Môžem si dať dva Paraleny, keď som v 7. mesiaci?

feketka
5. dec 2022

Ahojte,
mam neskutocny zapal klbov a od bolesti uz placem kazdy den. Vseobecna doktorka mi povedala, ze na bolest si mozem dat aj 1000 paralen, lebo 500 je len na horucku... Ja vsak neviem. Antibiotika ani kremy od bolesti nezaberaju, uz som zufala. Zajtra idem na krv, ale tu bolest uz naozaj nezvladam...

darijja
5. dec 2022

@feketka skus chladivu konsku mast v hrubej vrstve

feketka
autor
5. dec 2022

@darijja davam, ale to je nic. idem sa zblaznit ori kazdom malickom pohybe.

bluemoon24
5. dec 2022

@feketka 500 pralen je proporcne po 35kg dite. Takze si dej 1000mg, i doktorka ti to rekla.

bukajka_mata
5. dec 2022

@bluemoon24 ja si tiež dávam zakaždým rovno dva paraleny, keď už si teda musím dať. Jeden, to je ako keby som si nič ani nedala.

dzescebuly
5. dec 2022

@feketka máš nejaké ochorenie že ťa bolia kĺby?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
5. dec 2022

To, ze si tehotna neznamena, ze sa ti vyhnu choroby... latat to paralenom ti nepomoze, ked je to napr. neliecena borelioza... na bolest kazdeho klbu v tele nie je dovod kvoli tehotenstvu, krize, panva, to ano, ale ostatne by som spajala s inymi ochoreniami.

feketka
autor
5. dec 2022

Ja som mala zapal ucha a ten zapal presiel do klbov.mam vysoke CRP 125,zajtra idem na vsetky krvne vyšetrenia. Toto nie je tehotenstvo, toto sa mi ozvalo moje stare ochorenie spred 11rokov.nedokazem chodit,ani vstat z postele bez pomoci.kazdy pohyb s kolenami je besna bolest.neviem sa otočiť ani na posteli,je to zufale...lieky od bolesti nemozem,antibiotika beriem,ale asi nezaberaju. je to ako reumaticka horucka

7lenka11
5. dec 2022

pokiaľ ti to doktorka odporučila, tak ju poslúchni a vezmi si dva paraleny.. radšej ako trpieť v takých bolestiach
ja ležím doma vo 8. mesiaci s príšerným nachladnutím alebo chrípkou, sama neviem, čo to je a som už z toho hotová.. neviem si predstaviť tvoj stav :(

h2o2
5. dec 2022

@feketka keď som bola tehotna mala som strašnu migrenu z hormonov davala som si 1000mg Paralenu jedine to mi pomohlo a doktor povedal že to kľudne môžem užívať .

lyci
5. dec 2022

@feketka mozes. ved ti to aj lekarka potvrdila. naco by si si davala jeden, ktory nezaberie, cize aj uzijes tabletku, aj ti bude nadalej zle. daj si rovno dva, ak vies, ze pomozu.

aeruginosa
5. dec 2022

Samozrejme. Paracetamol mozes uzivat ako tehotna uplne v pohode.

feketka
autor
6. dec 2022

Tak som si dala,ale na bolest absolutne nezabrala.len som bola otapena a stale v bolestiacj 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre