Neschopnosť zaspať v druhom trimestri tehotenstva

mon89
4. feb 2022

Ahojte budúce mamičky, viem, že tu už bolo veľmi veľa diskusii ohľadom nespavosti, no rada by som sa s vami podelila o moje problémy... Zaroven vás chcem veľmi pekne poprosiť o rady, čo vám pomohlo, možno povzbudenie ako ste to zvládli.... Ja o pár dní začínam 6. mesiac tehotenstva. Všetko prebieha v poriadku, bábätko rastie ako ma. Aj napriek tomu sa u mňa objavil problém so zaspávaním. Mam doma 2,5 ročného veľmi živého synčeka. Posledne mesiace veľmi zlosti, začal z ničoho nič v noci vstávať a výstraja. Nespal aj 5 hodín.... Mne to tak narušilo spánok, že som nedokázala zaspať. Dostavila sa nervozita a úzkosť. Myslíte, že je to aj vplyvom tehotenskych hormónov? Po mesiaci sa situácia zopakovala, malý je chorý, v noci nič nespi a ja zas nedokážem zaspať. Neviem, si to vysvetliť. Uzkost aj nervozita by zmizli, keby som normálne spala aspoň pár hodín. Nechcem žiadne lieky, no som akoby v zacarovanom kruhu.... Stretli ste sa s niečím podobným?... Pokiaľ zaspím večer, tak sa vôbec nezvyknem budiť a so syncekom vstávame až ráno.... Problém mám len zaspať. Ďakujem vopred za príspevky...

beatrice1111
4. feb 2022

@mon89 mala som rovnaky problem napisem ti tu zoznam veci co som skusala ja,vacsina mi aj pomohla, uz skusaj ako ty uznas za vhodne.
Teple mlieko s medom
Levandulovy esencialny olej do difuzora
Levandulovy olej par kvapiek na vankus
Susena levandula na nocny stolik
Levandulova sol kupelova z drogerie,znacka ezo, staci vymocit nohy pred spanim
Valeriana lekarska- to je prirodny liek na spanok a ukludnenie

travelllerka
4. feb 2022

Podľa mňa by to mohlo byť zvýšeným prolaktinom. Môžeš si dať aj magnezko na ukludnenie. Mne to pomáha, tiež som 24tt a doma 2rocna 🙂 teda plus ešte 4rocna, takže keď sa nemrvi v noci jedna, tak druhá, ak sa nemrvia, tak vykrikujú zo sna, ja som tiež citlivá na nedostatok spanku. Keď je ozaj veľmi zle, tak proste musí byť s nimi muz. Inak posledný mesiac pred poslednym pôrodom som spala sama a manžel s dcérkou, ja som nebola inak schopná fungovať.

mon89
autor
4. feb 2022

Zvýšený prolaktin? Ďakujem pekne za názor. S tým som sa nestretla. Presne si to pomenovala, že precitlivenosť na nedostatok spánku. Čím viac sa snažím zaspať, tým som nervoznejsia a uzkostnejsia.... Manžel s nami už nespi mesiac, kvôli tomu, že malý výstraja. Magnézium som skúšala, veľmi nepomáha....

travelllerka
4. feb 2022

@mon89 akože nie som doktor, kľudne nech ma niekto opraví, ak sa mýlim 🙂 ale ja si to na sebe vsimam, taký iný spánok, keď som tehotná, alebo keď kojim. Ja sa chcem spýtať doktora, či si môžem prípadne dať melatonín pred spánkom. To nie je liek, skôr taký doplnok. Ja mám aj na mobile nastaveny taký večerný režim, aby mi 2h pred spánkom eliminovalo modré svetlo. Modré svetlo zabraňuje tvorbe melatonínu. Celkovo modré svetla ako LED žiarovky môžu tiež robiť problém. Asi viac neporadim, škoda, že to magnezko ti nefunguje.

mon89
autor
4. feb 2022

@travelllerka Trpis už dlho týmto problémom? Ja som to mala aj počas prvého tehu. Bolo mi do plaču....Ja skúšam čaje, magnézium, guajacuran.... Iné nemám vyskúšané. Áno, spánok mam iný, potrebujem si oddýchnuť a ešte keď sa cely deň musím venovať malému...

travelllerka
4. feb 2022

@mon89 hej tiež to mám takto dlhšie. Možno aj psychika robí svoje, ja rada premýšľam nad kadecim, neviem sa zrejme dostatočne uvoľniť. Teraz sa neviem rozhodnúť, kam rodiť, atď, no stále dačo riesim. Čaje na mňa nefungujú. Mozno tak pohár vína by zabral, no možno po pôrode skúsim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre