Môže sa prenášať, keď som mala pozitívny výsledok na streptokoka?

p_alexandra
7. aug 2024

Dobrý deň prajem. V 37tt som mala pozitivny výsledok na streptokoka, som zvedavá či je bezpečný to tehotenstvo prenášať, alebo vyvolavaju presne v 40tt? Ďakujem...

e1i
7. aug 2024

@p_alexandra mala by si pred porodom dostat infuziu s atb takze si myslim ze nie,skor by mal byt planovany porod aby sa atb stihli podat

danielahamar
7. aug 2024

Mala som pozitívneho v 37 a nikto nič, rodila som v 38 a nestačilo zaucinkovat ,lebo bol krátky čas medzi začatím a pôrodom. A nikto nič nechcel vyvolavat

brezza
7. aug 2024

Prenasala som tyzden. Ta infuzka kvapkala asi 5 minut, takze v pohode. Oni kvoli tomu vobec nestresovali, povedali, ze by to bolo v pohode aj ak by sa to nestihlo.

p_alexandra
autor
7. aug 2024

@brezza a bolo nakoniec vsetko v poriadku?

brezza
7. aug 2024

@p_alexandra hej jasne. Vsetko ok

aaadkaaa
7. aug 2024

Prenasala som 10 dni a porod mi museli vyvolavat

luliu
7. aug 2024

@p_alexandra prenášala som 7 dní, ležala som v nemocnici, pôrod mi vyvolávali a infúziu mi nestihli dať.

p_alexandra
autor
7. aug 2024

Dakujem Vam za odpovede... Ja som teraz v 38tt, ale doktor povedal ze to vobec nevyzera na pôrod zatial

ivka21
7. aug 2024

Ja som porodila skôr v 37 ale oni si z toho nič nerobia keď prídeš dajú ti lieky. Mne stihli zaúčinkovať a to som rodila hodinu od príchodu do nemocnice

mimi3008
7. aug 2024

@p_alexandra Ja som tak mala, ze mi vysiel pozit. Streptokok v 2.tehotenstve. Rodila som 8 dni po TP, ak by som nezacala rodit, mala som prist 11 dni po TP na vyvolavacku. Len treba prist vcas, nie ostavat doma do poslednej chvile, aby sa stihli podat antibiotika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre