Môžem byť v tom?

jaja222893
7. okt 2020

Ahojte potrebujem pomoc 24.05 som mala pohlavný styk. Menstruacia úplne bežná no nadobudla som v sebe pocit že môžem byt tehotná 4 testy už negatívne bola som aj na kontrole u lekára ale nerobil sono len bežná prehliadka to bolo pred 3 týždňami. Mám už nočné mory z toho nemôžem spávať nejem strašnú nechuť mám. Prosím poraďte mi ako sa zbaviť toho pocitu a začať opäť normálne žiť. Momentálne nechcem dieťa a asi preto sa toho tak bojím prosím poraďte mi 🙏 ďakujem a pekný deň 😊

banderaska29
7. okt 2020

@jaja222893 24.5 ? tak to budeš v štvrtom mesiaci už... 😀
skôr si skús zabezpečiť nejakú ochranu, keď nechceš bábätko. a hlavne ak si myslela omylom september, tak najlepšie bude počkať. I keď neomylne toto nie je celkom v poriadku, že z nadobudnutého pocitu máš takéto stavy. Keby Ti reálne meškala menštruácia a máš podozrenie chápem. Daj si pohár vína a chilluj.... 🙂

lucka_ke
7. okt 2020

je to nepravdepodobné, keďže máš negatívne testy a normálny cyklus
daj si pohár vína na ukľudnenie

s_a
7. okt 2020

@banderaska29 tiež som zmätená, som si myslela, že myslí september, ale zas mi to nevychádza s tou prehliadkou pred 3 týždňami, čo by to malo mať spoločné :D

klarissa25
7. okt 2020

a načo zakladaš dve diskusie??? nie nie si tehotna 🙂

jaja222893
autor
7. okt 2020

@banderaska29 áno predposledný týždeň máj to bolo a naozaj testy negatívne doktor nič nepovedal že by mohlo byt kontoroloval vajíčka svoje dni mám normálne len sa proste neviem zbaviť toho pocitu zo strachu že čo ak.

banderaska29
7. okt 2020

@s_a ja by som povedala, že v poslednej dobe sa na koníkovi zakladajú diskusie s obsahom medzi nebom a zemou 😀

Ona má stavy, ktorý jej spôsobuje stres, ktorý je spôsobený tým, že si myslí, že je tehotná... ale nie je. no.... ja vždy radím pohár vína a kúpeľ, to je niekedy v miere liek 😀

banderaska29
7. okt 2020

@jaja222893 vieš o tom že je október ?

klarissa25
7. okt 2020

@jaja222893 tak smer psychiater 🙂

s_a
7. okt 2020

😂 😂

jaja222893
autor
7. okt 2020

@klarissa25 všade vidím samé detičky tehotné ženy sociálne siete tiež proste začínam byt zúfalá naozaj nespavam kontrolujem váhu každý deň ráno večer. Mám pocit že sa zbláznim o chvíľku z toho

klarissa25
7. okt 2020

@jaja222893 no ved píšem, smer psychiater 🙂

jaja222893
autor
7. okt 2020

@klarissa25 Dakujem asi naozaj budem musieť vyhľadať pomoc lebo sa zbláznim z toho celého

banderaska29
7. okt 2020

@jaja222893 počuj, chápem, že pre ženu, ktorá na dieťa pripravená nie je, je toto všetko čo si napísala odstrašujúce. poznám také baby. Ale čo môžeš spraviť pre to, aby si tehotná nebola ?
1. Chrániť sa
2. UpokojiŤ sa. To dieťa ti samé do bruška neskočí a ak budeš užívať antikoncepciu a pri tvojom extrémnom strachu používať aj kondómy, je 0% šanca, žeby si otehotnela.

ked vidíš dieťatko s mamičkou pousmej sa a dopraj im a v sebe si povedz, že ty mamina nebudeš a robíš všetko preto. Hlavne pokoj a áno, kludne chod k odborníkovi. Nemusí to byť zrovna psychiater, ale terapeut či psychológ by tvoje myslenie vedel nasmerovať správnym smerom. Nie je to hanba, tiež som bola pár krát u mojej úžasnej terapeutky... 🙂

jaja222893
autor
7. okt 2020

@banderaska29 áno presne tak máš pravdu je to strašidelne až preto že som ešte mladá a deti raz určite chcem ale nie v 22 rokoch to by som nezvládla. Antiku nechcem veľmi brat nemám trvalého priateľa len kamaráta s výhodami ktorého stretávam 4 krát do roka keď som na Slovensku a zas na kondom mám alergiu nerobí mi dobre preto takto ale budem to musieť nejako zmeniť a Hlavne sa upokojiť lebo naozaj v posledných mesiacoch zažívam takú paniku z toho celého až mi je zle. Ďakujem krásne pôjde pohľadať nejakého odborníka ktorý mi s tým bude vedieť poradiť ako sa s tým vyrovnať. Ešte raz ďakujem pomohli ste mi 😊

banderaska29
7. okt 2020

@jaja222893 no tak len ju velmi ber. tú antiku. To Ti dá istotu že tehotná jednoducho nebudeš a upokojí sa najmä tvoje psychické zdravie 🙂

nevenka
7. okt 2020

@jaja222893 Je OKTOBER...Keby si bola tehotna od konca maja, tak za 14 dni, teda 2 TYZDNE od sexu, uz mas POZITIVNY TEST. Teda v JUNI 🙂. A ak si bola na prehliadke v septembri, kazdy jeden gynekolog by si aj bez sona rozhodne vsimol, ze si tehotna od maja 😅. Treba si trosku nastudovat, ako to funguje. V pripade, ze toto vies, treba naozaj vyhladat odbornika, lebo stresovat kvoli moznemu tehotenstvu od maja, ked je oktober, naozaj nie je normalne...

cookie29
7. okt 2020

No od 24.5 by Ta už aj kopalo 😜

777januska777
7. okt 2020

@jaja222893 100% antikoncepcia je nesexovat. Takže ak vážne nechceš byť tehotná, tak kamoš s výhodami nech je radšej len kamarát bez výhod.

sonia1990
7. okt 2020

Keď nechceš deti a nepoužívaš ochranu alebo tabletky tak nesexuj bože niektoré ženy to je katastrofa...

nini1010
7. okt 2020

Podla mna pripada v uvahu skor psychicky problem ako tehotenstvo.

milka1988
8. okt 2020

@jaja222893 su kondomy aj pre alergikov na latex ale jedina 100% istota ako neotehotniet je nemat sex...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre