Mŕtve bábätko v 20. týždni. Čo ďalej?

27. máj 2022

Ahojte,dnes sme zistili,ze nasmu babatku nebije srdiecko,som v 20tt+2 dni...budu mi vyvolavat porod..lekar sa ma pytal,ci mi budu vystavovat PNku..nevedela som co mu povedat,este som stale v soku..ja som momentalne na PNke kvoli inej diagnoze,v praci vsak vedia ze som tehotna..😏ako dalej postupovat?co treba vybavit?po zakroku plati pre mna 6nedelie?je mozne si dietatko narokovat a pochovat?tvrdili ze pojde na pitvu,ja vsak s tym niesom stotoznena..
Dakujem..

blaazi
27. máj 2022

😔 ..je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Ja som práve v 19tt. Neviem si to ani len predstaviť. Máš právo si vyžiadať bábätko na pochovanie. Je aj občianske združenie, ktoré pomáha s administratívou a právnymi otázkami. Pridám Ti link.

a_adamcova
27. máj 2022

Poradiť ti síce neviem, ale nedá mi to nenapísať, že mi je to strašne ľúto. Prajem ti veľmi veľa síl.

blaazi
27. máj 2022

https://oz-tobi.webnode.sk/otazky-a-odpovede/
Link na občianske združenie, ktoré pomáha rodinám pri procese vybavovania pochovania detičiek 💔

barbora0308
27. máj 2022

Mrzi ma tvoja strata 😏 ja som prisla o babatko v 17tt, tiez som ho musela porodit. PN-ku si daj urcite vystavit resp. si ju prenes ku svojmu gynekologovi. Oddych po fyzickej ale hlavne psychickej stranke budes urcite potrebovat. Po porode plati sestonedelie, co sa tyka pitvi, ja som ju chcela, aby som vedela vylucit pripadne geneticke vady. Ja osobne som po porode este cca. 3 tyzdne ostala na PN-ke, moj gynekolog nenamietal, dokonca mi povedal, ze do prace sa mam naozaj vracat az ked sa na to budem citit. Veducej som napisala iba SMS-ku, aby vedela co sa deje, plne to pochopila a vobec "neotravovala" kedy sa mienim vratit, takze som datum mojho navratu oznamila hned ako som si PN-ku uz dala u svojho gynekologa zrusit. Prajem vela sil.

diamond007
27. máj 2022

Pitvu môžeš aj odmietnut, kamoške sa toto isté stalo a na pitve nezistili nič, proste len prestalo biť.
Držím palce a veľa síl 😢😔

autor
27. máj 2022

Dakujem vsetkym velmi pekne..pitvu nechceme,vieme preco sa to stalo,babatko malo vadu na srdiecku,dalsie uz neplanujeme do buducna kedze som predtym 2x potratila a uz nechcem nikdy nieco podobne zazit..

ariannazara
27. máj 2022

A máš nejaké bábätko už? Veľmi mi je to ľúto, veľa síl 🍀

any_soj
27. máj 2022

Ahoj. Áno, môžete si ho vyžiadať a pochovať. S pitvou sa to nevylučuje. Je veľmi pravdepodobné, že pitva nič nezistí. Ale predsa len je šanca, že niečo áno - a to môže byť prínosom pre ďalšie tehotenstvo. Nám zomrela zdravá dcéra v 38.tt. Pitva nezistila nič. Pochovali sme ju, aj sme ju obliekali na pohreb. V pohrebníctve pozerali na nás ako na bláznov 🙂 A možno aj sme. Ale ja som ju túžila ešte vidieť, držať... Ak chces vaše dieťa pri pôrode vidieť, držať, je dobré na to upozorniť skôr. Samozrejme ak si rozmysliš že to chces až počas pôrodu, stále to môžeš povedať. A nás sa na to pýtali sami, či chceme. Ale ak vieš, že chces, radšej upozorní vopred, možno to v danej nemocnici neponúknu sami. Prajem ti, aby napriek celej šialenosti tejto situácie bol pôrod pre teba (a prípadne pre otca) aspoň tak silným a vzácnym zážitkom, ako ním bol ten môj pre nás. Keď som darovala našej dcére samostatnú, viditeľnú podobu, keď sme ju smeli vidieť a držať, hoci jej duša už vtedy bola u Boha.

autor
28. máj 2022

@ariannazara ano uz mame jedno dieta, kvoli veku uz sa do dalsieho pustat nechceme..

ariannazara
28. máj 2022

Tak aspoň jedno ti bolo dopriate 😘 veľa šťastia v živote 🍀

autor
28. máj 2022

@ariannazara dakujem 💜

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre