Môžem brať lieky na kvasinkovú infekciu v 1. trimestri?

loveislife
20. aug 2013

Ahojte,
zdravim vsetky tehulky 🙂 dnes som tu 1x a myslim,ze Vas budem pravidelne zasypavat otazkami, kedze cakam 1.babatko 😉 Som v 4 tyzdni, akurat som v USA..lekar mi pri prvej prehliadke robil pap smear - vyter a zistilo sa,ze mam yeast infection-kvasinkova infekcia/mykoza. Doteraz som s tym ziadnu skusenost nemala a mam obavy. Chce mi predpisat nejake lieky-oralne. Co som sa docitala na nete, tak niektori lekari radsej cakaju na 2 trimester, no niektori predpisuju lieky uz v 1.trimestri. Nie som typ, co za kazdu cenu berie lieky, no babatko je pre mna prvorade..takze prosim poradte, ake mate skusenosti. (viem,su aj vyplachy, aj kremy..) Brali by ste lieky uz v 1.trimestri,alebo by ste cakali do druheho??

vikipollard
20. aug 2013

Lieky by som nebrala. Skus kokosovy olej. Po lyzickach jest denne. Plus mikrovlakniny a probiotika. Kasda plesen vychadza zvnutra tela. Po porode mozes pridat oreganovy olej, citricidal atd. Kedze si v usa tam mas vela moznosti na vyzivove doplnky. Ja si objednavam.z usa pravidelne.

misenka3
20. aug 2013

Môj osobný názor, lepšie ochorenie preliečiť ako v ňom zotrvať a obzvlášť v období tehotenstva, lekár vie či sa to môže v prvom trimestri a určite je lepšie preliečiť sa aj pretože ak bude pôrod prirodzený tak bábätko dôjde do kontaktu s mykozou, ja som ňou trpela celé tehotenstvá a ešte aj po nich takže lepšie preliečiť ako nechať tak

monyccka
20. aug 2013

Ja by som v prvom trimestri lieky nebrala. Obmedzit sladke, muku, kavu. Viac jogurtov, probiotika,. Plus kupele sedacie v morskej soli.

dejnas
20. aug 2013

lekár - gynekológ, by mal vedieť aké lieky a kedy predpísať... ja osobne by som mu dôverovala... ak nedôveruješ, nájdi si iného dr. ...
samozrejme, treba dodržiavať, čo radia kočky - t.j. obmedziť sladké, bielu múku... užívať napr. kokosový olej... preventívne.... ale pokiaľ už infekcia prepukla, treba liečiť, nepodceniť to
na margo atb - ja som brala v prvom trimestri 2 x (inak sa proste nedalo, zápal ľadviny bol väčšia hrozba než atb), celkovo sami ušli počas tehu až 5x.... všetko pod dohľadom a dôkladných konzultáciách s gynekológmi

monika2503
21. aug 2013

Ahoj zijem v Irsku a pred nedavnom som bola s podobnym problemom u doktora...mala som to vaznejsie,bolesti,vytok,svrbenie a dala mi midwifka canesten krem a jednu tabletu na vkladanie.....a bola som v strede druheho trimestru...poradila mi papat biele jogurty a myslim ze to dost pomaha...a niektore mamicky si nim dokonca potieraju intimne miesta...no pozor samotnu chorobu len jogurt nevylieci,pomaha len ukludnit a utisovat a rychlejsie pomaha pri liecbe 🙂

baarborka
21. aug 2013

Ja som mala podobný problém v 1 trimestri , lekár mi predpisal krém gynazol jednorazový - úžasné niečo po 2 hodinách utlmilo neskutocne svrbenie. Nic iné ,, domáce,, mi nepomahalo. Čiže ja uprednostnujem lekárov a duplovane v tehotenstve. 🙂

zuzkamacken
21. aug 2013

urcite preliecit, lekar vie!

jajuska22
21. aug 2013

Ahojte 🙂 moja gynekologicka mi neodporucala brat tabletky na kvasinkovu chorobu do 12 tt , lebo babätko sa v tedy najviac vyvyja...Ale sam lekar hadam vie, co robi...

sajina
21. aug 2013

ja som mala masť gynastan. bola som na umelom a už som bola tehotna ledva v druhom mesiaci a dala mi masť doktorka priamo v centre asist. reprodukcii v Martine keď som bola na kontrolnom sone

pingu1
21. aug 2013

ziadne babske recepty, ale sup k doktorovi. cipky mozes, lieky nie

eevviittaa
21. aug 2013

aj ja som brala nejaké čípky už neviem ich názov nevedela som že som tehotná až ked som ich dobrala a neprišiel menzes a môj gynekolog mi povedal že to vôbec nevadí že radšej preliečit infekciu ako by sa mal dostat zápal dalej a že dietatku nič nehrozí teraz som v 33tíždni a všetko je ako má tak sa neboj 🙂

livocka21
21. aug 2013

ja som brala antibiotika a sme obaja v pohode....

flafly
21. aug 2013

Ja som mala podobný problém v prvom trimestri, mykóza a gynekológ povedal, že žiadne tabletky orálne sa v prvom trimestri nesmú a jedine vaginálne aj to len jeden druh - dafnegin, fuj boli hnusné štípali, a po prvom trimestri mi vždy predpisoval gynazol, ako píšu hore dievčatá je super zaberie takmer ihneď... a potom rosalginové výplachy každý deň, tie neublížia a aspoň zmiernia svrbenie...ale nič orálne!!!

tanickaskorokubikova
21. aug 2013

radšej brať ako nepreliečiť infekciu, infekcia je v tehotenstve nebezpečnejšia ako lieky 😉 lieky sa nedoporučujú preto že nie je humánne testovať lieky na tehotných ženách ale nemusíš sa báť lekár ti predpíše také s ktoré má odskúšané. Ja som tiež hned po prvej návšteve dostala lieky na infekciu a momentálne som v tretom trimestri a všetko je v absolutnom poriadku 😉 neriskuj nechať to tak 😉

jajka78
21. aug 2013

ja som brala macmiror.nechcela som ale kedze to v noci svrbelo brala som. mne sa to vracia skoro kazde 2 mesiace.skusala som vysadit to ti to i babske recepty ale vzdy mi zaberu len lieky. cize naozaj radsej preliecit, na trhu je toho vela i pribiotika vaginalne su, skusala som, nezabrali.teraz beriem orlane prir.probio Candistop predtym som brala Superdophilus, tie dajako nezaberali, ale vraj vacsine zaberu. cukor obmedzujem uplne, este biele pecivo a pijem kazdy en acidko.skusam co sa da.skus i ty.
pri prvom som take nic nepoznala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre