Nádcha a kašeľ v 17. týždni

martimorka
3. okt 2014

Ahojte,
som chorá v 17tt, mam riadnu nadchu a pri kasli ma obcas az zadusa. Vo feb. som sa liecila na zapal priedusiek a tri tyzdne som bola na antibiotikach. Teraz sa liecim najma cajom zo zazvora, citrona a medu, matovym a harmancekovym. Dutiny si preplachujem slanou vodou, aktualne aj anizom s praslickou. Dokonca som zuvala aj cesnak a naparovala sa nad pokrajanou cibulou. Dnes som nesla do prace a chcem lezat a potit sa. V pondelok sa chystam k doktorke, ak by to nepreslo. Ake mate skusenosti s chorobou v tehotenstve? Ma to nejaky vplyv na babatko?

bajana
3. okt 2014

Nie, nemá to žiadny vplyv, len ozaj oddychuj, nech to cim skôr prejde. A pozor na tie bylinky, radšej naštuduj, ktoré sa v tehu nesmu. A ak nemas teplotu nad 38, tak si neber ani paralen.

lulu369
3. okt 2014

@martimorka Ahoj, na nádchu skús tabletky coryzaliu a od kašľa sirup stodal...Sú to homeopatiká, môžu to aj tehotné a dojčiace ženy a mne keď som bola chorá pomohli 😉

mizu89
3. okt 2014

@martimorka Ja som v 35tt a som tiez momentalne chora.Pocas celeho tehotenstva je to uz po treti krat.Ja som si v lekarni pytala nejake tabletky na kasel a hrdlo pre tehotne tak mi dali cukriky na cmulanie a pomohli.A k tomu pijem len caje skor ovocne.Viem ze coldrex sa nesmie co je smola lebo ten aspon rychlejsie zabera.A kvapky myslim ze pinosol ten mozu tehotne.A ku dr.som nesla ani raz vzdy som to riesila len lekaren a lieky ktore mozem 🙂

mariaki
3. okt 2014

mne odporučil lekár pri prvom tehotenstve ked som bola prechladnutá na bolesť hrdla bioparox sprej alebo potom homeogene 9.Na kašel sa može hedelix sirup a na zápal dutín je velmi dobrý sinupret tablety to su čisté bylinky.všetky sú bez receptu a možu aj tehotné.mne pomohli.

terezka1947
3. okt 2014

@martimorka ja som mala take nieco nedavno-zazvorovy caj klember-najpriatelnejsi je s limetkou alebo s bazou+med
kedze ma skriabalo hrdlo-dva dni som kloktala so Stapanginom-preslo(asi to mozno ani vazne nebolo 😉 )
cibulovy sirup-kolieska citronu,cibule,cukor-dve hodiny postoji...papame..kazdy den cerstvy
na dutiny a priedusky-psia mast
no...ale keby to bolo vaznejsie a neprechadzalo-tak ako pocas prveho tehu-tak vtedy som mala Bioparox a sinupret.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre