Nebola zachytená akcia srdiečka

naty_123
3. máj 2024

Ahojte dievčatá dnes som bola na kontrole u doktorky a podľa ms by som.mala byť 7+5tt a nebola zachytená akcia srdiečka.. avšak od poslednej návštevy plod narastol o 14mm
. Budúci týždeň mám kontrolu na akciu srdiečka myslíte že sa ešte môže rozbehnut alebo ide o potrat? Ďakujem za nazory

vero96
3. máj 2024

Ak bola ovulacia podchytená, tak žiaľ už srdiečko malo byt’. Treba byt pripravená na všetko. Držím palce 🤍

naty_123
autor
3. máj 2024

@vero96 je to moje prvé tehotenstvo nesledovali sme cyklus moc..

naty_123
autor
3. máj 2024

@naty_123 ale cyklus býva pravidelný nejakých 30-32 dni

dixitka
3. máj 2024

A koľko meral plod teraz, keď píšeš, že narástol o 14 mm? Lebo môj v 7+4 meral 13 mm, čo zodpovedalo danému týždňu a srdiečko jasne bilo… Niekedy môže byť posunutá ovulácia, ale vtedy je plod jasne menší, než by zodpovedalo danému týždňu. No budúci týždeň sa dozvieš viac… držím palce.

andaluzia12
3. máj 2024

Dosť často tu čítam ako baby píšu že sú 4+3tt, prípadne 7,5tt..... taká hladina hcg, také meranie, také hodnoty, také vyšetrenie.....a mňa lekárka objednala prvý krát na vyšetrenie až keď budem podľa menštruácie 9+2tt...

naty_123
autor
3. máj 2024

@dixitka doktorka mi vravela že na prvej návšteve to bolo 2mm približne a dnes 16mm približne

dixitka
3. máj 2024

@naty_123 hmm tak to už by srdiečko malo byť vidieť pekne :(

naty_123
autor
3. máj 2024

@dixitka budem veriť v zázrak ♥️ náhodou s MA nemáš skúsenosti?

domka222
3. máj 2024

Podľa mňa tiež už pri takej veľkosti by mala byť viditeľná aj akcia srdca.

andrea2323
3. máj 2024

Len vlastná skúsenosť - prvý krát nám plod nerástol od 6tt a nebolo ani srdiečko v 8tt, druhý krát keď sme prišli na prvé vyšetrenie v 6tt a mal 5mm, tak už bolo srdiečko.. pamätám sa inak prvýkrát na to čakanie a googlenie, a aj tu sledovanie, kto kedy mal tlčúce srdce, kto nemal atď.. ale nakoniec sme sa naučili, že každá situácia je unikátna, nerob si ani veľké nádeje tu na základe skúseností, alebo naopak smútok na základe opačných skúseností. Je to ťažké ale sústreď sa len na seba a na to, že musíš počkať ❤️🙏🏼

dixitka
3. máj 2024

@naty_123 skúsenosť nemám, ale držím ti palce 💕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre