Neprestávajúce mdloby v druhom trimestri

krimhilda
20. júl 2020

Ahojte dievčatá, chcela by som sa s vami poradiť. Uz treti tyzden, teda od nejakeho 14tt u mna pretrvavaju mdloby a pocity na odpadnutie. Uz som skusila vsetko, viac pit, pravidelnejsie jest, ale nie je to sposobene tymto. Pride to na mna najma napriklad pri vareni, ked dlhsie stojim... mate s tym niektora skusenost? U lekara som samozrejme bola a vsetko je v poriadku. V prvom trimestri som nevracala, ani som nevedela, ze som tehotna a teraz? Cista katastrofa, cele dni lezim s vylozenymi nohami - jedina poloha kde mi nie je zle. Dakujem za rady a skusenosti.

karpina
20. júl 2020

Zrejme nizky tlak. Určite s tým treba ísť na vyšetrenie.

acrobaleno
20. júl 2020

Síce nie som tehotná, ale toto sa mi stáva tiež. Ja to mám z nízkeho tlaku. Pijem 3 litre vody denne, ale nejak to nepomáha.

lucy0807
20. júl 2020

Ja som toto mala až po pôrode, Ráno sa mi motala hlava ešte dosť dlho po zobudení,musela som si dávať pozor a malého som brala na ruky čo najmenej, trvalo to asi dva mesiace, hormóny, nepravidelný režim a malo spánku, dojčenie a všetko...mala som ozaj nízky tlak ...no časom to prešlo a ráno som si robila extra silnú kávu a doteraz robím

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solinkarka
20. júl 2020

V tehotenstve je to úplne bežné...pri prvom som to tak mala, aj v obchodoch, na prechádzkach...fakt nič nepomohlo len porodiť...skúsiť si dávať magnézium

veonika303
20. júl 2020

Moze to byt aj anemia nedostatok železa ja,som mala tiež mdloby dlhodobé a teraz v tehotenstve tak isto mi nasadili železo Globifer a Sorbifer

krimhilda
autor
20. júl 2020

Dakujem dievcata, zostala som kludnejsia... s tlakom prave naopak, mam vysoky s beriem aj lieky, takze nizkym tlakom to nie je. Najhorsie je, ze sa citim neuzitocna, naozaj nic neviem urobit, vsade sa zosypem k zemi, uz som ale vytrenovana, takze ked citim ze to ide, sadam na zem alebo laham a nohy vykladam hore. Nikde nemozem ist, stale len lezim doma, pride na mna slabost, mdloba a hotovo :( ale dakujem vam, v piatok idem este k internistovi, tak uvidime co povie... 🙏🏻

carduelis
20. júl 2020

Ja som to mala ako sucast tehotenstva, zdravotne som bola ok. Presne ako pises- pocas varenia, krajania zeleniny, dakedy aj pocas obedu, proste hocikedy som musela nechat veci rozrobene a ist si lahnut 🤷‍♀️

titla
20. júl 2020

@krimhilda Ja som v druhom trimestri tiez mala stavy na odpadnutie. Prvy trinester som pregrcala a ked to konecne preslo, zacala sa mi tocit hlava a parkrat som omdlela. U mna slo o anemiu, mala som nedostatok zeleza.

krimhilda
autor
20. júl 2020

@carduelis mam to uplne rovnako, ok aspon nie som jedina a nie je to nieco nenormalne 🙏🏻

andreatytler
20. júl 2020

Presne tak, aj ja som mala hrozne mdloby v druhom trimestri. Velmi neprijemne. Urobila som par krokov a uz to slo a musel som si sadnut. A pritom som nikdy v zivote neodpadla. Lekar vravel ze je to bezne v 2 trimestri. Dal skontrolovat, zelezo, cukor aj tlak. Jedina zmena bolo ze moj uz aj tak nizky tlat sa znizil. Nie o vela, ale asi prekrocil hranicnu hodnotu kedy moje telo s tym nevedelo fungovat. Aj ked mas tlak vysoky, mozno sa ti trochu znizil teraz v 2 trimestri a lieky ti ho znizuju este viac a je to sok pre tvoje telo.
Bala som sa ci to nema efekt na dieta ale nemalo. Potom v 3 trimestri sa mi tlak trosicku zvysil a mdloby presli.
Vydrz ale urcite sa opytaj na to lekara.

krimhilda
autor
20. júl 2020

@andreatytler dakujem za tvoju skusenost, presne tak to mam... az na to, ze je to tak obmedzujuce, ze niektore dni nemozem ani z postele vstat 🤦🏼‍♀️ No nic verim, ze bude lepsie casom alebo co....

andreatytler
20. júl 2020

Chuda.. to je fakt silne. Pozoruj sa. Ak sa to co i len trochu zhorsi, urcite tlac na lekara aby urobil dalsie testy.

hedunecka
21. júl 2020

U mňa to spôsobovala anémia... Malo krvi-stále som sa sťažovala, na mdloby, búšenie srdca, oblievanie studeným potom - odpoved:v teho je to normalne🤔takže som sa trápila až do 30tt (a varila na etapy keďže mi státie robilo problém) kde mi zistili nízku hladinu hemoglobínu,dovtedy to asi prehliadal😡chudokrvna som od mala, ale počas teho mi to dosť kleslo, ale už som v poho kúpila som si železo a veeeeeeelmi sa mi polepsilo

etelkatelka
25. júl 2020

@krimhilda aj ja som toto mala, nič som nerobila, nikam nechodila, furt mi bolo mdlobo a nakoniec málo železa.
Nasadili mi železo kyselinu listovú a je mi oveľa lepšie.
Ale ja mám nízky tlak furt
Som v 31 týždni a teda do 28 mi bolo pernamentne zle na odpadnutie... Železo pomohlo 👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre