Motanie hlavy v 4. týždni

domka133
13. mar 2017

Ahojte zienky pomali koncim 4 tt no v praci sa mi neskutocne toci hlava a mam strasne suchoty. Viete mi nieco poradit na tu bolest a motanicu? Pijem cca 2-2,5litra vody cistej denne no je to na nevydrzanie. V zapati na to mam strasnu slabost a ospalost mala niektora nieco podobne? Da sa stym nieco robit aby som to v praci na 12hod.smenach vydrzala? Dakujem

lubina
13. mar 2017

@domka133 Je to este prislis skoro asi povedat, ale je som pri takomto stave ako opisujes mala zistenu tehotensku cukrovku...ale neskor v tehotenstve...toto moze byt aj tazkky zaciatok tehotenstva, chod k lekarovi nech ta vypise na PN, kym sa ti to upravi, aby si si nesposobila nejaky uraz, ak by si odpadla...

jasminet
13. mar 2017

@domka133 co tak si zmerat tlak ci ho nemas nizky? a potom sup si dat kavu/kolu...

domka133
autor
13. mar 2017

@jasminet rano som si dala kavu a az po nej mi bolo takto teraz uz len driemem po stojacky ale kavu si davat nechcem

jasminet
13. mar 2017

@domka133 odmeraj si tlak.. motat hlava sa moze aj zo zvyseneho tlaku - ked teda hovoris, ze po kave sa ti to spravilo... ja mavam tlak dobry, ale vysoku tep a vtedy sa mi moce a je mi na odpadnutie...

domka133
autor
13. mar 2017

@jasminet dakujem vyskusam

domka133
autor
13. mar 2017

@lubina neda sa mi ist na pn pracujem na pumpe a uz teraz nas je malo ale dakujem mam ist na kontrolu o tyzden tak sa doktora popytam.

lubina
13. mar 2017

@domka133 to uz musis sama vediet, ako sa presne citis a ci je ti babatko na prvom mieste alebo budes pozerat na kolegov, vies prve tri mesiace su dolezite a aj najtazsie...ale ak pracujes na pumpe, nemos to mat aj z tych vyfukov a benzinoveho zapachu??

domka133
autor
13. mar 2017

@lubina no myslim si ze moze byt ako ja som inac v pohode toto mam dneska prvy krat inak ma len pobolieva spodok brucha ale to len chvilkovo a o tom doktor vie. No az to neprejde tak sa dam urcite vypisat

mimla
13. mar 2017

@domka133 To je veľmi individuálne, môže to byť hocičo. Mne sa trošku uľavilo, až keď mi lekárka zvýšila železo a to dosť a k vode som si pridala Fatru. telo potrebuje aj nejaké minerály, nie len tekutiny.

lubina
13. mar 2017

@domka133 uvidis ako ti bude....mne byvalo total hrozne, ja som to mala asi do 5 mesiaca a este aj ta tehotenska cukrovka, cize automaticky dieta....ale tak uvidis, mozno teraz budes reagovat aj na zmenu pocasia a aj tie "vone"okolo teba...🙂 ....ja som cele tehu nemohla ist do masiarstva, co ma hned napinalo :o...drzim palce nech mas pohodove tehu

domka133
autor
13. mar 2017

@lubina dakujem dufam ze bude zvladnutelne ☺ na tie vone mam naozaj citlivy uz nos uvidime co bude dalej 🙂

domka133
autor
13. mar 2017

@mimla no mna napadlo presne zelezo asi 2 roky dozadu som mala malo no teraz netusim ako som na tom musim to povedat doktorovi

bienennest
14. mar 2017

@domka133 Ahoj, nadmerna unava je uplne normalna.. s tym nic neurobis. Vacsinou to prejde po 1. trimestri. Tvoje telo aj musi vynalozit vela energie pre tvojho malickeho drobceka v brusku, ktore sa na zaciatku neuveritelne rychlo vyvyja.

Nahle zavraty mozu suvisiet so zrychlenym krvym obehom, ktory je rovnako ako ine javy, sprievodnym znakom tehotenstva. Treba nadalaj vela pit a pri zmeny polohy (vstavanie zo sedu, z lahu) vzdy trosku pockat pokial sa ti zavrat ustaly. Skus si k tomu precitat toto - https://akootehotniet.com/priznaky-tehotenstva/...

Urcite to ale spomen pri prehliadke u lekara.. pricin moze byt viacero (nizky tlak, nizka hladina cukru, atd)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre