Môže chrípka v 16. týždni uškodiť bábätku?

babydesire
6. okt 2015

Ahojte..Mam chripku - od soboty mam upchaty nos,a od dnes ma boli aj hrdlo...nemozem spat,bojim sa o babatko..pred pol rokom sme o prve prisli - MA.. Rano idem obvodnej lekarke.mam ist sj ku gyn?Moze chripka ohrozit zdravie a zivot babatka? Co mozem v tehu na vyliecenie chripky?

tjaden
6. okt 2015

ahoj, počas tehu som 2x bola chorá a 3x som mala horúčky až 38.5 a nič vpohode. Brala som len paralen, sestre vraj doktor predpísal aj penicilín, tiež sa jej narodilo zdravé dieťa.

babydesire
autor
6. okt 2015

Dakujem,uz sedim u lekara,uvidim co povie

liz_lemon
6. okt 2015

Nemas chripku, ale si len prechladnuta

eeffka
6. okt 2015

@babydesire chripka sa nelieci, chripka sa ma vylezat lieky ti na to nedaju ziadne

liuliu
6. okt 2015

Ja ked som ostala chora s chripkou ; hladala som info na nete... a najhorsie co som mohla spravit bolo precitat si hysterky na koniku.
Cela prelaknuta som sa baala streknut si aj olyn th do nosa lebo sak to mozem potom potratit ako som sa docitala :D ... tak morsku sol som "nasavala" nosom lebo sa to na konikovi pisalo. Po jednom dni som mala rozozratu sliznicu nosa :D. vdaka bohu za olynth.
Nikdy nevies co sa moze stat staci ze sa smyknes na chodniku ; naco sa stresujes niecom co neovplyvnis.
Ja som kupila septisan ale brala som aj strepsils ; olynth ; paralem som nebrala mne to nikdy nezabera ; o a vela zazvorobeho caju s medom a vitaminom c v prasku.

babydesire
autor
6. okt 2015

Dakujem za rady...predpisala mi nejake slabe atb a hedelix od kasla...snad bude babatko v poho aj ked sa jeho maminka teraz troska trapi

charity
6. okt 2015

@babydesire Chripka moze byt velmi nebezpecna v prvych styroch tyzdnoch vyvinu zarodku. Teraz si uz relativne za vodou.

petronela1985
6. okt 2015

V prvom trimestri som mala 2x chrípku, s vysokými horúčkami a dnes mám doma skoro trojmesačnú dcérku 🙂 Nemaj obavy, môžeš si dať Paralen a do nosa Pinosol. Želám skoré uzdravenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre