Možný hematóm v tehotenstve

lilkaparkanska
8. máj 2024

Ahojte tehulky,
od nedele som zacala spinit a od dnes cerstva krv. Vcera rano som mala u gynekologa prehliadku po 2 tyzdnoch ze vsetko v poriadku a len magnesko si dat. Potom teda vecer na pohotovost nakolko som mala krce a uz aj vytok bol viac ruzovy ako hnedy. Tam ma odbili, ze som v skorej stadii tehotenstva nemaju mi co ako zistit a nic mi vlastne nepovedali. Nakolko sa mi dnes spustila cerstva krv ako pri menstruacii som si hned dala termin u gynekologa na zajtra rano. No teraz som sla na wc a zo mna prosim pekne vysli dve hrudky krvy. Nikdy v zivote som take nieco nezazila ani nevidela, normalne solidne dve hrudky krvi a teda ci to je podla vas hematom ak ste tu mali niekto s tym skusenosti? Aj som to teda odfotila, ze to zajtra gynekologovi ukazem ale chcem mat po tolkych dnoch aspon nejaku pribliznu odpoved dovtedy.

lenka0q
8. máj 2024

V akom si týždni?

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@lenka0q v siedmom, vcera ale teda aj po krvacani v noci na pohotovosti maternica bola tam kde mala byt bilo srdiecko vsetko bolo v norme. Je mozne ze to nezbadaju?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
8. máj 2024

to len sono musí lekár spraviť aby videl čo sa deje... či je všetko ok

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@deti95060810 jedine co mi zostava je byt kludna a trpezliva veru. nastastie to je hned zajtra rano takze mozem mat klud na srdci

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@monsterablue citala som uz kolko pripadov ze to ludom nevideli hned

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka0q
8. máj 2024

Snáď to nebude hroziaci potrat,držím palce 🍀 skús na inú pohotovosť

domka222
8. máj 2024

@lilkaparkanska u mňa bol hematóm viditeľný hneď na začiatku tehotenstva 🤷‍♀️

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@lenka0q zajtra rano mam termin u gynekologa ale teda verim, ze vsetko bude dobre

sejbipi
8. máj 2024

Ja by som aj napriek naplánovanej kontrole utekala na pohotovosť

stellarstar
8. máj 2024

@lilkaparkanska i tak by som šla na inú pohotovosť, krvácanie nikdy nie je dobr

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@sejbipi nemam ako nemam auto ani vodicsky a urcite nie peniaze na taxi nakolko je vyplata az v piatok a najblizsia pohotovost je nitra

sejbipi
8. máj 2024

@lilkaparkanska jaj ta “zlatá” Nitra. Keď nemáš ako, tak rozumiem. Ale pri najbližších komplikáciach by som volila pohotovosť v NZ- ak sa bude dať

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@sejbipi byvam v Hlohovci

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@stellarstar keby mam sposob ako sa dopravit na pohotovost idem hned

marcela199
8. máj 2024

@lilkaparkanska ahoj, mne nevideli hematon v 6tt az v 9tt ho nasli a tiez som krvacala ale nie vkuse. Prve som len špinila tak bola pauza tak som zas zašpinila tak zas nic v 9tt som mala cerstvu krv ale len trosku a v 12tt hematon sa vyplavil cely vtedy som isla na pohotovost s tym ze som potratila , no bol to hematon ktory sa vyplavil cely. Ale nemala som žiadne hrudky,aspon som si nevšimla.
Ale nechapem preco ta nevysetrili na pohotovosti, mna pozreli uz v 5tt a nikto nemal ziadny problem ani ziadne pripomienky, je to ich povinnost aj keby tam nemali nič vidiet.

lilkaparkanska
autor
8. máj 2024

@marcela199 ja som to tak mala teraz. Ze som spinila, potom zrazu nic a cerstva krv a teraz normalne sa taketo daco zo mna vyplavilo

anketkarka
8. máj 2024

Mala som toto isté, ale krvácala som masívne. Na pohotovosti všetko ok. Nasadili lieky, zastavili krvácanie a nechali si ma tam pár dní. Po pár týzdňoch zasa to isté aj napriek liekom čo som stále brala. Deň masívneho krvácania a zasa domov. Potom som išla na prvý screening do nemocnice, kde som chcela aj rodiť. Tam mi primár povedal, že lieky sú zbytočné. Že budem krvácať určite ešte podľa toho ako bude dieťa ďalej rásť a tlačiť na hematóm. Zakrvácala som tretí krát asi o dva týždne potom. Už som sa do nemocnice neponáhlala. Prestalo samé o pár hodín a išla som len na pravideľnú kontrolu o pár dní. Už by som hormóny nebrala na udržanie tehotenstva.

engiii
8. máj 2024

Ahoj ja som kvôli špineniu bola v nemocnici, ale to bolo 18 tt hematom sa nepotvrdil nic nevideli dostala som infuziu a ascorutin a keď som išla na wc tiež zomna vyšla zrazenina krv.. mohla to byť ešte zostatkova stara krv alebo oslabený krčok cievka tak mi hovorili
Ascorutin si môžeš nasadiť aj ty ja som brala ešte dona vždy 3x 2 denne

lenka0q
9. máj 2024

Ako si dopadla?

lilkaparkanska
autor
10. máj 2024

@lenka0q Potrat, uz ked som dosla za doktorom tak uz mi povedal ze som skoro vsetko zo seba vypudila. V tu noc som sa aj tri krat prezliekla bola som premocena od krvi furt. Teraz mam extremne bolesti ale pomenej krvacam

lenka0q
10. máj 2024

@lilkaparkanska Tak to mi je ľúto 🥺 prešla som si tým v októbri tiež v 6tt a nakoniec v januári som zase otehotnela a som v 22tt,prajem veľa síl a nech čo najskôr nájdeš na teste dve krásne čiarky🍀

gabriela198
14. máj 2024

@anketkarka ahoj ja som mala to isté ja som začala krvácať v 6tt v noci keď som tmrano posla za gynekológ ten má ani ne vyšetril povedal i že je to falošné tehotenstvo tak som s plačom išla domou a priateľ mi poradil že mam ísť za primarom a povedat mu jaké je vec. Ten má zobral bez problému vyšetril a našiel príčinu mala som tam veľký hematony ktorý bud sa vyplave alebo strebe samé ale musela som ležať v nemocnici 3 týždne kde ma to 3 týždňoch pustili domou doma som mala nadriadený ľudový režim. Po dvoch týždňoch sa hematon zmenšovať keď som bola doma. Do konca februára bolo všetko v poriadku a od toho 12.3 keď som bola na kontrole tak mi lekár povedal ze tam mate hematon veľký ako sušené slivky a na druhy deň som musela utekať do nemocnice lebo som silno krvacala ale plod tam bol všetko bolo v poriadku ale veľkú neplechu robil hematon no a od vtedy 13.3 som brala infekcie a tabletky na zastavenie nič nepomáhalo na 2-3 dní sa zastavilo a potom sa na znovu spustilo a tak som nakoniec silno krvacala že som dieťa aj potratila. A ešte mi robili v piatok sono a povedali ze všetko je ok a v sobotu ráno som dosť krvacala že až zo mňa kúsky krvi vipadavali a lekári už nevedeli to vôbec zachrániť tak ze sme o dieťa prišli začiatkom 4 mesiaca je to strašná bolesť. Ale dávam si všetky vyšetrenia do kopy že z čoho vznikol ten hematon vlastne

anketkarka
15. máj 2024

@gabriela198 to mi je ľúto. Mne stále sledovali srdiečko a aj keď som veľmi krvácala, tak bábo bolo vždy v poriadku. Narodilo sa síce s kraniosynostozou, ale po operácii je úplne všetko ok. Držím veľmi palce, nech aj u vás je čoskoro všetko ok a nech sa darí. Človek pátra po príčine, ale neviem či sa to dá zistiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre