Môžu výživové doplnky ublížiť dieťatku v brušku?

24. máj 2022

Ahojte, nedávno som zistila, že som tehotná. Momentálne som v 5. týždni. Kým som to zistila brala som rôzne výživové doplnky. Prosím, nehejtujte ma za to, ani nepoučujte, že na čo ich beriem. Mám ich dlhodobo pre problémy s výrazným vypadávaním vlasov a obrovskými problémami s pleťou z minulosti. Myslíte, že mohli uškodiť plodu? Prepadol ma dosť veľký stres. Jasné, že som ich hneď prestala brať.

pribinak
24. máj 2022

Nemyslím si, že volnopredajne vitamíny môžu uškodiť plodu

autor
24. máj 2022

len takmer na všetkých je napísané, že nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy... jeden z doplnkov napríklad obsahuje betakarotén, ktorý sa v tehotenstve nesmie

autor
24. máj 2022

reálne som ich od oplodnenia brala dva týždne, dokonca boli asi 2 dni, keď som na ne zabudla

katka281
24. máj 2022

Nemaj stres, ten babatku skodi. Povedz o tom svojmu gynekologovi, ked pojdes na prvu tehotensku prehliadku, popripade mu zajtra zavolaj. Dolezite je, ze si ich hned vysadila 😊 podla mna to neuskodilo, su to len doplnky...ale samozrejme nie som lekar a neviem vysetrit cez internet.

viestta
24. máj 2022

Betakaroten je proretinol, nie retinol (A vitamín). Z betakarotenu si telo vyrobi A vitamín ak uzná za vhodné, tolko koľko potrebuje, nespotebovany betakaroten ukladá do pokožky ako zásobu.

laurar1
24. máj 2022

Zatial je dieta vyzivovane zltkovym vakom, neskor bude napojene na tvoj krvny obeh. Takze by nemalo byt ohrozene. A volnopredajne vitaminy nie su problem, toto sa na nich pise vacsinou hlavne kvoli tomu, ze nie su testovane na tehotnych a dojciacich zenach. Urcite dieta nie je ohrozene. Pre svoj pokoj to povedz svojmu lekarovi, ale hlavne sa prestan stresovat.

autor
24. máj 2022

ďakujem vám, som prvýkrát tehotná, tak dokážem samú seba ľahko vystrašiť a neviem, či mám brať takéto veci s rezervou alebo im naozaj prikladať váhu 🙂

yomiko
24. máj 2022

Nemôžu, ani keď sa predávkuješ. Inak by ich nemohli volne predávať.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
24. máj 2022

Nevhodne sú preto, lebo nikto netestuje lieky ani umele vitamíny na tehotných ci dojčiacich ženách
Nemyslím si, že si za tých pár dni užila take množstvo ktoré by dokázalo ohroziť či poškodiť plod

kitycat
24. máj 2022

Na tych obaloch je to castokrat preventivne, lebo to nemaju otestovane... Ono sa to ani realne dlhodobo skumat neda ked je tehotenstvo "len" 9 mesiacov

dagmarovita
24. máj 2022

malo by to byť ma nich napísané alebo sa spytaj lekarnika, na viacerých to je písané.

motylik21
24. máj 2022

nemusíš sa ničoho báť, pekne Ti to vysvetlila @laurar1

zanetakovacsova
25. máj 2022

Dieťatko zatiaľ nie je napojenè na tvoj krvný obeh až od nejakého 8tt.😊

beahavala
13. feb 2023
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

urcite mu neuskodili ale ohladom nejakeho dalsieho uzivania by som sa radila uz s lekarkou, ja som pre tehu vitaminy nebrala ale ked som zistila ze som tehotna tak som rovno zacala uzivat ogestan

dagmarovita
13. feb 2023

Na niektorých to je napisané, mala som také.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre