Mykóza a potvrdenie tehotenstva

zdenin
1. jan 2017

Ahojte v utorok mam ist k lekarovi na potvrdenie tehotenstva ale zistila som ze asi mam mykozu tam dole. Mate skusenosti ako prebieha vyšetrenie ci mi vlasne mozu sono so spodu spravit alebo ako? Čakám dlhé dva tri tyzdne na to aby som zistila ci naozaj čakáme 😊

sissy27
1. jan 2017

@zdenin viac ako sono by ma v tvojom prípade zaujímalo preliečenie mykózy, k lekárovi choď určite...

zdenin
autor
1. jan 2017

@sissy27 tak objednana som na utorokc tak isto pojdem.ale zaujímajú ma možnosti

sissy27
1. jan 2017

@zdenin netuším, či sa v tehotenstve robí sono aj zospodu, ja už som bola tehotná veľmi dávno, tak si nepamätám, každopádne tehotenstvo ti vie potvrdiť aj inými spôsobmi.

uzanka16
1. jan 2017

Ja ked som ostala pru dcerke tehotna,mala som aj mykozu,normalne mi lekar pocas mykozy robuk vaginalbe sono,na zaciatku tehu sa iba vaginalne sono robi,lebo cez brucho by zle bolo vidno.

autumn11
1. jan 2017

tiež som mala tieto problémy počas prvého trimestra a normálne mi robil sono zospodu. Potom mi nasadil lieky na preliečenie.

zuzanadringus
1. jan 2017

Sono ti mozu robit a aj zo zaciatku budu robit len zo spodu... Ved na tu sondu zo spodu stale dava dr. najprv kondom... Ja mam mykozu od zaciatku tehotenstva... Kazde 2 tyzdne beriem tabletky a moja dr. mi povedala, ze su, zeny co to maju az do konca tehotenstva - a ja som prave ten pripad... Dufam, ze to nie je aj tvoj a ze sa ti po prelieceni nevrati. Pri porode (co je uz coskoro) mi daju tiect cez zilu dalsie atb. aby sa drobcek nicim nenakazil, no je dost pravdepodobne, ze po porode bude mat aj tak zapalene ocka, kedze prejde porodnymi cestami...

zdenin
autor
1. jan 2017

@zuzanadringus
@autumn11
@uzanka16 ste ma ukludnili.v prvom tehu som mykozu nemala
Normalne som ju mala asi 2x v živote tak ma to zaskocilo teraz
Dufam ze sa to podari preliecit

uzanka16
1. jan 2017

@zdenin podari bez problemov,ked len mykoza,to akokeby nic oproti inym diagnozam ktore mozu byt cez tehu,ja som mala este mykozu ku koncu tehu,dal lekar este tabletky a bolo

zdenin
autor
3. jan 2017

@uzanka16
@zuzanadringus
@autumn11 dali mi vag.tablety clotrimazolum je tam pisane ze sa nema davat v prvych troch mesiacoch 😣 nuz ale ked si to nedam tak to bude horsie myslim dufam ze sa mu nic nestane

uzanka16
3. jan 2017

@zdenin neboj,ja som mala tabletky na mykozu a pisalo sa ze sa nemaju uzivat ani cez tehu ani cez dojcenie,a vsetko ok

gabrielenka
3. jan 2017

Ja som mala tiez mykozu na zaciatku 5tt (bral mi aj stery ale tie boli v poriadku) a teraz sa mi to vracia zase vo stvrtok idem do poradne, tak mu to aj poviem ze mam zase tazkosti :( mne robil sono uz asi aj 4x zo spodu aj pri potvrdeni tehotnosti aj ked boli tazkosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre