Môže stres na začiatku tehotenstva uškodiť bábätku?

7. feb 2022

ahojte, som prvy krat tehotna, takze vsetko je pre mna nove (zistila som to len cca pred tyzdnom asi v 4 tt) aj ked bolo tehotenstvo plánovane a velmi som sa na toto obdobie vzdy tesila , velmi ma zaskocilo ze sa nam to podarilo tak rychlo, necakali sme to (hned na prvy krat) od vtedy som len v strese ci bude male v poriadku, ci bude zdrave atd... bojim sa o to male :( az si to uz vycitam ze takto stresujem :( snazim sa byt pokojna a mysliet pozitivne

Myslite ze ten stres mu moze uskodit hned takto na zaciatku ked sa najviac vyvíja?

elenajezova
7. feb 2022

Kľud, kľud a ešte raz kľud!!!!! Asi sama tušíš, že to nie je fajn stresovať sa. Užívaj si tehotenstvo. Je to krásne obdobie. 😄👍😄❤️😄

petkasaurus
7. feb 2022

Ja som mala presne toto iste na zaciatku a potom vycitky, ze sa stresujem. Kratkodoby stres by nemal skodit, dlhodoby to uz je horsie.. Ale pisali tu mamicky, ze si presli kadecim a deti maju zdrave a pohodove a aj naopak, niektore mali klbko nervov. Tych pozitivnych pripadov bolo viac, stres sa strasne precenuje.

deti95060810
7. feb 2022

vôbec nemusí ...

euka210
7. feb 2022

Je to normalny prirodzeny stres, emocie,ktore neublizia. Musel by to byt extremne silny stres, alebo dlhodoby.

lejluska
7. feb 2022

Ja som neskutočná stresbaba 😁 a mám 3 krásne, zdravé deti ❤️ Od začiatku som stresovala ako píšeš, či bude všetko ok, či bude bábätko zdravé, či všetko dopadne dobre....2 tehotenstvá boli ok a v 3 prišli reálne problémy od samého začiatku... až vtedy som si uvedomila, že predchádzajúce tehotenstvá som stresovala zbytočne...... skutočne zbytočne...
Takže si užívaj to krásne obdobie, všetko bude v poriadku 🙂❤️ prajem Ti pohodové týždne , mesiace..nech je všetko v najlepšom poriadku, nech ste s drobčekom v poriadku 🙂 nech to dotiahnete do krásneho konca 🤱

mikadooo
7. feb 2022

No ja čo som zachytila, tak mamičky dlhodobo pod stresom mali potom aj ako keby "vystresované" bábo - nespalo dobre, veľa plakalo a také veci. Veď je to super, že sa podarilo, keď budeš chodiť pekne na poradne, tam všetko vyšetria, zistia, vysvetlia a k tomu či bude v poriadku... Nuž, keď sa to tak vezme, mám tri deti a ani jedno nebolo úplne "v poriadku". Jedno hentam mimo normu, druhé onam mimo normu, pochodili sme s nimi veru... Teraz sú všetky tri ok, ja už som to pri treťom brala tak, že hádam je to bežné, že mu doktorka nájde niečo, čo sa jej "nezdá" 😄.

marianarem
7. feb 2022

Nesnaz sa nestresovat, to je bludny kruh. Ked pridu obavy, prejav si pochopenie. Je prirodzene ich mat a aj hormony robia svohe. Prihovor sa babatku, povedz mu, ze ta trochu prepadol strach, ale to len preto, ze sa nan velmi tesis a velmi ho chces. A ze si s tym strachom poradis. Jedine treba spozorniet, ak by ti to uz zacalo branit v beznych cinnostiach, ak by si kvoli tomu nevedela spat a podobne. Vtedy treba vyhladat psychologa alebo psychiatra.
Nejaky ten stres babatka urcite znesu. Ludsky zivot nikdy nebol lahky a choroby a najroznejsie tazkosti sa nikdy tehotnym zenam zazracne nevyhybali. Babatka preto maju od prirody odolnost voci roznym zataziam, ano su krehke, ale ovela menej, ako sa zda, inak by sme neprezili az dodnes.

autor
7. feb 2022

@lejluska dakujem krasne ❤ teraz uz je to lepsie..len hned po tom zisteni to bol taky sok pre mna a asi ano, je to prirodzene ze kazda sa bojime o to svoje bábo

ailiba
7. feb 2022

Myslím, že väčšina žien to takto prežíva... Snaž sa upokojiť, všetko bude tak, ako má byť... Musela by si sa báť stále. A ani keď porodís nič nie je iste. Teš sa, že to vyšlo a nič nerieš.

natali7445
20. feb 2022

Prežívam presne to isté čo ty....😢😭😢😭 Som v 5tt a nemyslím na nič iné len na bábätko aby bolo zdravé, aby som mu neublížila...som veľmi vystresovaná a mám z toho vysoký tlak... neviem sa ukľudniť

autor
20. feb 2022

@natali7445 myslim ze toto asi zaziva kazda..na zaciatku😉 ja uz som v 7.tt a myslim ze uz je to teda o dost lepsie

autor
20. feb 2022

@natali7445je to tazke ale musime mysliet len pozitivne ..ziadne negativne myslienky..len ze vsetko bude dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre