Nesedia mi týždne

sofia1979
9. máj 2023

Ahojte 9.4 2p23 som mala poslednú mm. Cyklus 26,28dnovy.Robila som si testy po vymeskani jasné čiarky digitálny píše 2-3 podľa apky 4,5 týždeň Dr vraví že vidí dutinku cc 3,5mm čiže max 2,5tt až tri. Nieje to málo? Nesedia mi týždne a ak by to bolo skôr nemal by gestacny vak byť väčší?Mali ste s tým skúsenosť? Ďakujem

hennyinnsbruck
9. máj 2023

Umna to tak bolo- na den viem kedy bola ovu -Testy,folikumetria predtym…sla som gynek v 5tt lebo som mala zapal mocovych ciest a na utzv ani len gestacny vak nebol . Gynekologicka to tam pocitala a tiez nechapala. 😂
TP vypocitala na 1.12 potom dala neskor 28.11 a narodila sa 8.11 🤷🏼‍♀️🤣
Mala mala 4,5roka uz

sofia1979
autor
9. máj 2023

@hennyinnsbruck no Dr mi povedal ze veľkosť vaku sedí na ten týždeň od kedy som teda mala mm. No nechápem ze testy sú silnejšie teda ze clear blue ukazuje až 3+3

sofia1979
autor
9. máj 2023

@hennyinnsbruck pardon 2-3

hennyinnsbruck
9. máj 2023

@sofia1979 mne tiez 2-3 ukazoval a na utzv zacinajuce tehu… mi to je tiez zahada …neries moja hlavne nech vsetko dobre prebieha

sofia1979
autor
9. máj 2023

@hennyinnsbruck ôk veď sa snažím jemu to sedí na menštruáciu poslednú, len mne nie6😂

sofia1979
autor
9. máj 2023

@hennyinnsbruck a inak aj ja už mám 4rocnu dcérku 😉

sofia1979
autor
9. máj 2023

@sofia1979 ešte niekto s takou skúsenosťou?

tersanas
9. máj 2023

@sofia1979 rozhodne by som skôr verila výpočtu podľa MS a vyšetreniu na sone, ako testu clearblue, ak teda si nemala posunutú ovuláciu moc skoro. Do úvahy treba vziať, že ti pravdepodobne mešká MS iba pár dní, že? Bola potrebná liečba od dr, či prečo tak skoro? Ono ťa to aj dosť vystresuje v takom nízkom týždni to porovnávať. O 2-3 týždne to môže vyzerať úplne inak. Držím palce 🙂

sofia1979
autor
9. máj 2023

@tersanas no áno mešká mi to par dní. Nie už som staršia tak som chcela predsa len niečo na udržanie plodu ak by niečo.

tersanas
9. máj 2023

@sofia1979 chápem, tak držím palce, aby bolo všetko ok 🙂 a nasadil dr niečo?

gabika128
9. máj 2023

@sofia1979 clearblue pokiaľ viem uvádza týždne od ovulácie, nie od začiatku ms

veselo_neveselo
9. máj 2023

2-3 ttzdne si tehotna podla testu, a od ovulacie. Appka pocita od posledneho menzesu, takze cca +2 tyzdne, takze by to cele aj sedelo. 🙂
No stress. Ak sa ma udrzat, udrzi sa. Ak sa nena, ziadne tabletky ti nepomozu. Oddychuj a mysli na pekne veci.

hennyinnsbruck
9. máj 2023

@sofia1979 😍😍😍😊

sofia1979
autor
9. máj 2023

@gabika128 a to som nevedela, ďakujem

sofia1979
autor
9. máj 2023
sofia1979
autor
9. máj 2023

@tersanas progesteron neviem ja som zdrzanliva ci to brat

thoughtfulweirdo
9. máj 2023

Áno, ja som mala syna od začiatku 2-3 týždne pozadu oproti výpočtom podľa MS. Najskôr ma gynekológ upozorňoval, že môže ísť o potrat, ale keď sa embryo ďalej normálne vyvíjalo, skonštatoval, že zrejme bola veľmi posunutá ovulácia a posunul termín pôrodu podľa veľkosti zo sona. Nakoniec som ešte 10 dní prenášala a syn sa aj tak narodil po vyvolaní dosť drobný, takže zrejme skutočne došlo k oplodneniu o dosť neskôr.

sofia1979
autor
10. máj 2023

@thoughtfulweirdo no Dr to sedí podľa mm len mne digi ukazuje dopredu no dievčatá tu vysvetlili, že vra ten počíta už TT od ovulácie.

barbora19911
10. máj 2023

@sofia1979 úplne normalne aj mne to tak vyšlo a nakoniec na veľkom UTZ v KE sa zistilo že mi to konecne sedí mala som byť v 11 týždni a gyn mi hovori že veď ste v 13/5 takže úplná radosť 🥰

zuza265
10. máj 2023

Ak test ukazuje 2-3 je to cca 5 tt co sedi s doktorom a teda 3,5 mm vak sedi na ten tyzden tiez🤗

any_soj
10. máj 2023

@sofia1979 veď ale 2-3 od počatia clear blue. A doktor ti asi tiež povedal od počatia, keď povedal 2,5 týždňa - lebo 2,5 celkovo by znamenalo 3 dni od počatia (dva týždne sa rátajú štandardne v tom meraní týždňov od ms po ovuláciu) a to by ešte nevidel nič, iba embryo smerujúce k uhniezdeniu, a to nevidno.

any_soj
10. máj 2023

@sofia1979 prečo nechceš brať progesterón? Veď to je normálny hormón, čo sa ti tvorí v tele, je životne dôležitý pre bábätko - zabraňuje rozbehnutiu menštruácie a vyživuje dieťa. Len niekedy žlté teliesko (prvé dva týždne od počatia) ho tvorí nedostatočne, a skôr ako dieťa stihne po uhniezdeniu plnohodnotne produkovať vlastný, rozbehne sa krvácanie. Alebo neskôr ho babčo nezvláda produkovať dosť. Okolo 12.tt preberá úlohu tvorby placenta, vtedy už väčšinou netreba ho brať, ale napríklad ja mám stále nižšie hodnoty, takže beriem ďalej.

sono2
10. máj 2023

@sofia1979 clearblue ráta týždne od ovu, normálne sa ráta od ms. Čiže akonáhle vynechá ms si v 4tt
Doktorka asi ráta tiež od ms.
App vie odkiaľ kedy bola ovu, merala si teplotu??
Vyrastaj si podľa kalkulačky! Zadaj dni a začiatok ms. Mne vyšlo podľa kalkulačky presný deň pôrodu

sono2
10. máj 2023

@any_soj dieťa netvorí progesteron ale placenta a to od 9tt vtedy som ja prestala brat/ivf/

sono2
10. máj 2023

@sofia1979 nie, odjakživa sa rataju týždne od začiatku ms

sofia1979
autor
10. máj 2023

@any_soj ja som nevravela ze nechcem. Mam dôvod no pre istotu budem samozrejme

sofia1979
autor
10. máj 2023

@sono2 ja si nič nemeriam. Vychádzam iba z testov a hlavne čo povedal Dr. Trosku ma to zmiatlo.

any_soj
10. máj 2023

@sono2 embryo si tvorí progesterón, odkedy po cca 14 dňoch od ovulácie zanikne žlté teliesko. Potom ho tvorí embryo až kým funkciu neprevezme placenta. Progesterón berú tie z nas, u ktorých niektorá z tejto tvorby nie je dostatočná, ale v každej fáze je to u zdravej ženy zabezpečené prirodzene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre