Môže sa tehotná zaočkovať Sputnikom?

6. júl 2021

Dobrý deň, môže sa dať tehotná žena zaočkovať Sputnikom ? Z okolia čo poznám ľudí, čo sa nim zaockovali nemali prakticky skoro žiadne vedľajšie účinky. Astra Zeneca niektorých odpísala aj na niekoľko dni. Potom by bola lepšia voľba Pfizer ? Ale zase ma odrádza že je to “niečo nové” a nie je to klasická vakcína, nie som v žiadnom prípade proti očkovaniu akomkoľvek vakcínou, ale nerada by som prelezala týždeň v posteli kvôli vakcíne. Ďalšia vec nepracujem a nie som vo veľkom styku s ľudmi, čiže nemám pocit že by som mala veľkú šancu sa nakaziť, ale bojím sa že sa v septembri zhoršia opatrenia a bude problém ked budem nezaočkovana, zároveň mám obavy či to neublíži bábätku a ockovat som ako tehotná nechcela.

nafka0483
6. júl 2021

Podla korona.gov.sk "Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia, pretože jeho účinnosť a bezpečnosť počas tohto obdobia nebola skúmaná."

Ale zachytila som nejake info, ze zvysne vakciny su uz vratene, ze registracia na Sputnik bola mozna do 30.6., ale neviem teda ci sa este stale da registrovat a ze ci nakupili dalsie davky.

autor
6. júl 2021

Registrovať sa neda, ale viem že keď im ostanú vakcíny tak sa dá ísť zaočkovať aj bez termínu niekde. A v zahraničí sa tuším môžu ockovat sputnikom aj tehotné, ale neviem ako to je na Slovensku.

miankass
6. júl 2021

Zdravím ťa, rob ako uznáš za vhodne ja by som sa tehotná očkovať nedala, keďže sami neboli testované vakcíny na tehulkach, ak sa chceš tak veľmi očkovať tak počkaj kým sa drobec narodí a tak 🙂 ale je to na tebe

autor
6. júl 2021

Ja sa bojím aby neboli komplikácie s tým že nie som zaockovana, keď uz strašia treťou vlnou, a neviem si predstaviť rodiť a ešte predtým ísť rýchlo na test 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

evaachesa
6. júl 2021

Registrovať na očkovanie sa dalo len do 30.6., takže asi je to už aj tak nepodstatné.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
6. júl 2021

Ja som sa v tehotenstve tiez nedala. Ale keby som uvazovala dat sa zaockovat este pocas tehotenstva, tak u nas tehotne okcovali pfizerom - cize by som si ladala info tymto smerom - pri ktorej vakcine su u nas a v zahranici aspon nejake skusenosti.

A pred porodom ti test urobia v nemocnici, nie ty budes pred porodom utekat rychlo na test.

petamich
6. júl 2021

prosim ta skus si zistit fakty pred tym nez zacnes stresovat - porodnice pocas covid funguju uz vyse roka - pred prijmom do porodnice ti priamo v porodnici spravia test (u nas aj antigen aj PCR) a rovnako ho spravia partnerovi 🤷‍♀️ takze nie v kontrakciach nebudes este hladat MOM a cakat na vysledky...rodim o tyzden, ockovana nie som a nestresujem - nikto mi nemoze odmietnut neodkladnu zdravotnu starostlivost, ktorou porod je, otestuju ta a vybavene, ja sa ockovat pojdem hned po 600-nedeli napr. ale ak tvoj jediny dovod je, ze sa bojis porodu a zhanania testu tak sa neockuj toto maju davno poriesene

dollyzv
6. júl 2021

Test ti urobia v nemocnici pri prijme..aspoň počas druhej vlny tak robili...

autor
6. júl 2021

Trošku ste ma upokojili, tak sa asi ockovat nedám, odrádzajú ma vedľajšie účinky schválených vakcín, už aj tak sa necítim v 100% stave a nie mať ešte horúčky po vakcíne.

kulumulu123
6. júl 2021

Ako tehotná by som sa očkovať ničím nedala a už vôbec nie nejakou experimentálnou vakcínou ale rob ako uznáš za vhodne... Sama píšeš ze nerobíš a teda nemáš sa šancu príliš kde nakaziť tak načo riskovať???

autor
6. júl 2021

Všade strašia len tým ako sa ma dať každý ockovat, až som o tom začala uvažovať aj ja.. a tiež strašia aký je kovid strašný pre tehotné… tak ja už sama neviem, ale neočkovanych postupne robia ako “menej cenných” ..

nafka0483
6. júl 2021

Ale ved ano, je kampan za ockovanie, lebo je to riesenie ako covid porazit. Ale vseobecne sa ockovania pocas tehotenstva neodporucaju - napriklad ani precokovanie proti tetanu, ani proti chripke a pod. Takze netreba zrazu robit paniku, pockaj km porodis a potom ked budes chciet, tak sa zaockujes.
A ano, covid moze mat tazky priebeh, v tehotenstve je samozrejme vsetko este viac rizikove, ale ak o tom nie si presvedcena, tak sa ockovat poca stehotenstva nedavaj.

Neockovani nie su menejcenni, len potrebuju inym sposobkm preukazovat, ze su "bezpecni", kedze ich ockovanie nechrani.

jullietka
6. júl 2021

V tehotenstve by som sa urcite neockovala,kedze to nieje vyskusane na tehotnych. Tak radsej nie. Ja som mala porod planovany a nerobili mi test. Povedali mi predtym ze ak budem pozitivna,treba zavolat aby sa pripravili kym pridem. Bolo to v oktobri pocas 2 vlny. Teraz testuju priamo v porodniciach,nemozu ta neodrodit ked nemas nahodou test alebo niesi ockovana

cervenaruza123
6. júl 2021

Ockovat sa odporuca a co najviac ludi, tym lepsie, prave aj preto, aby boli chranene aj rizikove skupiny, ktorym sa ockovanie neodporuca, co su napriklad aj tehotne. Zatial sice nevyzera, ze by ockovanie malo nejaky extra zly vplyv, ale samozrejme musi prejst viac casu na to, aby si tym boli isti. Neviem v ktorom tyzdni si, ale po ockovani kazdy reaguje inak a presne ze dostat teploty (co je bezna reakcia na akukolvek vakcinu) este k tehotenskym problemom by bolo dost zatazujuce. Ja som rodila v januari, ked bola situacia dost kriticka, lockdown a neviem co, tesne pred porodom mi spravili test priamo na prijme a bolo. Ktore boli pozitivne, dali ich do izolovanych priestorov, kde odrodili, kde boli potom aj same s detmi a samozrejme museli tam viac dezinfikovat a tak, ale starostlivost zdravotnu mali normalnu.

jeltica
6. júl 2021

Konecne rozhodnutie bude na tebe. Ja ta nejdem odhovarat a ani nahovarat. Co som sa docitala, tak nie je problem sa zaockovat aj v tehotenstve. Treba zvazit aj, v ktorom si mesiaci, aky mas zdravotny stav a podobne.

lenka9g
6. júl 2021

Sputnikom sa u nás už nedá očkovať

lula3108
6. júl 2021

A ty chapes kvoli comu je ta ,,reakcia’’ na ockovanie? Ved to pracuje imunita a vytvaraju sa tym padom silne protilatky. Ja som bola po moderne dva dni odpalena, mala som zvysenu teplotu, unavena a bolela ma ruka sle teda covid je urcite horsi a trva dlhsie. Nebolo to nic ze by som si povedala ze mi to za to nestoji. Ja ludi nechapem ze si vyberaju takto hlupo vakciny aby nemali reakciu. Je rozdiel mat napr alergicku reakciu a toto. Ja som extremne rada ze som reakciu mala a ze mam silne protilatky a tym padom viem ze moja imunita je silna a pracuje tak ako ma. Skorej by ma mrzelo keby som nic necitila a tym padom mam slabu imunitu.

ivik4
6. júl 2021

Ak im ostanu vakciny ,mozes sa ist spytat a mozno Ta ockuju. Teraz ockuju sputnikom tych co sa registrovali kym sa dalo. Ja osobne by som sa ako tehotna nikdy neockovala

makova333
6. júl 2021

Pfizer fuj fuj nova vakcina, Astra fuj fuj reakcie po nej, ale dam Sputnik o ktorom viem prd. Tomu sa hovori logika.

michaelkanr
6. júl 2021

Zbytocna debata, Sputnikom sa uz neda ockovat.
Predali sme ho naspat Rusom.

kompy
6. júl 2021

V nemocnici robia rychlotesty, cca. do 10-15 minút výsledok.

bobana297
6. júl 2021

To vazne? Kks tak v tehotenstve sa nemozu ani hoc ake caje, hoc aka strava a nehovoriac o liekoch tak max paralen, a ty rozmyslas o ockovani??

oblecenie99
6. júl 2021

Ahoj. Ja som očkovaná pfizerom, celá naša rodina je zaockovana, ale poviem úprimne, že keby som bola tehotná, ani by som o tom neuvažovala. Ani nad jednou vakcínou, dokonca keď som bola ja tehotná, bola mi navrhnuta vakcína proti klasickej chrípke (o covide sme vtedy ani nechyrovali) a aj túto som odmietla. Som všeobecne aj za očkovanie proti covid, aj ho mam, ale opakujem, keby som bola tehotná, alebo plánovala dieťa, ani mi nenapadne dat sa očkovať.

cubo2
6. júl 2021

@makova333 tiez sa na tom dobre zabavam. Tak pfizer je "podozrivo" rychlo vyvinuta "experimentalna vakcina" to je fuj fuj ale Sputnik, ku ktoremu vyrobca nedal ziadne papiere (a ani otestovana nebola) je super (hlavne ze sa pysi ze bola prva na svete, tak asi ju tiez vyvijali rychlo nie?).. Je to zabavne pre to, lebo ludia si myslia, ze veci zo zapadu su zle, lebo Soros nas chce pozabijat a veci z Ruska su dobre, lebo Putin nas chce ochranit.. samozrejme toto je donebavolajuca hlupost, ale co uz.. nechapem, ako tomu moze niekto verit.

littlebubble
6. júl 2021

Som tym ockovana a priznaky boli len cervene miesto vpichu.Ostatni mali pfizer, Astru a vsetci sa citili zle.

Lenze oni ani nemaju silnu imunitu.

Nebudem sa vyjadrovat preco nie pfizer, Astra.

Vyjadrim sa len k tehotenstvu.Nikam nechodis tak to zatial nechaj tak.Pre istotu.

Nikto z nas nevie co bola spravna volba.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
6. júl 2021

@lula3108 Ja mám skôr pocit, že imunita je silná keď ta nezloží len tak hocičo.Telo bojuje keď už je naozaj zle.

Ale nie som odborník.Reagujem len na to aké skusenosti mám s chorobnosťou ja.

majulino
6. júl 2021

Ked pojdes rodit urobia ti test v nemocnici toho sa bat nemusis

majulino
6. júl 2021

@nafka0483 ked som minule do diskusie, neviem ci tu, alebo na FB napísala, ze ako tehotnu ma nechcela dr. Preockovat ani proti tetanu, polovica diskutujucich ma oznacila za klamatku, a ze moja dr. Je hlupana 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre