Nepomer hlavičky a panvy

miushik765
8. sep 2016

Ahojte maminy budem rada ak sa ozve nejaká ktorá to mala rovnako. Aktualne som hospitalizovaná kôli vysokemu tlaku a som na 3cm otvorená, hlavička už nalieha, brucho uplne dole nevládzem ani chodiť. Tlak sa mi už upravil ale ešte dr pri prijme keď mi robil uzv sa ma pytal či mám dobre vypočitany termín som v 37tt a že hlavička zodpovedá 40tt čo ma dosť vystrašilo. Som totiž nízka mám 153cm a dnes mi primár na poradni povedal že je nepomer hlavičky a panvy lebo je maly na mňa velký a asi neprejde a budem mať cisarsky rez. Poslali ma aj na interné predoperačné zatial neviem nič viac. Moja otázka znie že či vám v takomto prípade cs naplánovali alebo volili vyčkávací prístup s tým že k cs pristupili iba ak pôrod nepostupoval? Za každu odpoveď budem vďačná

siska53
8. sep 2016

@miushik765 ja mam 155 cm. A maly bol tiez na mna velky,ja mam uzku plus mierne rozdvojenu maternicu. Takze tam sa vedelo,ze cisarsky bude. Dr.ale sa vzdy pozrel,presny datum mi nepovedal. Na predposlednej kontrole mi povedal,ze este tyzden pockame. A o ten tyzden,ze rano sa mam hlasit na prijme, ze sa mi spusta porod. Ja som nic necitila,ale sekciu mi spravil tak den-dva pred terminom,ktory by si zvolilo babo,keby mohlo.
Pri druhom mi asi mesiac pred porodom.povedal,ze kedy spravi sekciu (ak sa teda babo nevypyta skor- nevypytalo). Spravil mi ju 3 dni pred ocakavanym terminom. Pri malom to malo byt 5 dni povodne.
Obe deti donosene normalne do 40.tt

miushik765
autor
8. sep 2016

@siska53 No to dufam u mňa bude skôr mne je už hrozne vôbec nevladzem... uvidim teda

siska53
8. sep 2016

@miushik765 mozno vzhladom na tvoj stav to spravia skor. Ja som speci problem nemala. Okrem klasickeho- ze uz clovek ledva chodil s tym brusiskom a nevedel sa dockat,kedy ho bude mat vedla seba.
A ak chces dojcit,co nacastejsie prikladaj. Nie je pravda,ze po sekcii sa mlieko nerozbehne. Len treba hned ako sa k babu dostanes,to robit. Ja som maleho mohla az na 3,den (nie kvoli zdravitnemu stavu,ale kvoli nedostatku miest sme boli mnohe oddelene od babatiek a lezalia inom poschodi) a mlieko sa mi krasne rozbehlo.

gublerka
8. sep 2016

@miushik765 ja mam tiez 158cm a chudu postavu, takze som tiez zvedava ako to nakoniec bude pretoze babatko ma cca 3kg (co som rada, kvoli nemu) ... a radsej cisarsky akoby sa malo zaseknut a potom by to neslo ani tak ani onak

katkakovac
8. sep 2016

Hmm, aj mne to tvrdili, ze neporodim a porodila som. Vtip je v tom, ze metaju vonkajsi rozmer a ten vnutorny nemeraju. A okrem toho, panva sa pocas porodu este kusok roztiahne. Viem cim si prechadzas, ale prirodzeny porod je lepsi ako sekcia. Aj pre teba aj pre dieta. Zahumensky pise na blogu na sme.sk o sekcii. Nenechaj sa len tak dotlacit, aj ked to teraz moze vyzerat ako vychodisko. Na mna tlacili, vystrasili a suhlasila som. Dnes by som sa rozhodla inak. Mas zatial cas, tak citaj. Realne ma male % zien problem z uzkou panvou. Kamoska vyzera ako chlapec, uzke boky, panva a bez nastrihu porodila chlapceka 4600g. Ja tak isto, rozmer panvy 19 cm a krpata mala soce "len"3300 g ale zvladla som to. Citaj, studuj, rozmyslaj. Samozrejme ak je naozaj dieta v ohrozeni, tak sa da sekcia spravit do 10 minut. Niekedy lekari pristupuju k sekcii preventivne. Ono sa to rozbehne, len sa musis ukludnit. Uz som ti to pisala a naozaj to pomaha. Sama som si tym presla pred 5. mesiacmi a dodnes nelutujem, ze som sa rozhodla pre prirodzeny porod. Aj ked to bolo sakra tazke, bola to malina oproti tomu, co bolo po sekcii. Drzim palce

miushik765
autor
8. sep 2016

@katkakovac Mne panvu nemerali z vonka iba ultrazvukom zhodnotili že je tam nepomer tak preto sa pýtam viem že vonkajší rozmer s tym vnútorným nemá veľa spoločného. Jasne že chcem radšej prirodzeny ale pravdupovediac už som z tohto tak vyčerpaná že mi je jedno ako porodim len nech je maly v poriadku iné ma nezaujima

janickacrazy
9. sep 2016

@miushik765 Ved sa spýtaj doktora, kedy budeš mať CS, podľa mna by ti ho mali naplánovať, ked už si na 3cm otvorená a už ťa poslali aj na predoperačné vyšetrenia. Ja som vedela termín CS už mesiac pred porodom. Vačšinou to plánujú tak 7 dní pred termínom, ale ja som otvorená nebola, takže u teba by to mohlo byť aj skor. Držím palce. 😉

miushik765
autor
9. sep 2016

@janickacrazy No práveže dnes dr že veď počkáme možno porodite spontánne.... Už mi šibe z tohto primar hovorí jedno a doktorka druhé asi si mám vybrať. Všetky vyšetrenie mám ok aj tlak,krv,ctg,uzv aj pasy to čakať na pôrod môžem aj doma...

janickacrazy
9. sep 2016

@miushik765 Joj nezávidím ti veru, ja som tak tiež bola hospitalizovaná pred porodom 10 dní a po porode dalších 10, no nič moc, ale čo už človek urobí. No neviem, či ťa pustia domov, ked už si otvorená.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre