

@adrianka7d *neurolom

aliaray1
17. feb 2022

Presne ako pisu vyssie, pocuvat lekara a bylinky max. Fajn je aj Valerian od Jamieson a magnosolv, medovka. 1.trim. je dost rizikovy.

autor
17. feb 2022

@aliaray1 viem a preto sa veľmi bojím že babetku uškodí môj neustály stres a záchvaty paniky. Ozaj neviem čo je lepšie 🥺

dori2
17. feb 2022

vyskusaj psychoterapiu. na uzkost vyborne zabera a lieky ani do buducna nie su dlhodobe riesenie. vacsina anxiolytik je navykova…

autor
17. feb 2022

@dori2 viem neurol som začala brat pred rokom, brala som pravidelne 2 mesiace 2x0,5mg denne kým nezačali účinkovať AD. Potom som vysadila, nemala som s tým nejaký veľký problém aj keď mi vysadzanie trvalo niečo viac ako mesiac. Odvtedy nosím pri sebe 0,25 keby bolo najhoršie. Väčšinou som užívala tak raz za 2-3 týždne jednu tabletku.. na psychoterapiu chodím, moc mi nepomáha. Veľmi sa bojím, že tieto stavy ublizia babetku

autor
17. feb 2022

@dori2 ale aj sa veľmi bojím, že ten neurol ublíži babetku.. vibec neviem ako ďalej

dori2
17. feb 2022

pracujem ako klinicky psycholog a hovorim ti, ze psycjoterapia je velmi ucinna pri tychto tazkostiach. zajdi za niekym a budes aj bez liekov, aj v klude

autor
17. feb 2022

@dori2 no ja chodím súkromnému keďže klinicky psychológovia v mojom okoli nemali voľne termíny . Chodím pravidelne 2x do mesiaca už pól roka. Tak neviem prečo sa necítim lepšie

adrianka7d
17. feb 2022

Rozumiem ako sa citis, ja to mavam tiez aj teraz aj v tehu som to mavala.... Treba si niečím zanestnat hlavu napr ja cez den mam malokedy uzkost vzdy az vecer ked uz deti spia.

autor
17. feb 2022

@adrianka7d no snažím sa. Ale do toho ešte ta korona kvôli ktorej pracujem z domu. Stále som zavretá sama doma a to je asi najhoršie. Od rana rozmýšľam, že čo keď sa mo niečo stane. Že mi nebude mat kto pomôcť a podobne..

dori2
17. feb 2022

asi preto ze nie je psycholog ako psycholog. kazdy ma one specializacie a nie kazd je zaroven psychoterapeut. najdi klinickeho psychologa, psychoterapeuta

autor
17. feb 2022

@dori2 pokúsim sa, ďakujem

luccija
17. feb 2022

Lieky sa odporúčajú vysadiť, ale nie u každého to ide.Isla by som späť k psychiatricke sú AD, ktoré sa môžu aj v tehotenstve.tvoja diagnóza je práve v tom strachu, že čo keď ...a to sa aj deje.Si doma a máš z toho úzkosť a myslíš na zle veci
Doktorka Ti môže pichať magnézium do žily, alebo nasadiť lieky je dôležité byť v pohode

autor
17. feb 2022

@luccija to som niekde čítala, že magneziove infúzie sú fajn. Len som nikde nenašla, kam by som mohla chodiť

pink_lady
17. feb 2022

V prvom trimestri radsej nie. Skus medovkovy caj. Silnejsi. A porozpravat sa so psychoterapeutom. Ono ak by bolo velmi zle, mozu ti nasadit AD aj v 1.trimestri. Ale to musi posudit psycholog ci psychiater. Skus si prečítať knižku od Dr. Praška - ´úzkosť a obavy, pripadne iné jeho články a knižky. Nájdeš na ulozto (knizky) a googli (clanky) prípadne na youtube videa. On je naozaj velmi skvely a skuseny, píse a rozpráva velmi zrozumitelne.

petkasaurus
17. feb 2022

No ja beriem AD a som teho, nevysadzala som a ani mi to doktorka neodporucala.. Preco vysadzat liecbu, ktora zaberá.. Horsie su tie uzkosti nez AD pre dieta a niektore AD sa mozu..

petkasaurus
17. feb 2022

A moja dr. este povedala, ze taky lexaurin sa prilezitostne pri tehotných moze, neurol neviem. Nepotrebovala som si ho dat. Tieto lieky sa demonizuju, lebo sa casto davaju tehotnym, ktore su závisle od drog na potlacenie abs príznakov, preto sa následky pripisuju anxiolytikam.

autor
17. feb 2022

@petkasaurus tak neurol je v podstate to iste ako lexaurin. Neviem aj tak bojím, mne v 1.trimesrti nechcú nasadiť žiadne lieky. Vraj mám vydržat 🤷🏼‍♀️

autor
17. feb 2022

@pink_lady ďakujem, pozriem

autor
17. feb 2022

@petkasaurus dokonca neurol vraj ostáva o dosť kratšie v krvi a tele ako lexaurin tak ozaj neviem

sonicka19983
17. feb 2022

Prosím ťa zavolaj si normálnemu psychiatrovi / psychológovi alebo choď na urgentný príjem keď už toho bude veľa...kamoška AD nevysadila ani ako tehotná práve kvôli tomu, aby sa jej tie stavy nevrátili..... rozhodovanie o tom, čo môžeš alebo nemôžeš brať, patrí do rúk lekárovi... vysadiť úplne všetko a čakať zázrak je asi veľmi odvážne....

autor
17. feb 2022

@sonicka19983 ja som nebrala vysoké dávky, preto bola odpoved hneď vysadit a počkať aspoň kým nebudem v 2. Trimestri

sonicka19983
17. feb 2022

Veď práve preto prosím svoje otázky konzultuj s lekárom... ružový kôň 🙂 nie je dobré miesto na takéto závažné rozhodnutie... držím palce....

luccija
17. feb 2022

Ja nie som lekár, ale vždy ma táto téma zaujímala veľa známych lieky AD brali a tiež ako tehotné.Velmi som nahnevaná, že akonáhle žena otehotnie lieky sa prudko vysadia a príde k tomu, čo píšeš.Cele liečba v háji a pacienta nechajú trpieť.Ja viem, že by boli najradšej bez liekov, ale to, akokeby diabetikov zobrali inzulín.Su tisícky žien na liekoch deti zdravé...aj koja na AD....
Na tvojom mieste idem k psychiatricke a žiadam o radu.Magnezium Ti vie pichať aj obvodná aj psychiater.Ty musíš byť psychicky v pohode a nie mať neurózu, stres, nechuť do jedla okrem toho čo, ak by si mala silné depresie a spravila niečo zle.
Celé toto šachovanie s liekmi neuznávam, keď Ti ich predpísali asi bol dôvod tak prečo vysadiť?
Ja som kvôli kamarátke čítala nejaké zahraničné stúdie, lebo sa zosypala a plakala, že to nezvláda placenta neprepusta lieky, ak tak v obmedzenom množstve to, že na liekoch je písané, že sa neodporúča je alibizmus, lebo to sa píše pomaly na každých.zmenila lekárku a normálne brala AD celé tehotenstvo veď zdravé ženy majú hormonálne výkyvy a úzkosti nie to človek citlivý, ktorý bral AD.
Ok tak tebe to nejde stav sa zhoršil nečakaj a choď spat

luccija
17. feb 2022

@sonicka19983 presne a potom nasadenie zase rozkolisanie stavu a pod...kamarátka porodila so Seroxatom a po porade s lekármi aj kojila a všetko bolo v poriadku.

any_soj
17. feb 2022

Mne doktor stále vravel, že alventa sa môže. Podľa mňa sú aj iné AD, ktoré sa môžu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre