Mykóza v 2. trimestri

kukuricka1
9. jan 2017

Ahojte zienky, mam trochu stres z neliecenej mykozy. Boli sviatky a po nich sa mi objavili príznaky, vsak vieme ake..ale doktorka mala az do dnes 9.1 dovolenku, tak som sa chcela objednat tento tyzden..ale zas som priserne ochorela tak nechcem ist do cakarne k mamickam. Presne o týždeň mam poradnu, chcela by som vas nazor ci to dovtedy vydrzat,alebo mam ist otravovať na pohotovosť. Nie je to az take neprijemne, ale zas som tehotna, tak to nechcem podcenit. Je to nebezpecne? Dakujem

patkagonci
9. jan 2017

Ahoj, aj ja som v 2. a užívala som antibiotiká,aj napriek probiotilam ktorých som brala dosť som mala mykozu,avšak netušila som o tom,až na poradni po vyšetrení mi doktor povedal,že sa to musí prezliecit, dal mi masť,tabletky a po 2 dňoch bolo fajn. Ale záver je taký,že som o tom nevedela od poradne k poradni - teda 4 týždne približne,možno 3, a povedal,že to preliecime a bude ok

mishelita
9. jan 2017

zena je pocas tehu ovela viac nachylna na mykozu. ja som 34tt a uz som ju mala v tomto tehu asi 5x. baby nestresujte sa zbytocne. daju sa v lekarni kupit aj volnopredajne lieky, napr. multigyn je aj pocas tehu povoleny,ale tiez nie kazdej zaposobi.a tiez vam v lekarni poradia co a ako. a nepouzivat intimne gely a minimalizovat sprchace,obmedzit sladke a jest viac ovocia s vitaminom C 😉

lubodrgan
9. jan 2017

potlacenie mykozy je możne koloidnym striebrom. po dobu 6 dni .

kukuricka1
autor
10. jan 2017

Dakujem dievcata😊

lubikass
10. jan 2017

@lubodrgan aj v tehotenstve? vnútorným užívaním asi nie, teda ako presnejšie? dík za odpoveď

lubodrgan
11. jan 2017

ak sa jedna o vyplach je to mozne .
pri vnutornom uziti pocas tehotenstva to nechavam na zvazenie .
moj nazor : je to menej skodlive ,ako antibiotika .

lubodrgan
15. jan 2017

Pouzitie peroralne nie je potrebne .
Staci vyplach zanetkov ,je to velka stiekacka .Ktoru naplnite koloidnim striebrom o hustote 10 ,alebo 20 ppm .A urobite vyplach.Denne sa to aplikuje aspon 2 krat po dobu 5 az 6 dni .
Je vhodne si kupit striebro 20ppm a to rozriedit vodov 50% .
Prajem hodne zdravia

lubikass
15. jan 2017

@lubodrgan Koloidné striebro používam na všetko, je to pre mňa základná výbava v lekárničke, väčšinou 40ppm. Len v tehotenstve som si nebola tým istá a chvalabohu som mykozy predtým nemala, až teraz asi vplyvom hormonov, tak som váhala, či to použiť. Zabral mi aj oregánovy olej. Ale dobre vedieť, dik za info. Len mi nejde do hlavy, prečo riediť s vodou, zdá sa mi to zbytočné. Nezoslabi to účinok?

lubodrgan
15. jan 2017

hustota 40 ppm je strasne velka a zbytocna . staci staci naozaj 20 ppm
40 ppm sa pouziva pri koznom onemocneni ako su vredy a zapaly .
na vyplach staci ta koncentracia

kukuricka1
autor
18. jan 2017

Dostala som nato jednorazovy krem s aplikátorom dovnútra Gynozol, je to nieco na zaklade parafinu tak uvidim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre