Nafukovanie v tehotenstve

kikusa456
31. mar 2024

Ahojte, má niektorá z vás pocit nafuknutého brucha (19tt)? Je jedno čo zjem, hneď som ako balón. Takisto pociťujem tlak dole v podbrušku na dotyk. Nejaké rady? Všade píšu obmedziť jedlo, ktoré vám to robí, ale ja neviem čo :D.

pribinak
31. mar 2024

@kikusa456 kúp si probiotiká

tanyan
31. mar 2024

Hylak sa vracia do lekární. Je skvelý na hnačku aj zápchu, aj na tehotenskú zápchu a aj pri nafukovaní.

domcavesel
31. mar 2024

Ja som v 13 týždni a nafukuje ma od začiatku, a tiež neviem z čoho 🤷🏼‍♀️ hlavne večer keď dačo zjem tak mám brucho ako balón, ráno keď vstanem zasa doska 😅

kikusa456
autor
31. mar 2024

@domcavesel babka ni odporučila jesť slivkový kompót alebo sušené slivky, tak vyskúšam.

minka201
31. mar 2024

@kikusa456 Ahoj, práveže slivky zvyknú nafukovať ešte viac. Mne trochu pomáhal feniklový čaj alebo zabarená rasca 🙂

kikusa456
autor
31. mar 2024

@minka201 a tiež si mala pocit takého tlaku v bruchu ako sú čreva? A rascu zaliať vriacou vodou a piť?

minka201
31. mar 2024

@kikusa456 Áno. Mala som pocit natlakovaného brucha, až bolo tvrdé. Vo 4. mesiaci som večer vyzerala ako v 7.-8. 😀 Drvenú rascu som pripravila tak ako čaj. Zaliala vriacou vodou a keď to trochu vychladlo, tak som to všetko vypila.

kikusa456
autor
31. mar 2024

@minka201 ďakujem pekne, vyskúšam

rebekita45
31. mar 2024

@kikusa456 ano nafukovanie je normalka, kedze nam travi pomalsie. Kludne si mozes dat espumisan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre