Necítim pohyby v 24. týždni

tamka868
19. dec 2020

ahojte baby , ( 24 tyzden)t
Chcela by som sa spýtat ci je normálne ze som dnes od rana necítila Pohyby?😕😕. Dnes som sa pohybovala tak normálne ako aj Kazdy den
Kazdy den citim . a dnes nejak neprišlo.
Mam dôvod na paniku?

mima1
19. dec 2020

Skus dat cokoladu a lahni na chrbat napr a cakaj. Ale inak mne sa to stalo ze aj dva dni napr ticho a potom mi isiel brucho vykopnut.

babulina
19. dec 2020

@tamka868 ak po dvoch hodinach v klude a zjedeni sladkeho nebudes citit pohyby tak na pohotovost.

kolarovska
19. dec 2020

@tamka868 ja som bola tiez 24tyzden, prestala som citit pohyby. Bohuzial to nedopadlo dobre 😭. Sla by som na pohotovost

sasa1310
19. dec 2020

treba utekať na pohotovosť

diaalex
19. dec 2020

@tamka868 utekaj na pohotovosť

nini1010
19. dec 2020

Daj si sladke ako pisu dievcata a zachovaj pokoj.Neviem kedy najlepsie citis pohyby,ale ja som najlepsie citila ked som si lahla na chrbat a teda mala napnute brusko zarovno s kozou,skus este tak.Na pohotovost v sekunde aj tak nema zmysel letiet lebo keby sa aj nedajboh nieco zle stalo,co ti to pomoze.Daj si viac sladkeho a cakaj.Lahni si na chrbat.

janulka2805
19. dec 2020

@tamka868 Ja som tiež v 24 tt a tiež sa mi už zo párkrát stalo, napríklad aj včera, že celý deň som necítila nič... a až takto večer som pocítila pár kopančekov 😊 a možno spia a kopkaju v noci 😉😉

trojnasobnamama
19. dec 2020

V 24 ty je normálne,že deň necítis pohyby.Urob tak ,ako radia dievčatá,ľahni na chrbát a daj si ruky na brucho a chvíľu tak lež mala by si pocítiť aspoň tuknutie.

kiki68
19. dec 2020

Napi sa sladkeho, mojho preberal osladeny caj ovocny. Lahni si na bok a potom zase na druhy bok. Vacsinou tak som docielila ze som ho citila sa hybat. Pohyby by mali byt myslim v takom tyzdni aspon zo par pocitatelnych ( hocico aj ked sa malo zamrvi) za hodinu. Keby po 2 hod vobec nic tak smer pohotovost.

trojnasobnamama
19. dec 2020

@janulka2805 áno sú ešte maličkí,stačí ,že sa zle otočia a už je ťažšie rozpoznať pohyb.

janulka2805
19. dec 2020

@trojnasobnamama a to som si myslela, že budú bubnovať riadne, lebo 2 detičky tam mám, ale asi 4 dni dozadu ozaj skoro celý deň, aj večer riadne kopkali a napríklad včera celý deň nič a večer len zopár kopancekov 🙂

trojnasobnamama
19. dec 2020

@janulka2805 ako budú rásť tak budeš cítiť častejšie a v takom 8mom mesiaci už aj každé pohnutie.Ajkeď sú dvojky sú ešte slabunke a preto vždy nepocítis,ale ja som dvojičky nemala ,ale tak asi to je tak😀

maximilie
19. dec 2020

Och čo som sa ja nastresovala kvôli pohybom... Aj 2 dni som necirila. Nepomohlo sladké, hudba na plné pecky, pohyb... Nič. Proste spala. Ale za každým som išla a vždy povedal lekár, že áno, treba prísť. Skontrolovali či je ok a povedali, vždy pridte keď necítite pohyby. Dcérka je zdravá a pripisovali to tomu, že bola spava.

janulka2805
19. dec 2020

@trojnasobnamama no zrejme to tak je 🙂 tiež som sa stresovala keď som necítila cez deň, ale keď potom aspoň trošku cítim, tak si poviem, že je to zrejme ok 🙂

deti95060810
19. dec 2020

nebude len lenivšie bábo? Ja som také bábo mala. Necítila som ho aj mesiac....

thoughtfulweirdo
19. dec 2020

@deti95060810 Veru aj ja som takú mala. Za celé tehotenstvo spočítam kopance na prstoch, bez nadsazky 😆 tak raz za 2-3 dni som cítila nejaké suchnutie a zas pár dní nič. Až tak od 35.tt som ju cítila častejšie, lebo už proste mala menej miesta a bolo cítiť, keď sa občas pohla. Ale nerobila to moc často 😅

@tamka868 Ja keď som bola už nesvoja, ľahla som si a stuchala si (jemne) do brucha. Väčšinou ju to zobudilo a aspoň o milimeter sa kdesi pohla. Skús 🙂 alebo ešte pomohlo si ľahnúť tak polovične na brucho, že ju to kdesi pritlačilo, vtedy tiež občas vedela kúsok uhnúť.

simona232323
19. dec 2020

No ja som vdacna , ze som mala angelsound ..aj v tak pokrocilom tyzdni , ked som dlhsie nepocula, zapla som a mala hocikedy zacala aj kopat 🙂

whatever1
19. dec 2020

@tamka868 Na pohotovosť! Radšej 100 krát zbytočne ako raz neskoro. Pri výraznej zmene pohybov(príliš málo alebo zrazu príliš vela) je treba isť na pohotovosť. Spravia ti ultrazvuk, skontrolujú prietoky placentou, je to bežný postup. To ze ti tu neaka žena napíše že v jej prípade babo len spalo, alebo bolo lenivé neznamená ze to bude tvoj prípad.

andrejka1974
20. dec 2020

Ja som takto bola aj viackrat na pihotovosti radsej zbytocne ako neskoro u mna to vsetko dopadlo ok

ivka21
20. dec 2020

Tak v tom týždni sa babo nemusí stále hýbať. Skus si ľahnúť na chrbát a skúsiť bruško. Dat si čokoládu alebo zjesť niečo dobré. Môj keď som zjedla niečo dobré kopal ako fotbalista

lucka11985
20. dec 2020

Je to normálne, nemala by som obavy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre