Môže sa užívať Helicid v tehotenstve dlhodobo?

23. okt 2023

Pred tehotenstvom som mala dohotrvajuce žaludočne problemy, objednana na gastro čakačka vyše pol roka, no nestihla som to a otehotnela som. Teraz ma už odmietajú vyšetriť, každy sa samozrejme už teraz vyhovara na tehotenstvo a tehotenske nevolnosti. Mam podozrenie na reflux- neustale grganie, silne pálenie v oblasti zaludka (nie zahy), bolest brucha, tazoba, k tomu aj zahlienenie a z bolesti brucha ma automaticky silno rozboli hlava. V lekarni mi odporučili Helicid, vybrala som ale uz druhe balenie a všetky problemy zmizli. Môžem zjesť dokonca jedla, ktore som nejedla roky a nič mi to nesposobi, avsak obavam sa, ci možem Helicid uživať takto dlhodobo? Máte skúsenosti?
Dnes som si nedala tabletu a jedla som paradajkovy krem, no zaživam neuveriteľné bolesti brucha a hneď to silné pálenie brucha.

Vďaka.

nikolka5432
23. okt 2023

Tu ti žiadna neporadí.Opytaj sa svojho gynekológa

autor
23. okt 2023

@nikolka5432 práve že som tu čítala milion fór, kde maju tehotné skúsenosti s Helicidom, preto sa informujem 🙂
Ku gyn. idem až o 2 týždne, dovolať sa k nej je horšie ako prezidentke🙈😁

lucka_ke
23. okt 2023

môže to byť aj Helicobakter, ale ak by sa aj potvrdil tak liečiť ti ho začnú až po pôrode, prípadne môžeš mať problém nižšie v duodene, zatiaľ diéta, určite si ho neordinuj sama a dlhodobo, prípadne sa poraď s obvodnou lekárkou

timea301196
23. okt 2023

Tieto príznaky reflux mám aj ja… mám ho potvrdený

autor
23. okt 2023

@lucka_ke helikobakter mám vylúčený…

autor
23. okt 2023

@timea301196 ďakujem za skúsenosť…liečiš sa aj nejako? Alebo len dodržiavanie diéty? Ja som nikdy nemala taký problém ako teraz, tehotenstvom sa mi to rapidne zhoršilo a nemožem pomaly nič zjesť bez toho Helicidu🙄🙈

timea301196
23. okt 2023

Ja mám diétu nakoľko som po operáciu zlcnika. Ten my žiaľ reflux zhoršil so takého stavu že som musela začať užívať ten helicid a ganaton. Helicid je aj na predpis

autor
23. okt 2023

@timea301196 och to mi je ľúto, vidím v profile, že máte detičky, ako to bolo v tehotenstve? Tiež sa vam tak zhoršil?🙈 ja som to mala vždy podchytené, nikdy mi nebolo takto ako teraz..jednoducho som vedela, čo mi robí zle a nejedla som to…v tehotenstve mi ale začalo robiť zle úplne všetko🙈
Helicid beriem zatiaľ 20tku bez predpisu…

timea301196
23. okt 2023

No začalo to v ddruhom trhu ale každý len že to vám dieťaťa tlači na žalúdok… a po pôrode to už išlo… 🙂 a ako v tehlu som grcala do 20tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre