Musí sa bakteriálna infekcia v tehotenstve liečiť antibiotikami?

ewisam
19. máj 2016

Objavila sa mi v moci bakteria, na urologii mi bolo povedane, ze mam este aj kopu bielkovin v moci. Opatovny test po dvoch dnoch, bielkoviny v moci vylucil a ja naozaj netusim co si mam z toho vybrat....Mam teda brat atb., napriek tomu, ze nemam ziadne priznaky? Alebo existuje nieco prirodne, co by pomohlo?
Ake su vase skusenosti?
Dakujem

ruthike
19. máj 2016

Nech ti zopakuju odber, ale ak sa jedna o bakteriu - to bude asi streptokok B - povedali ti o aky typ sa jedna?a ked sa ti ukazuje v moci, jedna sa o zvyseny vyskyt a urcite lepsie atb - ten strep zriedkavo prenikne cez placentu a sposobi umrtie babetka. Ak ho budes mat aj po 35. Tyzdni bude ti treba atb vnutrozilne pocas porodu, aby babetko nemalo vazne komplikacie. Nepises len, co som si nastudovala, mam to odzite. Alternativna liecba je fajn, ale daky repik ti rozhodne bakterie neodstrani. Oni sa nachadzaju v nasom tele normalne, len ak mas oslabenu imunitu (co je dane tehotenstvom) tak sa niekedy rozmnozia az prilis

seahorse27
19. máj 2016

O tom, ci mas alebo nemas brat ATB by mal hadam rozhodnut lekar. Infekcie mocovych ciest u tehotných maju obcas netypicky priebeh, nemusis mat ziadne príznaky a pritom infekcia tam moze byt. Je to blizko genitalneho traktu a neliecena infekcia by mohla ohrozit tehotenstvo. Ak by mi lekar ATB predpisal, tak by som ich uzivala....

vydrnik
19. máj 2016

V tehu mi 2x zistili zapal mocovych ciest,dostala som jednorazove antb.taky biely prasok,vzdy to zabralo,a zapal sa uz neopakoval

margarita
20. máj 2016

nemusis sa bat ak Ti to naordinuju kvoli bakteriam, napr. ja som pri poslednom tehu musela brat 3 tyzdne Penicilin, ten tehotne mozu.
niekedy choroba samotna viac ohrozi babetko nez lieky na nu urcene 😉

zelam skore uzdravenie.

sardinka335
20. máj 2016

Tiez som toho nazoru ze počuvaj svojho ošetrujuceho lekara.
A v tehotenstve by som bola obzvlášt opatrna a neriešila sa bylinkami ...moja švagrina mala zapal v tele a tak zosilnel, ze o dieta prišla koli tomu zapalu. Je to nebezpečne ak sa to podceni a necha len tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre