Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo?

31. okt 2020

Ahojte, som estelen 15dni po ovulke, tehotenstvo potvrdene z krvi, veriem ultrog.
Hrozne ma picha a taha v podbrusku naravo.
Moze ist o mmt? Alebo je na bolest skoro?
Co ste mali mmt kedy sa objavili bolesti.
Kamaratka vravi ze moze boliet aj ten vajecnik z ktoreho islo vajicko. Mali ste to niekto?
Nespinim.
V ktorom tyzdni zacina byt mmt nebezpecne?

autor
31. okt 2020

*v podbrusku napravo

lienocka2808
31. okt 2020

Toto je este velmi skoro. Dokonca gynekolog vidi gestacny vak na sone az v 6tyzdni tehotensta a niekedy aj neskor a vtedy sa prave vylucuje mimomaternicove tehotenstvo, ktore by mohlo byt nebezpecne. Teraz je to este strasne malicke, aby to bolo nebezpecne. A ani gynekolog by to hlavne nevidel. Pockaj do toho 6tyzdna a nerob hned katastroficke zavery.

autor
31. okt 2020

@lienocka2808 aha takze aj keby, este to neboli.
Dakujem za ukludnenie 😊

lienocka2808
31. okt 2020

Ano 15 dni po ovulacii sa bavime este pomaly na mikroskopickej urovni. To mimomaternicove tehotenstvo sa dokaze najskor zistit v tom 6tom tyzdni. NAJSKOR. Netreba hned rozmyslat takto negativne, tie bolesti mozes mat z roznych inych dovodov.

autor
1. nov 2020

@lienocka2808 a da sa mmt zistit podla krvi? bola som na hcg a idem opat o tyzden.

lienocka2808
1. nov 2020

Nie, podla krvi sa to zistit neda. Podla krvi sa da zistit ci si tehotna, alebo nie. Mimomaternicove tehotenstvo ti zistia sonograficky po 6 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre