Môže mať užívanie Aspirinu v tehotenstve nežiadúce účinky na bábo ?

7. feb 2020

ahojte na vysetreniach v 12tom tyzdni mi vyslo zvysene riziko preeklampsie 1:43 odvtedy mi predpisala gyn 1 aspirin denne. jem ho. kazdopadne okrem vitaminov som zatial mala to stastie ze ziadny liek som si nemusela dat. som v 22 tyzdni. viem ze preeklampsia moze byt velmi nebezpecna riskovat nechcem ale nemoze mat ten 1 aspirin denne nejaky zly vplyv na babo??? ma niektora z vas skusenost alebo ma zdravotnicke vzdelanie a vie? dakujem

miriam1983
7. feb 2020

Napis do skupiny zdravotnici ;)

esther282
7. feb 2020

Uplne v pohode mozes, 100mg je vhodna prevencia horsich komplikacii

pianina
7. feb 2020

Ja som uzivala v 1.tehotenstve do 32tt,potom som pichala clexane.Aj teraz uzivam,len ja ho musim uzivat dlhodobo...syndrom lepivych dosticiek

pink_lady
7. feb 2020

ťazko povedať. citala som jednu zahranicnu studiu, ze aspirin alebo anopyrin znizuju riziko preeklampsie o 24% no v dalseij ze moze sposobit krvacanie a aj potrat. mne ho dr nasadil v 8. tyzdni, o 5 dni som zacala krvacat a do dalsieho tyzdna potratila. tak ale pricinu neviem...no skrie ma predstava ci to nebolo prave aspyrinom...

vinejka6
7. feb 2020

Keď som bola tehotná, tiež mi vyšlo riziko preeklampsie a dr mi nasadil anopyrin 150mg.
Brala som ho každý deň, bála som sa nebrať. V 26tt som začala dosť krvácať, utekala som do nemocnice, našťastie bábo bolo v poriadku aj placenta aj všetko. Ostala som v nemocke, krvácanie prestalo, cely deň nič ani kvapka ani špinenie, prišiel večer, 22:00,čas kedy som brala anopyrin, vzala som tbl, ľahla som si, o polhodinu nato idem na wcko a znova krvácanie, čiže.. Jedine z tých hnusný tabletiek. Doktori v nemocnici vedeli že ich beriem kvôli riziku preeklampsie, no povedali, že nemusím brať, výsledky mám OK aj prietoky, problém s krvou nemám, žiadna mutácia, trombóza, ani syndróm doštičiek a povedali, že keby bol problém, pichali by mi fraxiparin a nie takéto tbl predpisovať, takže som ich od 26tt nebrala, preeklampsiu som nemala.
ALE kebyže nezačnem krvácať, tak by som ich brala do toho 36tt ako sa aj "má "
Plodu by to neuškodí, Dr. Vždy závažia riziko a prínos pre matku a dieťa a ak je prínos väčší ako riziko, Tak nie je o čom

kiki68
8. feb 2020

Ja beriem thromboass, to je ako aspirin, 140mg denne vecer, beriem tiez kvoli riziku preeklampsie a mne sa uz v 13tt chcela spustat, vysoky tlak, naberanie vody a lapanie po dychu. Takze mne ten test asi zachranil krk aj babo. Tiez budem brat min do 32tt. Mne sa po tom velmi polepsilo, aj to naberanie vody prestalo. Uz som v 20tt a zatial sa drzime, kazde dva tyzdne kontrola. Vobec sa toho neboj, tiez som o tom dost studovala. Ale vraj je to bezpecna davka. Konzultovala som to aj vo Fetomed, kde mi to nasadili, aj u mojho gynekologa. Uz v 18tt sledovali prietoky a vobec tu placentu.

myka117
11. feb 2020

Ahoj ja som brala síce kvôli inej diagnóze, ale tiež aspirin 100, úplne bez komplikácií do 34 týždňa. Odporučili mi ho v centre a malý je zdravý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre