Nespavosť a divné trhanie v rukách aj nohách

floweris
20. aug 2016

Už skôr dobre ráno prajem, tak mám taký problém kt. už len ťažko po nociach zvládam lebo je to naozaj viac ako nepríjemné. Stavalo sa mi to aj pred tehu ale max 5x za rok aj to len cca 4roky dozadu. Momentálne 25tt a problém sa naskytne niekedy aj tri noci po sebe, niekedy 5x za dva tyzdne, je to rôzne no často.jedna sa o také zvláštne tŕpnutie v rukach občas aj v nohách musím si ruku natahovat alebo vyvinúť nejakú aktivitu, vomne to ústí az do úzkosti. Lahnem si a ak do pol hodiny nezaspim začnú má týmto spôsobom trhat ruky, je to taký neopísateľný nepríjemný pocit :( ak stým máte prosím skúsenosti poraďte mi, môžem byť akokolvek unavena, aj teraz mi od unavy až slzy tečú ale zaspať ani za toho... :( hádam čoskoro zaspim, vám prajem príjemné ráno a hádam sa nájde osoba kt mi pomôže alebo poradí..

michi200
20. aug 2016

@floweris ahoj, no to by si mala ísť k neurológovia na vyšetrenie, ale môže to byť z chrbtice. Ale keď si tehu, neviem či ti dajú nejaké lieky, mri rtg

michi200
20. aug 2016

Tí tiež nemôžu urobiť...

sardinka335
20. aug 2016

@floweris a nespomínala si to gynekologovi? kedze predpokladam, ze teraz je to lekar s ktorym si najčastejšie? Ja by som to spomenula alebo zašla k praktickemu doktorovi. Mne to pripomína ,,záchvat,, tetánie...skus si niečo o tom mrknut - pomaha magnezium ale samozrejme smer lekar.

floweris
autor
20. aug 2016

Spomínala som to neurológovi keď som tento rok unho bola ale že by mi dal nato nejakú jasnú odpoveď to.nie, hej to už mám naštudované a ktomu sa asi najviac priklanam, je mi jasné že cez tehu musím vydrzat, bohužiaľ

debora
20. aug 2016

Taketo nieco som mal aj ja, bolo to velmi neprijemne. Gynekolog mi dal 3x denne magne B6, trochu sa to zlepsilo, no po porode sa to obcas objavi, dam si magnezium a je to.

floweris
autor
20. aug 2016

@debora ďakujem, za pokus to stoji , dnes som ešte milé ženy nespala, ten nepríjemný pocit v rukách je tak silný túto noc že som vzdala spánok a už fungujem :(

monulienka242
20. aug 2016

Ahoj, aj ja mám skúsenosti s takýmito problémami, takže Ťa viem veľmi dobre pochopiť. Mne v tehotenstve gynekologička doporučila magnezium B6, určila dávkovanie a pomohlo. Je to voľnopredajný liek, ale s dávkovaním by som sa poradila s lekárom. Zvlášť v tehotenstve a počas dojčenia si organizmus žiada zvýšenú dávku tohto prvku. Úzkosť je vyvolaná už samotným pocitom neschopnosti ovládať normálne ruky, nohy, takže ak sa odbúra to tŕpnutie mala by si v pohode zaspať. Veľmi Ti to prajem, lebo bez spánku sa normálne fungovať nedá. Držím všetky palčeky !!!

meluela
20. aug 2016

@floweris aj ja som take mala v oboch tehotenstvach, ale iba v nohach ... nespavost som mala skor pri prvom, teraz uz menej ... ale to trpnutie/trhanie noh bolo velmi neprijemne ... myslim ze dost pomahalo magnezium, tusim aj bcka som skusala

mimla
20. aug 2016

Daj si "syndróm nepokojných nôh" do gúgľa. Či je to to, čo máš ty. Ak hej, je to bežné a doplň magnézium.

Mala som. Bolo to nepríjemné, magnézium a striedavá sprcha pomohli. Neskôr by to mohlo vyústiť do fakt bolestivých kŕčov.

Nespavosť je v tehotenstve tiež bežná. akurát dôvody, prečo nemôžeš spať sa budú meniť. 😉

mickao
20. aug 2016

@floweris ja mam tiez syndrom nepokojnych noh. A to vzdy vecer pri zaspavani. Vecer nemam casto ani chut zavriet oci, ked viem, co ma caka. Mne pomaha vstat z postele a "trochu sa prejst" po dome. Smiesne, no bohuzial jedine, co mi pomoze. Je to fakt neprijemne, pretoze to mavam tak 2-5 × do tyzdna. Hroza.

floweris
autor
20. aug 2016

Ja to mám skôr v rukách, tiež som o tomto čítala a keďže niesom odborník neviem si sama určiť pochopiteľne diagnózu.. mať syndróm určitého druhu nieje bežné:/ ale magnézium doplním, ďakujem

mimla
21. aug 2016

@floweris Myslela som to tak, že to nie je nič výnomočné. Ja by som to popísala ako veľmi nepríjemné, štekleniu podobné nutkanie hýbať končatinami. Mne to prechádzalo cez také akoby brnenie až do kŕča. To šteklenie začínalo kĺboch a tie kŕče boli hlavne lýtkach.

hiwatari
22. aug 2016

Ahoj. Ja som to mala tiez pocas tehotenstva s prvym nie kedy od 4. mesiaca. Teraz som bola v 3 tt a uz to zacalo. Urcite pomoze magnezium (ja si dam aj 2 tabletky toho obyvajneho s modrou nalepkou a o hodinu dalsie 2) ale ked som bola v nemocnici a nemohla som spat (ja som sa musela prechadzat po chodbe inak sa to vydrzat nedalo) sestricka mi dala tabletku a hned to preslo. A to som uz bola v 35tt takze urcite by mi nedala nieco skodlive. Skus sa popytat gynekologa. Ja mam tiez v plane sa na to opytat lebo mne sa to spajalo s migrenami co bolo strasne az som revala od zufalstva

floweris
autor
1. sep 2016

@mimla no nejedná sa o syndróm nepokojných nôh, aj tak vďaka.

floweris
autor
1. sep 2016

@hiwatari ja sa snažím nepanikarit ale nie vždy sa to nedá lebo je to čisté zúfalstvo momentálne užívam magne a pravdepodobne sa jedná v mojom prípade o tetaniu, keďže som tým trpela nie do takej miery ale trpela aj pred tehu. Veľa zdravia prajem a hlavne spokojne noci

floweris
autor
21. sep 2016

Magnez nepomáha, a s trpnutim sme momentálne natom tak že sa objaví hneď ako zhasnem svetlo, veľa veľa prebdenich noci a už strácam nádej. Znenavidela som spanok. Od únavy mi až slzy tečú no hneď ako prestanem niečo robiť a zavriem oči uložím sa do tých super nových paplonov. Nič, zas len pocit v rukách, neopísateľný..

erickatt
21. sep 2016

@floweris a cez deň spať mg nemôžeš? Aj cez deň to máš?

map0007
21. sep 2016

Ahojky skste staroslovensku mast,nartiet chrbat.hlavne by som radila krcnu ak ide o ruky.Po namasteni jak krem vsiakne obliect tricko.Aby Vas vyhriala a uvolnila.Stuhnute svalstvo.no a pred spanim magnezm,alebo magne b6, v tehu je povolene na spanie diazepam-ale neprehanat.No a ked som bola tehu a ma seklo tak jedine co pomohlo bolo vitamin thiamin.Skuste urcite Vam pomoze.

map0007
21. sep 2016
tajomna21
22. sep 2016

@floweris pisem ti spravu

floweris
autor
22. sep 2016

@erickatt nechcem si prevrátiť režim, ale ak celú noc nespim jasná vec ze si poubede 3hodinky pospim..skúsim masť ((: občas si dám tabletky s polska, sú čisto na prírodnej báze , upokojujúce..no nechcem takto fungovať úprimne :(

erickatt
23. sep 2016

@floweris veď hej. Len to bude asi z chrbtice

floweris
autor
23. sep 2016

@erickatt určite nie, tetania len momentálne sa stým nedá nic robiť

alexone
23. sep 2016

Takisto trpim tetaniou, pri prvom tehotenstve boli priznaky mierne, teraz pri druhom velmi silne, zvlast po narocnejsom dni, termin mam v decembri 2016. Pomaha jedine magne b6, mne pomoze, ked si dam 2 tabletky naraz, rano a vecer a hlavne, ked sa vnutorne nastavim na to, ze som v pohode. Je to tazke, ale viem,ze tetanicke prejavy mam najmiernejsie, ked sa z niecoho tesim, nemyslim na to, ze zasa v noci pridu krce a hlavne sa snazim si ich nepripustat. Bojujem s tym uz takmer 10 rokov, a stalo a stoji to vela usilia mysliet pozitivne, predychat tu paniku z toho, ze nemozem spat, ale aj to pomaha zmiernit krce a trpnutie. Mavam lepsie noci, ked som cez den vela vonku a som viac unavena, ale na noc si davam to magnezium. Mimo tehotenstva na take akutnejsie stavy mi pomaha horuca vana niekolko vecerov po sebe. A skuste kazde rano a vecer cvicit lahke cviky na chrbticu, len take natahovacky, lebo to svlastvo je take postahovane po tych krcoch. Drzim palce, nech sa to zmierni.

lfilicka
23. sep 2016

Mne pomohla masaz noh uz to nemavam ale je to stresom mg mi pomahalo zaspat ked som nebrala nemohla som zaspat ani mavala to oba v nohach

bruja
30. nov 2019

@floweris prosim čo vam.pomohlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre