Musia sa tehuľky pravidelne testovať?

zanetakovacsova
19. feb 2021

Zdravím 🙂 maminky chcem sa spýtať. Tehulky sa musia testovať tak pravidelne ako je určené?! Neexistuje nejaká výnimka? Som v 11tt a čím ďalej tým horšie mi je po tých testovaniach. Dneska mi slečna strčila paličku dosť hlboko a je tomu už dosť dlho a stále ma bolí hlava aj oči veľa ľudí mi vraví že to môže byť aj kvôli tomu že som tehotná.

veronikaszabova
19. feb 2021

@zanetakovacsova ziadna vynimka.

schokolade1988
19. feb 2021

@zanetakovacsova žiadna výnimka. Bohužiaľ. Som v 7 mesiaci a chodím každý týždeň... Už to lezie aj mne na nervy 😕

pribinak
19. feb 2021

Žiadna výnimka - aj tehotné môžu byt pozitívne a prenášačom ochorenia
Testujú sa aj niekolkodnove bábätka, čo je šialene. Minule bol
v novinách článok, predčasne narodené babo ide do nemocnice 6x mesačne na kontroly. 6x ho testujú

petamich
19. feb 2021

@zanetakovacsova som tehotna chodim kazdy tyzden a nic take nepozorujem ;) podla mna to bude sposobene ne/sikovnostou pracovnika, ktory odber realizuje

nikpa
19. feb 2021

@zanetakovacsova som v 9 mesiaci na rizikovom, ledva chodím, mam po zapale sedacieho nervu. Myslíš, ze ked chodim na poradňu alebo ked som bola na pohotovosti na gyn.prijme tak to tam volakoho zaujímalo?? Vsade len negatívny test chcú a musim ho mat. Si tehotná, nie chorá. Nevies ešte čo ta čaká do koca tehu a ty sa sťažujes uz v 11tt pri palicke v nose a bolesti hlavy 😳 vzchop sa.

zanetakovacsova
autor
19. feb 2021

@nikpa ak mi nevieš odpovedať na otázku tak sa nevyjadruj... Každý to zvláda inak. 🙂 vďaka

nikpa
19. feb 2021

@zanetakovacsova ale ja som ti na ňu odpovedala. Tak veľa síl ti prajem počas ďalšieho prípadného testovania aby si to zvládla.

lubiss
19. feb 2021

a chodis do prace alebo si doma? lebo ja som vkuse doma a teda rozhodne nechodim kazdy tyzden na test...chodi manzel koli praci..k lekarke ked idem mam respirator a cez to rusko tak ako mi kazala a ziadny test odomna nepyta..lezim doma na rizikovom

jaga18
19. feb 2021

Mne sa to raz stalo, po testovaní neskutočná bolesť hlavy 2 dni, žiadne lieky nezabrali. To som ešte nebola tehotná a spôsobilo mi to neodborne vyšetrenie. Nikomu neprajem zažiť. Odvtedy som bola na x testoch kvôli práci, no už inde a všetko v pohode, trochu nepríjemné to bolo, ale nič také, čo sa chvíľku nedá vydržať. Možno skús vymeniť odberné testovacie miesto a bude to lepšie. Držím palce

jaroe
19. feb 2021

@zanetakovacsova je mi uprimne luto kazdeho, kto tento cirkus musí absolvovat. A to, ze ta bolela hlava a pod. nesuvisi s tehotenstvom, je to žiaľ jeden z možných "neziaducich ucinkov" tohto invazivneho testovania aj u netehotných.

noami12
19. feb 2021

@zanetakovacsova tak myslím si ze v 11 týždni to ešte také hrozné predca len byť nemôže 😊 aby to malo súvis s tehotenstvom. Skôr si myslím ze samé to testovanie môže mať nejaké vedľajšie účinky, lebo pocula som od ludi ktorý tehotným niesu, že mali bolesti hlavy aj par dni alebo hodín a zle im bolo a kade co. Ja som na začiatku 9 a chodím každý týždeň a vôbec mi to neprekáža a to mam nariadeny kludovy režim, ale čo narobím keď si pýtajú všade testy, stazovanie mi nepomôže a už do pôrodu musím vydržať. 😊

qetka
19. feb 2021

ja som bola na teste dokopy 4x, raz v tom prvom kole v novembri a potom 2x v porodnici a raz den pred porodom (kedze sme isli z poradne, muz sa isiel testovat a bolo uplne prazdno, tak som sa otestovala aj ja. Test nikdy odo mna nikto nepytal. Kedze som na materskej, tak nejdem nikam mimo potravin a lekarne a teda pred porodom som chodila k lekarovi a nikde test nechceli (iba prehlasenie). Kde vsade vam tie testy treba? U nas v nemocnici, ani u mojej doktorky nechceli vobec. Ano pediatricka nevyzaduje. Ked nejdete do prace a deti do skoly/skolky, tak naco to silit? Inak najhorsi odber som mala ten prvy (strasne dlho sa mi tam sparala) tie 3 - den pred porodom a v den porodu tie uplne v pohode, podla mna to uplne zalezi len od personalu.

evaachesa
19. feb 2021

Ak ho nutne nepotrebuješ, tak sa testovať nemusíš. Nemyslím si že to súvisí s tehotenstvom, no určite záleží kto robí odber a ako.

martinaju
20. feb 2021

Ak si doma tak na test ísť nemusíš. Stále je to “dobrovoľné” bez testu môžeš ísť do obchodu a prírody.
Tak chodíš do práce bohužiaľ test treba nie je žiadna výnimka

ajka0207
20. feb 2021

@zanetakovacsova chodíš do práce, či prečo sa dávaš testovať?
Ja na test nechodím, vonku môžem aj bez testu, a keď treba vybaviť niečo kde treba test ide muž.

kayyaa
20. feb 2021

Tak ja som tiez tehotna a nebola som na teste ani raz. Moj dr to nevyzaduje, a nikam inam nechodim, som na md, s detmi chodime len do prirody mimo ludi...

janedoe
20. feb 2021

Ja chodim na testy len pred poradnami (ale ani tam test nepytaju,ale robim to z presvedcenia), kedze som doma na RD a jedine mimo domu "vencim" deti a to je vo vynimkach.

ab727
24. feb 2021

@zanetakovacsova zdravím,ja som na rizikovom od začiatku tehu,momentálne sme 26tt,chodím na pravidelné kontroly k viacerým lekárom ani jeden odomňa nepýtal test,dokonca ani na pohotovosti keď som bola...tento týždeň som sa bola testovať prvýkrtát no a teda vôbec nezávidím ľuďom čo chodia pravidelne.Nakoľko budem na PN do konca a nikam inam ako k lekárom nechodím,nebudem určite chodiť pravidelne,len v nutnom prípade.😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre