Nástup na PN v ochrannej lehote

sanny2993
13. sep 2020

Ahojte. Poradte 🙂 buduci tyzden by som mala nastupit na PN. Pracovny pomer mi konci 1.10. v tomto case budem stale na PN platenej. Zaujimama vsak co v pripade. Ak mi bude tato PN zrusena nasledne, po nejakom case, zas obnovena. Bude to v case mojej 8 mesacnej ochrannej lehoty. Budem mat aj v tomto pripade narok na davku aj napriek tomu ze uz nebudem v pracovnom pomere ako pri prvej PN ale v ochrannej lehote ano ?.

fokuska
13. sep 2020

@sanny2993 Ochranna lehota 8 mesiacov je len pre tehotne. Pre netehotne je to 7 dni.

sanny2993
autor
14. sep 2020

@fokuska ja viem. Preto sa pytam. Kedze som tehotna, ci mozem pocas tych 8mich mesiacov nastupovat na PN s prestavkami stym ze budem mat narok na davku ? Neviem ci by ma dokazal lekar potiahnut nepretrzite na PN az do porodu. S touto cestou by som mala aspon trosku prijem. Nakolko mam problem najst si druhu pracu :/ a aktualna mi konci v oktobri. Som v 3tom mesiaci.

ivkazba
14. sep 2020

@sanny2993 8 mesačná ochranná lehota sa týka iba nároku na materský príspevok, nie na PN. Na PN platí stále 7 dňová lehota, aj pre tehotné.

fokuska
14. sep 2020

@ivkazba Naozaj? Nema aj tehotna 8 mesiacov na PN? Mam zle info??

sanny2993
autor
14. sep 2020

@ivkazba trosku som badala a nakoniec som sa dopracovala ku odpovedi. Ak tehotná žena v rámci osemmesačnej ochrannej lehoty po zániku nemocenského poistenia ochorie alebo je uznaná za dočasne práceneschopnú z dôvodu rizikového tehotenstva, vznikne jej nárok na nemocenské /dokument SP/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre