Myóm na maternici a tehotenstvo

gabca295
5. apr 2022

Dobry deň. Prosím vas je tu niekto kto mal velky miom na maternici a aj tak otehotnel?? Ja mam 5 cm. Ale sme sa par krat snažili ale lekarka mi neodporúča otehotniet. Uzivala som aj 3 mesiace antiku a aj tak sa zvecil o 1 cm. Je sanca ze by som otehotnela s takým velkym miomon a hned prvy mesiac po dobrati antiky? Dakujem

danielahamar
5. apr 2022

Ahoj ja som mala, nie tak veľký, ale mala. Tehotenstvom mi zmizol, nikto nevie kde, neplánované tehu v 39r.

lesik
5. apr 2022

@gabca295 Ahojcek.Mám 42 rokov,druhý potrat za sebou a bez detí,pred pár dňami som začala mierne krvácať a jemne špiniť,bola som v 6 tyzdni tehotenstva.Myóm mi rástol veľmi rýchlo,spôsobil spontánny potrat ,preto píšem ,že som druhý krát potratila.Včera som bola na vyšetrení v nemocnici,mám uložený myóm submukozne v dutine maternici.Lekarka mi odporučila vyhladať odborníka ( lekár Bielik alebo Slezák) a poradiť sa s ním ako dalej...mne rástol enormne rýchlo 2 cm v priebehu necelých dvoch týždňov.

marceli1983
5. apr 2022

Ahoj, ja Ťa odpoveďou asi nepoteším.Mala som 4,5cm myom na maternici pred tehu, chcela som si ho dať odstrániť, lebo som túžila otehotnieť.Moja dr.povedala, že nech to neriešim, nič sa predsa nemôže stať, iba môže o niečo podrásť ale keď sa dieťa začne v 4. mesiaci tehu živiť samo, myom nebude mať živiny a tým môže aj odumrieť. Otehotnela som,dokonca sme čakali dvojičky.Všetko bolo relatívne v poriadku až do 4.mesiaca, kedy som začala mať bolesti v podbrušku, dr. ma liečila na močové cesty,aj ked moč bol v norme.V 19.tt boli bolesti veľmi silné, išla som na pohotovosť a ďalší deň som začala rodiť.O dvojičky sme žiaľ prišli...Bolo to kvôli tomu, že ked sa začali živiť samé, myom nemal živiny ale ich chcel a vyvolal mi sťahy maternice a tým porod/potrat.Myom mal 7,5cm

lesik
5. apr 2022

@marceli1983 Ahoj.Prosím ťa,aj si riešila myóm operačne? Cítam veľa príspevkov o alternatívnych prístupoch liečenia...mne z 1,7 cm na 3,8 cm podrástol v priebehu 2 týždňov.

nevenka
6. apr 2022

@gabca295 sestra ma 9 cm, raz otehotnela, ale zial, nedopadlo to dobre. Teraz sa snazia znova. U nej je to neoperovatelne v tom zmysle, ze by mala velmi velku jazvu na maternici a pre tehotenstvo by to bolo este horsie ako myom samotny. Tak neviem...😪

nevenka
6. apr 2022

@marceli1983 och, to je mi luto. Sestra bola este v 13 tt. na kontrole a vsetko vyzeralo dobre, ale amala bolesti, myom ako rastol spolu s maternicou, tak jej deformoval maternicu a nakoniec asi tiez vyvolal tie stahy a v 14 tt. potratila...To je hrozne...

@lesik na alternativu sa uplne vykasli, sestra si presla vselicim od stravy, vyzivove doplnky, kadeco, on proste je ram fyzicky utvar a ten musi prestat rast. Ale tym, ze prestane rast (keby nahodpu to nejaka bylina stopla), tak ostane tam a bude zavazat. Je to svalovinovy nador. Ked sa nevyberie fyzicky, nema sancu sa vstrebat ako funkcna cysta napriklad. Ja som to sestre tvrdila davno, nech nespekuluje a mohla si ho dat vybrat skor, kym mal okolo 4 cm. A to naozaj som za neinvazivne metody, bylinky, vsetko. Ale proste toto nefunguje. Na velke urcite nie.

buduca_mamicka007
6. apr 2022

@gabca295 ahoj, ja som praveze citala vela pozitivnych pripadov ohladne donosenia babatka pri myome, tak ma mrzi co citam tu... ja som pred otehotnenim mala 6x7cm myom, bola som u Mudr Bielika a ten mi kazal najprv otehotniet, kedze myom mam na zlom mieste.. otehotnela som za 3 mesiace snazenia, aktualne som v 24tt a vsetko je v poriadku - jedine co tak mam rizikove tehotenstvo skrz myom a budem musiet rodit cisarsky. Myom ma aktualne cca 10cm, uz nerastie, je nad krckom...tak verim ze to potiahneme do uspesneho konca a babatko bude zive a zdrave 🥰

lesik
6. apr 2022

@buduca_mamicka007ahoj. Máš myom na pomerne dobrom mieste, ja ho mam v dutine maternice, blbé miesto, deformuje maternicu.Velmi záleží na akom mieste je myom uložený a kde až môže prerastat.

gabca295
autor
6. apr 2022

@buduca_mamicka007 tak to je dobra sprava a mate ho väčší ako ja ale ja este niesom tehotna. Vysadila som antiku a 3 krat sme sa snažili o babo ale vcera som bola pri gynde a povedala ze je 5 cm a je veľké riziko otehotniet pri tak veľkom miome. Ale kezde sme 3 krat isli na ostro sanca tam je. MS som zatiaľ nemala len po vysadeni antiky som mala 3 dňové krvacanie ale to vraj nebola MS. Takže mam strach. Ak nezacnem kevacat nabuduci týždeň si urobim test.
Prajem vam vsetko dobre aj babetku

gabca295
autor
6. apr 2022

@lesik ja mam miom na prednej stene maternice v nutri maternice. Tak neviem. Vcera dokrorka povedala ze sa poradí z doktorom čo sa zaobera miommi a o týždeň mam volat. Povedala ze by mi spravili laparoskopiu aby časť vybrali a ja som mohla plánovať tehotnost. Len mi robia starosti bolesty ktore tak týždeň mam. Predtim som take silné nemala. Povedala ze to Pre to ze je veľký ale prečo ma to boli viac len týždeň? Na to sa nevyjadrila

gabca295
autor
6. apr 2022

@nevenka och panecku tak to je uz isto veľke. Asi to ma na takom mieste ze môže otehotniet. Kazdy doktor vraví inak.

gabca295
autor
6. apr 2022

@marceli1983 to mi je velmi ľúto ako to skončilo. Ja som o prve babo prišla, zamlcany potrat, v tom čase aom ale miom nemala ale viem ako sa cítite ked pridete o babetko a nie to este 2. Miom mam len poaledneho pol roka.

gabca295
autor
6. apr 2022

@lesik tak ja mam uz 2 deti a mam 30 rokou. Ale strasne tizim po 3 dietatku. Mne za 3 mesiace podrastol 1 cm ale to som 3 mesiace užívala antiku. Čo 2 týždne ju nejem a tak cca mam aj bolesti. Napadlo ma tiezze ked som užívala antiku rast sa zastavil a tieto 2 tyzdne ako ju nejem mohol narast. No netuším.
Je mi ľúto ze ste prosli o babetka. Je to hrozná rana. Je to tak blbo postavene. Ten kto chce deti nemoze mat a ten čo nechce má. Zákon schvalnosti 😪

marceli1983
6. apr 2022

@lesik skontaktovala som sa s dr.Tkačom v Trstenej-skvelý odborník.Dokázal mi ho odstrániť laparoskopicky, aby neposkodil maternicu kvôli ďalšiemu babätku.A mám chlapčeka🙂

nevenka
6. apr 2022

@gabca295 no, popravde, nevedeli, co jej maju na to povedat, ze ma skusit. Po potrate sa spamatavala asi rok, uz od septembra sa snazia a zatial nic. Tak asi len dufajj v zazrak. Ma ho dost velky, to prve babatko bolo ulozene vraj velmi dobre, ale ak by donosila, tak aj tak urcite sekcia by bola, neviem, ci aj cez krcok sa netiahne. Neviem presne. Je to bolava tema a az tak do detailov sa nevyzvedam ☹

lesik
6. apr 2022

@marceli1983 Ďakujem za info. Prosím, máš na tohto pána doktora aj kontakt? Mala by som par otázok na teba, môžem ti písať na súkromnú správu?

gabca295
autor
7. apr 2022

@marceli1983 ja mam ist tiež do testenej. Byvam blízko odtial. Ale neviem ku akému doktorovi. Ze ku primarovi. Netusim kto tam je primar lebo vecinou chodim do dolného kubína do nemocnice. Tiež ma chcu laparoakopocky ale len časť sa bude dat vybrat. Ako to prebiehalo a ako dlho po zákroku ste sa mohli znova snažiť? Ďakujem

marceli1983
7. apr 2022

@gabca295 neviem kto je tam primárom momentálne, ja som otehotnela 8mesiacov od zákroku.6mesiacov sme sa nesmeli ani pokúšať.

marceli1983
7. apr 2022

@lesik samozrejme napíš, kontakt už nemám, vtedy bol ten pán dr.primárom

marceli1983
7. apr 2022

@lesik teraz ma napadlo, že sa nevolal Tkač ale dr.Tholt.Prepáč, pomýlila som sa

loliki
7. apr 2022

@gabca295 Mne zistili v 6tt. 6 cm myóm, do 16.tt. narástol na 16 cm, potom už prestal rásť. Pôrod cisárskym. Po 2 rokoch kojenia mi ho Dr. Bielik v BB vybral špeciálne laparoskopicky! Asistujúci doktor vraj ešte taký nevidel. Po tom som ešte bola tehotná znova. U mňa to dopadlo dobre. Lekári majú pred tým rešpekt.

gabca295
autor
8. apr 2022

@marceli1983 tak to je stale on čo mam ist ja k nemu. On je tam primar

gabca295
autor
8. apr 2022

@loliki panecku to bol velky veru. Dobre ze to tak dobre skončilo. Ja som uz ala 2 krát cisarsky asi aj preto sa boja keby som otehotnela a ktomu 5cm miom. No len aby som tehotna nebola, lebo sme 3 krat sli naplno. No uvidím. Je to take. Chcem bábo a na druhej strane sa bojim ak budem tehotna.

andrea78
8. apr 2022

@gabca295 ja som mala, nie jeden ale dva a viac ako 5 cm kazdy. Tehotenstvo odlezane cele komplet, krvacanie 1.trimester, rodila som v 40tt spontanne. Samozrejme sa roztahovanim maternice zvacsili, na to ma upozornili, aj na to ( hned na prvom sobe), ze mam myomy a velmi zle umiestnene, ze tehotenstvo je prakticky nemozne a pravdepodobne potratim. V sucastnosti som mala na poslednej prehliadke myomy tri, jeden mi pribudol medzirocne. Lekar ich neriesi, ze nevadi, kym inak problemy nesposobuju. Viac deti mat nebudem, takze sa nimi nezaoberam, pokym ma do operacie/odstranovania nebudu tlacit okolnosti.

evica8370
8. apr 2022

@gabca295 ahoj, tak každá to má iné a tiež záleží kde je uložený. Ja som mala mám v stene maternice cca 2 cm mal keď mi zistili (okolo 30 r som mala). Neriešilo sa nerobil problém. V pohode som otehotnela v 32r., Okolo 9tyzdna som mala bolesti a skončila v nemocnici, cca týždne ako rástla maternica rástol aj myom, našťastie babatku nevadil ale aj tak som skončila na rizikovom. Ešte okolo 25tt mám pocit som bola opäť v nemocnici pre bolesti ale všetko ok, len rastol myom. Pri konci tehu asi aj 9cm mal, rodila som normálne spontánne. Všetko ok. Odvtedy boli ešte 2 tehotenstva a myom nič ani ťuk. Ani neviem, že ho mám. Tak asi záleží kde sa nachadza. Každopádne držím palce 😉

gabca295
autor
8. apr 2022

@evica8370 ano záleží aj od toho ze ja ho mam v nutri maternici na prednej stene a mam za sebou uz 2 cisarske mozno aj to ovplyvňuje. Dakujem

loliki
8. apr 2022

@gabca295 Riziko je vždy nejaké, či s myómom, alebo bez neho. A môže sa to aj dobre skončiť. Aj nemusí. Ale to človek nikdy nevie. Strach je zlý a celé tehotenstvo pokazí. Mne to doktor v 6tt. pri 1. kontrole povedal dosť vecne: Zatiaľ ste tehotná, možno to potrvá do 25. týždňa. Každá nadbytočná veta od doktora je zbytočná a možno aj škodlivá. Každá kontrola je potom o strese, jaj, čo zas zistí, či je všetko v poriadku. Žena to potom v hlave rieši ďalší mesiac, namiesto toho, aby sa tešila.

lesik
9. apr 2022

@loliki Ahoj.Chcem sa ťa spýtať,operáciu pod vedením doktora Bielika si absolvovala v Banskej Bystrici?Ako dlho si čakala na termín konzultácie?Na prvej konzultácii ťa aj vyšetril?Pýtam sa,takto,prepáč,neviem vôbec ako to u neho chodí...Dakujem.

lesik
9. apr 2022

@marceli1983 Ahoj.Prosím na priezvisko Tholt som našla dve mená Marián a Jozef.Ktorý z nich ťa operoval?Vdaka.

loliki
9. apr 2022

@lesik Áno, v BB. Zavolala som tam, dostala som termín konzultácie, o 2-3 mesiace (už si nepamätám ani či ma vyšetroval, možno spravil sono). Mala som zdravotnú dokumentáciu, z toho zistil, čo potreboval. Vysvetlil spôsob operácie a určil termín. Príjemný človek a odborník. 👍 Klobúk dolu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre