Neschopnosť nadýchnuť sa cez noc v tehotenstve

7. mar 2024

ahojte som 31tt a pri ležani mam strašny problem s dychanim. Lapam po dychu ako keby som mala nejaky štipec na nose a pociťujem potrebu sa nadychnuť ustami. Niekto skusenosť? Zajtra idem k lekarovi. Dik

autor
7. mar 2024

Dodam ešte že sa to deje vždy hlavne večer alebo teda akonahle si lahnem a malo byt v napise cez NOS.

anjelicek26
7. mar 2024

Normálne si pred spaním strekni niečo do nosa.. a späť vo vyvýšenej polohe.. ta tehotenská nádcha a opuch slizníc do pôrodu moc neustupi.

autor
7. mar 2024

@anjelicek26 mysliš, že to môže byť ta tehu nadcha toto dychanie? Je to fakt hrozne🙄

anjelicek26
7. mar 2024

Tak čo iného.. ak teda nie si alergická a máš ako začínajú kvitnúť stromy, ale to by bol problém aj cez deň....ja strasne spim,výhodu mam jedine,ze už 37.tyzden a môžem už odratavat dní....všetky sliznice v nose spuchnute ;(

senta_sofia
7. mar 2024

Mas to ked lezis na chrbte?

autor
7. mar 2024

@anjelicek26 presne 🙈🙈 ja len 31tt, takze viem si predstaviť…

autor
7. mar 2024

@senta_sofia mám to keď ležim hocijak alebo aj sedim a opieram sa o niečo v jemnom zaklone…

natalia2007
8. mar 2024

Mam ten isty problem uz 38tt Ja si dava Nasivin 0.5% mi lekarka.dovolila a preplachujem dutiny sterimarom.

autor
8. mar 2024

@natalia2007 ďakujem! A tiež si to zvladala psychicky tak zle? Ja mam pocit že mam z toho až panicke ataky v noci😔😭 pretože ma ovládne taký strach, že sa zadusím, že sa potom bojím až zaspať…spala som dnes 1,5hodiny😭

radacak
8. mar 2024

Ja mám teraz pár dni niečo podobné 😞ale cítim trochu aj nos ...tak ja neviem
Ale.podla.mna je to aj tým že bábätko tlačí na bránicu...lebo chvíľkami je lepšie .A tiež môžem ležať, sedieť to aj jedno..som 33 tt

autor
8. mar 2024

@radacak ďakujem pekne za skusenosť a tiež ti z toho tak trpí psychika? Ja total stres už keď ľaham že sa nenadychnem, zadusim a podobne…😔😔 verim, že nam to prejde….ja už mam pocit, že sa zošaliem toto tehotenstvo, vkuse niečo iné a stále z toho chytam uzkosť a paniku…

radacak
8. mar 2024

To ti verím 😞ja mám toto tehotenstvo tiež ,,ťažšie,,ako predošlé a stále niečo iné riešim 😞

natalia2007
8. mar 2024

Boze presne!!!! Ja uplne hyster zachvat, ja musim prejst po byte nadychnut do okna hocico lebo mam pocit ze sa dusim. Nenavidim dychat ustami hned mam sucho. Ale.je to ozaj len v hlave asi...este planujem skusit taku tu konvicku na preplach nosa, v lekarni to pradavaju tam sa da len slana voda. Ale neviem ci to pomoze.

autor
8. mar 2024

@natalia2007 faakt? Nemôžem ti napisať spravu prosim?🙏😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre