Môžem čakankový sirup, keď mám tehotenskú cukrovku?

meg12345
20. sep 2024

Ahojte, je vhodný cakankovy sirup počas tehotenskej cukrovky?

plamienka555
20. sep 2024

@meg12345 na internete píšu, že má glykemický index 5, takže je vhodný. Ak si chceš byť predsa len istá, daj si z neho málinko a otestuj sa pomocou glukomeru ;)

ina2405
Včera o 03:51

@meg12345 sladila som si ním tvaroh s jogurtom a robím to aj po tehotenstve. Je vhodný.

svetlonos
Včera o 05:40

@meg12345
nie, jediná "sladka" povolená náhrada je sladke drievko, škorica, vanilka a takéto podobne pochutiny. Ale žiadne sirupy ci kokosové cukry a pod. A áno tie umelé sladidlá nie sú vetu bohviečo.

svetlonos
Včera o 05:44

ôk tak sa teda ospravedlňujem. Ale otestuj si to. Vraj aj celozrnné potraviny sú na tehu cukrovku dobre, mne po nich vystrelil cilikor brutalne - a to som jedla na gramáž odporúčanú.

ina2405
Včera o 05:58

@svetlonos čakanka je prírodná, je aj v tehotenstve dovolená.

meg12345
autor
Včera o 09:27

@svetlonos a čím ste sladili napr caj ? Cisty Domna ide veľmi ťažko 🙈

svetlonos
Včera o 09:48

@meg12345
ničím 😂 a pri brutálnym kasli zakázaný medom 😁
Dokážem vypiť čaje bez cukru ale kavu nie. Do tej som namiesto cukru dala smotanu alebo štvrtku toho dua sladidla. Ja som skôr bola zúfalá, ze áno ovocie nemôžem normalne jesť, ostatne sa dalo nejako oželieť.

svetlonos
Včera o 09:57

@ina2405
dik to sa mi hodí teraz tiež 😃.

ina2405
Včera o 09:59

@svetlonos najviac mi pomohlo piť vodu s jablčným octom a jedlá s kyslou kapustou. Znižuje to krásne glykémiu.

meg12345
autor
Včera o 10:02

@svetlonos no ja som milovník sladkého a pri caji mi to veelmi chyba :( nech ma aspoň trosku chuť .. a káva to iste, síce terza pijem caro ale tiež som bola zvyknutá s cukrom :(

svetlonos
Včera o 15:55

@meg12345
tak pi tie čaje s tým sladkým drievkom. Ja osobne ho neznasam, tebe možno sadne. Ma to takú nasladlu chuť a oblbne to mozog.

svetlonos
Včera o 15:56

@ina2405
áno to je taky ozaj 😄 aj škorica ma také účinky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre