Môže byť bábätko príliš nízko?

31. dec 2023

Poraďte, som 21tt a rozboleli ma dosť kríže, pobolieva ma aj podbruško, panva, boky. Vyslovene ako keby babatko tlačilo všade. Je to myslite v tomto tt už normalne? Miestami mám pocit, ako keby ma tlačilo vždy na wc. Je to zväčšovaním alebo sa mám obávať? Napadlo mi, že či nemôže byť bábo príliš nízko a dosť sa toho bojím.

hendikep
31. dec 2023

Ahoj, kym nema 3,5kg v tomto tt podla mna to nemoze byt babatko “ nizko “ lebo nema vahu nato aby si citila tieto pocity.

pribinak
31. dec 2023

Nebude to skôr tým že sa ti rozťahuje maternica a rozťahujú kosti?

Lebo však si ledva v polovici tehotenstva, bábätko je ešte veľmi veľmi maličké, nemyslím si, že tá dokáže tlačiť

autor
31. dec 2023

@pribinak môže byť kľudne, ja som dosť v strese keď niečo nové pocítim, keďže ide o prvé tehu…je to normálne na tento 21-22tt mať takéto bolesti? Je to dosť nepríjemné, myslela som si, že to sú čreva lebo mala som zápchu, vyslovene je to ako neustále tlačenie na veľkú a bolesť takmer všade. Bábo cítim normálne v podbrušku, stále cítim pohyby. Ale kríže a podbruško, dokonca sem tam pod rebrami cítim neustále taký nepríjemný tlak a bolesť.

autor
31. dec 2023

@hendikep ďakujem 🙏

pribinak
31. dec 2023

Treba sa ukľudniť a užívať si

hendikep
31. dec 2023

ono sa tam este presuva , pretaca .. tlacit ta bude az ked bude velke a usadi sa hlavickou dole a bude mat malo miesta na pohyb t.j. - bude ťažšie a gravitacia bude vtedy pracovat … ale to bude tesne pred porodom 🙂

autor
31. dec 2023

@pribinak no skončila som na pohotovosti kvoli silnym bolestiam, ale všetko je v najlepšom poriadku, vraj to bude z trávenia a zápchy🙈 takže som aspoň spokojná

pribinak
31. dec 2023

😊😊

autor
31. dec 2023

@pribinak a náhodou prosim niečo na zastavené vetry overené v tehu neviete poradiť?🙈😅 neverila by som, že tak dokážem trpieť z toho…mne je normálne do plaču, krče všade až chrbat ma boli…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre