Môžem si počas tehotenstva pichať Fraxiparine do brucha?

denny22
20. apr 2023

Dobrý deň, som tehuľka bude to moje prvé tehotenstvo😊😊chcem sa len opýtať mám si pichať injekcie Flaxiparine ale do brucha môžem si pichať injekcie aj keď som tehotná?😊😊

jana0215
20. apr 2023

@denny22 ahoj. Ja mám clexan, čo je v podstate to isté a pichám si do brucha. 🙂

jana0215
20. apr 2023

@denny22 zatiaľ som len 9tt, tak sa to dá. Neskôr sa vraj môžu aj do stehna, keď to už do brucha nepôjde. 🙂

mikitilik29
20. apr 2023

@denny22 mne bolo lepšie do stehna si pichať

alissa1222
20. apr 2023

Stehno alebo rameno sú tiež dobre alternatívy.

rachel36a
20. apr 2023

Pichala som do brucha az do porodu

evinqua
20. apr 2023

Ja som asi do polovice pichala do brucha vľavo alebo vpravo, potom som pichala do ramena

matullienka
20. apr 2023

Pichala som do brucha a keď som bola v nemocnici tak mi pichali do ramena tam so.si sama pichnúť nevedela. Mne sa najlepšie pichalo do brucha

kallanchoe
20. apr 2023

Ja neviem mne to prišlo divne pichať do brucha v tehotenstve...aj v nemocnici chceli do brucha,ale to som hneď odmietla,že tam proste nie...keď bol niekto doma po ruke pichol mi to do ramena,keď nebol nikto tak som si do stehna dávala ....v nemocnici mi to sestrička vysvetlila tak,že okej ono je to jedno kam sa to pichne,len tá ihla je určená na pichanie do brucha...že preto tam najlepšie,najjednoduchšie..

blunka
20. apr 2023

Do skončenia šestonedelia denne do brucha, bola som hneď tehu zase, takže doslova skoro 2 roky skuse do brucha. Brucho to prežilo 😀.

dankagirl
20. apr 2023

@jana0215 ja si picham di ruky alebo nohy

3petka
20. apr 2023

@denny22 kým sa ti dá môžeš. Ja som neskôr prešla na boky. Alebo muž mi do ramena

ikonica
20. apr 2023

Ja som si tak pichala cele dve tehotenstva aj sestonedelia... Do ramena mi nemal kto pichnut ( muz by skolaboval 😁) a do stehna som to zas ja nezvladala kvoli bolesti....

zuzinka888
20. apr 2023

Ja som pichala do stehna a ramena. Niektori lekari to nemaju radi, ked vidia brucho dopichane s modrinami- mne sa teda robili casto.0

ivik4
20. apr 2023

Kokos baby obdivujem Vas, ja som pri kazdej injekcii co mi denne pichali pomaly revala a keby si to mam pichnut sama tak sa asi povraciam 🤢V zivote by som to sama nedala. Ja som mala len do ramien a ano do brucha mozes

jana0215
20. apr 2023

@ivik4 ja som si na to musela zvyknúť, keďže som absolvovala 2 ivf stimulácie a 3 vklady, pri každom som, to máš dokopy cca 10 týždňov 2-3 injekcie denne. 🤷‍♀️ čo nespravíš pre bábo :D

floki1994
20. apr 2023

@denny22 ja som si pichala tak prve dva mesiace do brucha..potom.mi to uz bolo neprijemne a tak si picham stehna, boky a ramena...sama uvidis ze len do brucha sa neda...9 mesiacov je dlha doba ..treba to.obmienat

stellarstar
20. apr 2023

@denny22 dá sa aj do ramena a stehna

silceb
20. apr 2023

@denny22 ja som teraz pomaly 30tt, picham si každý deň od asi 7tt a stále do brucha. Zo začiatku mi to bolo tiež zvláštne, ale človek si zvykne. Keď je možnosť, tak si už teraz dám pichnúť do ramena (napr dnes na poradni mi sestrička pichala), ale inak len do brucha. Avšak nerobia sa mi modriny. Do stehna mi to akosi hlava zatiaľ nepustí 🙈😁

ivka21
21. apr 2023

@denny22 ja som si začala pichať fraxiparine až od 23 týždňa a teda do brucha by som si to asi nie, keďže už som mala viditeľné bruško. Ja som si to pichala vždy do stehna alebo ramena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre