Nadváha v tehotenstve - máte s ňou skúsenosti?

slniecko187
10. sep 2020

Ahojte, ma niekto skusenost s nadvahou v tehotenstve?
Som v 8 tyzdni a pred tym ako som otehotnela chcela som zacat chudnut ale zazrakom sa zadarilo a som tehotna 🙂
momentalne mam vahu 97 kg vyska asi 165 a potrebovala by som nejake rady ako sa stravovat aby som velmi nepribrala...
Snazim sa doma hybat len neviem co mozem a co nie.
Dakujem za kazdu radu

c_est_la_vie
10. sep 2020

@slniecko187 so stravou veľa nenarobis teraz. Ja som sa pred tehotenstvom stravoval skoro ako fitnesska ale v prvom a poslednom trimestri som jedla to, čo som udržala v žalúdku ( mäso mi smrdelo a zelenina bola ťažká na žalúdok, vracala som z nej).
Išla by som na to cez pohyb - ja som 4 krát týždenne chodila na prechádzky, min polhodinku. K tomu gravidjogu alebo iné tehotenské cvičenie ( ja som cvičila fitshaker program pre tehotné, cez koronu sa inak nedalo).
Do 7 mesiaca som bruško vôbec nemala 😀

katka281
10. sep 2020

@slniecko187 ahoj, v tvojom momentalnom stave su akekolvek diety nepripustne. Jedine upravit stravu tak, aby si prijimala co najviac ovocia a zeleninky, vlaknina je dolezita, chude masko... pit treba len cistu vodu (ziadne dzusiky, mineralky, nealko pivka, sladkosti a pod.) S pohybom opatrne, dvihat by si mala veci len do 5kg, na to nas upozornovala porodna asistentka. Samozrejme prechadzky, rychla chodza a nejake tie cvicenia pre tehotne. Ja som v 6tom mesiaci a zatial som pribrala len 1 kilo, ale to kolko priberes byva velmi individualne, na mna sa to este len zacne lepit. Drzim palceky 🍀

petinka55
10. sep 2020

@slniecko187 ahoj 🙂 ja som mala váhu takú istú no ale ja mam asi 175cm... Hlavne žiadne stresy... Ja som do 7 mesiaca pribrala max 6kg.. Potom to vyletelo na 20kg lebo mi dvihlo tlak a naliala som sa vodou hrozne... Hlavne dávať pozor na stravu jest primerane a zdravo... Vypust co najviac cukru... Dokonca pomaly aj s ovocím... Ja som to trosku prehnala s ovocím a nabehol mi aj trosku cukor... Keď som prebrala s Dr z čoho to mohlo byt tak to ovocie nám z Toho vychádzalo lebo sladké som nejedla nepila sladké vody a nikdy som nemala žiadne problémy... Treba piť veľa čistej vody a hlavne ako som už spomínala pohoda a bez stresu... Ja som si z tých 20kg priniesla domov už iba 3...

mina17
10. sep 2020

pred tehotenstvom som schudla zo 130kg na 98kg do 7mesiaca eom nepribrala ani kilo rodiť som išla z váhou 118kg som skoro 3mesiace po stále mám 108kg a cez tehotenstvo som neriešila čo jem čo malé chcelo to dostalo

lenuliatko84
10. sep 2020

Teraz moc nic nezmenis.tvoja vaha bola asi dlhodobý problem.nejedz nic vdaka comu vazis tolko kolko vazis.a asi by som si najala vyzivoveho poradcu

simca06022011
10. sep 2020

Ja som mala pred otehtonenim 94kg a den po porode... 82kg ;) tak tolko k tomu,ze sa neda nic robit.. :D cez tehu mi jednak bolo neskutocne zle, na druhej strane som bola tehu cize ziadne somariny sa nejedli, proste mi nejak preplo a ja som isla: ziadne sladkosti, ziadna kava, ziadne vyprazance, dodrziavala som pitny rezim lebo to bol a je vzdy problem... a v podstate som chute ani nejak extra nemala, az v nejakom 5-6mesiaci chvilu take ze dobreze nie liter mlieka s cookies :D ale to ma rychlo preslo. V podstate som ani nepriberala prvy trimester a potom tak kilo za mesiac...

darina746
10. sep 2020

Teraz ti podla mna vobec nepomoze premyslat nad nejakou upravou stravy drastickou alebo nedajboze dietou. Ono mamky priberu v tehotenstve niektore dost niektore zas menej a pritom sa ako vobec nemusia nejak prejedat

simca06022011
10. sep 2020

zdravo sa stravovat nie je dieta...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
10. sep 2020

Stravu by som neriešila, len sa neprejedaj a pi len a veľa čistej vody. Skôr ten pohyb. Každý deň a veľa. Turistika, dlhé prechádzky, plávanie, cviky pre tehotné na nete sú..

ivca88
10. sep 2020

Ja som práveže schudla v tehotenstve. Tiež som začínala na vysokej váhe.
Jedla som veeela zeleniny a ovocia. Nepila sladké vody - len coca colu keď mi bolo zle.
Fakt som sa snažila, nech ma babo čo najzdravšiu stravu a vďaka tomu som aj chudla.
Potom môžeš pridať prechádzky, napríklad úplne obyčajné tempo a hodinu. Pomôže to aj na psychiku.
Toto postupne zdravé chudnutie určite bábätku neublíži.

roxana61
27. dec 2020

@mina17 chudla si lebo sa vam nedarilo? Ak ano, tak za ako dlho sa vam podarilo po schudnutí, ak sasmiem opytat. Dakujem

roxana61
27. dec 2020

@mina17 a este, ak mozem...aku mas vysku? 😶🙃

mina17
2. jan 2021

@roxana61 nechudla som kôli tehotenstvu meriam 183cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre