Nepravidelný tvar gestačného vaku

dasiacik
27. dec 2012

Ahojte mamičky,tehuľky,snažilky,ktokoľvek.
Je tu nejaká,ktorá bola alebo je tehotná a mala alebo má práve tento problém?Ako dopadlo vaše tehotenstvo?Ako sa vyvíjalo bábätko?Narodilo sa zdravé?
Narodilo sa vôbec?Upraví sa ten tvar počas tehotenstva?Budem vďačná za akúkoľvek skúsenosť,reakciu,či názor a informácie.Čokoľvek!
Ja som 6tt a mám nepravidelný tvar gestačného vaku.Bolo mi povedané,že má byť ako vajíčko,no,ja ho také nemám.A vraj sa musí tehotenstvo sledovať.

xlucia
27. dec 2012

@dasiacik no neviem kto ti to povedal, ale len male percento zien ma gestacny vak okruhly. vacsinou byva mierne pretiahnuty, pripadne tvar ako vajicko. mozes byt uplne kludna 😉

dasiacik
autor
27. dec 2012

@xlucia
Povedal mi to doktor aj primár.On nemá vôbec oválny,ani kruhovitý tvar.Je skôr na jednej strane s takou priehlbinkou,by som povedala.

xlucia
27. dec 2012

@dasiacik ja som ani jeden nemala okruhly, obe deti som porodila v pohode. naozaj bud zatial kludna

tadaminka
27. dec 2012

@dasiacik mne moj ohromne necitlivy a blby gynekolog povedal v 6tt ze gestacny vak je ako keby uplne splacnuty, ma totalne nepravidelny tvar ako vyfuknuta lopta a zrejme sa vnutri nic nevyvija a nech ocakavam ze coskoro nastane potrat. Uplne zbytocne ma deprimoval hned v zaciatku tehotenstva,ziadny potrat sa nekonal a syn je v pohode.

dasiacik
autor
27. dec 2012

@tadaminka
No,mňa s tým tiež dosť vystrašili.A vraj musia sledovať či sa bude dať tehotenstvo zachrániť alebo nie.

tadaminka
27. dec 2012

@dasiacik neviem co tym myslia, kazde tehotenstvo sa predsa sleduje, nie?

dasiacik
autor
27. dec 2012

@tadaminka
No,behom dvoch týždňov som bola už na troch UZV.A o týždeň zas.

tadaminka
27. dec 2012

zevraj prilis UZV nie je moc dobre takto na zaciatku, aj ti povedali ze co vlastne treba zachranovat? mne vtedy doktor povedal ze ked je to anaembryomola ( nic sa vo vaku nevyvija ) s tym sa neda nic robit. Okolo 8tt by uz malo byt vidiet nieco vnutri vaku.Zbytocne sa neboj, vsetko moze byt uplne v poriadku, len sa nenechaj doktormi stresovat

monika2712
27. dec 2012

@dasiacik aj ja som mala nepravidelny tvar a skoncilo to ako anembryomola. moze a nemusi byt to tvoj pripad, ale moja dokina ked videla ten tvar tak povedala rovno ze tam uz nic nebude, ze v takom vaku sa plod nevyvinie uz a aj tak bolo, skoncila som na kyretazi v 9tt.

matozazzo
27. dec 2012

Verim, ze to bude ok... Mne povedali toto iste, ale v 5. tyzdni.. A v 9.t. som potratila :(

dasiacik
autor
27. dec 2012

@tadaminka @monika2712 @matozazzo
No,ja som bola zase dnes na UZV a bolo vidno plodík,mal 7mm,ale doktorka povedala,že je to ešte moc malićké na to,aby robila nejaké závery.Ale,ja si myslím,že keby to bolo OK,tak mi povie na rovinu,že je to v poriadku,nie???

matozazzo
27. dec 2012

Je to skoro a je opatrna. Pri 1. dcerke som mala tiez maly plod,sledovali ma a bolo to ok,akoby posunute o 2. tyzdne, 2. tehotenstvo skonciko potratom... Pri tretom som sla k dr.az v 7. tyzdni.. Budu ta sledovat a vzdy je sanca,ze sa plod udrzi 🙂 verim,ze je to aj tvoj pripad 🙂

katecameron
27. dec 2012

mne to pov edali tiez na prvom sone potom som musela ist opat asi po tyzdni dnes ma moj nepravidelny gestacny vacok 10rokov je to krasne sikovne dievcatko 🙂

tadaminka
27. dec 2012

@monika2712 mne povedal doktor v podstate to iste ohladom tvaru vaku a anembryomoly a nakoniec tam embryo bolo a bude mat pomaly 4 roky ...

tadaminka
27. dec 2012

@dasiacik nemusela este vidiet srdiecko tak sa nevyjadrila, ale to nic neznamena, este je skoro a vacsina doktorov je radsej opatrnych. dobre znamenie je ze tam plodik je 😉

cora41
27. dec 2012

@dasiacik moja, len sa neboj🙂 ja som bola na UTZ tiez v 6tt+4 a moj drobcek mal 6,7mm a o jeden a pol tyzdna mal 16mm🙂 a tvar vacku mame ako bursky oriesok, maly pretiahnuty a v strede, kde je drobcek je to trochu ovalnejsie a zatial je vsetko v poriadku.. Pozri si moj album..Myslim, ze tvoj drobcek ma presne take miery, ake ma mat, tak sa netrap.. Niektori lekari su velmi zvlastny vo vyjadrovani...🙂

dasiacik
autor
27. dec 2012

Dakujem vam vsetkym za mile slova utechy a nadeje.Snad
to bude v poriadku.

brita
27. dec 2012

@dasiacik Neboj sa, urcite to mas v poriadku. Hlavne, aby bol plodik so srdieckom a dobre sa vyvijal. Uplne zbytocne ta strasia. Tvar gestacneho vacku vobec nie je smerodajny. Dolezity je plodik a jeho srdiecko. Tak sa neboj, vsetko bude dobre. 😉

kacka1804
3. sep 2015

No babenky som v 6tt a vak ma tiež zvláštny tvar ale vyvíja sa dobre teda srdiečko je ale vraj to nie je až tak doležite aký to ma tvar povedal gyndoš 🙂 tak ale krvacam a mam lieky ja to tak sa modlím aby sa mi narodilo zdravé mimčo...

nikuska111
3. dec 2018

@dasiacik ahojky viem že to už je dávno ale chcela by som vedieť ako dopadlo tvoje tehotenstvo s nepravidelným plodovym vakom mám ten istý problém srdiečko pekné bilo ale plodovy vak je nepravidelný nieje pekné oválny ale je tiež s priehlbinkou ... Mne sa ale s neho odlupilo tak preto je taký ... Doniesla si zdravé babatko

dasiacik
autor
3. dec 2018

@nikuska111 Ahoj.Lekari boli sice skepticki,ale narodil sa mi chlapec ako buk,zdravy ako ryba.Dokonca som 12dni prenasala,tak sa mu v brusku nakoniec pacilo 🙂 Lekari zbytocne strasia.Ten tvar nieje az taky podstatny.Uvidis,vsetko bude v poriadku 😘

nikuska111
4. dec 2018

@dasiacik bola si aj častejšie sledovaná. A problémy nejaké neboli počas tehu. Rada počujem príbeh zo šťastným koncom. Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď 😘😘😘

lucia147852
4. dec 2018

Ja som vôbec nemala okruhli tvar. Skor ako taka fazula a vnutri druha fazulka 🙂 dr to ani neriesila.srdiecko bilo. S teho ziadne problemy co sa babatka tyka

dasiacik
autor
4. dec 2018

@nikuska111 Vieš čo, zo začiatku bolo tých UTZ viacej a užívala som Duphaston kvoli špineniu,ale potom to už bolo brané ako normálne tehotenstvo 🙂 Pokiaľ srdiečko bije a plodík sa vyvíja, tak máte spolovice vyhraté 🙂

nikuska111
4. dec 2018

@dasiacik tiež beriem duphaston,ascorutin a kyselinu listovú ... Hrozne sa bojím ... Zajtra idem na ďalší utz ... Som zvedavá čo mi dr.povie ... Ďakujem ti veľmi pekne za tvoju pozitívnu správu veľmi si ma potešila

dasiacik
autor
4. dec 2018

@nikuska111 Ja som chodila na tie UTZ vzdy taka vystresovana,ze mi to zostalo cele tehotenstvo.Strasne som sa bala,strasne som chcela,aby bol maly ok.Viem presne ako sa citis.Ale,ked srdiecko bilo,je evidentne,ze male chce bojovat 🙂 Drz sa,urcite to bude vsetko v poriadku.Zajtra napis ako ste dopadli 🙂

nikuska111
4. dec 2018

@dasiacik ďakujem ti veľmi pekne .. Je to naozaj môj malý bojovnicek ... Ja som pred 2tyždnami mala vypísané papiere na kyret že srdiečko nebije .. dám vedieť ako zajtra ... Ďakujem ti ešte raz veľmi pekne

nikuska111
5. dec 2018

@dasiacik tak dneska dopadlo všetko nad moje očakávania ... Všetko v najlepšom poriadku aj plodovy vak je už pekný upravil sa pekne ... Som neskutočne šťastná ... Tu je moja bublinka

dasiacik
autor
6. dec 2018

@nikuska111 Ukážková fotka 🙂 Vidíš, malé zabojovalo. Teraz je rad na tebe. Žiadne stresovanie,nech maličke rastie v pokojnom prostredí.Už si len užívaj bezproblémové tehotenstvo.

nikuska111
6. dec 2018

@dasiacik ďakujem krásne ... 😘😘😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre