Mohol orgazmus spôsobiť potrat v prvom trimestri?

13. máj 2022

Ahojte,

aky mate na to nazor? Mohol to sposobit prave orgazmus?
V 9+1 tt na kontrole u mojej dr. sa prislo na to ze babatku nebilo srdiecko. Vývojovo bolo na 7+6 a ked som si to vypocitala preve v tom tyzdni sme mali sex, a niekolko dni po sebe cize ja si myslim ze sme to sposobili tym.
Doteraz si to velmi vycitam a neviem sa s tym zmierit. Ze som to asi sposobila ja. Aj ked Dr. mi tvrdia ze nie...
Ziadne problemy som v tehotenstve nemala. Bolo to moje prve tehu.
Velmi mi to je luto, a tie vycitky su na tom najhorsie😔

maranta_leuconeura
13. máj 2022

Nie. Bola to pravdepodobne vyvojova chyba plodu. Stava sa to, je to bezne. Ty si nemohla nic viac urobit. Prosperujuce tehotenstvo nezastavi orgazmus ani cvicenie ani to, ze sa vela najes alebo ze neuzivas kila vitaminov ;)
Chapem ta, ale neboj sa, prejde nejaky cas a budes sa vediet na to pozriet s odstupom a racionalnejsie.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. máj 2022

@maranta_leuconeura presne toto mi povedali aj lekari :( ale tak preco sa vyvoj zastavil prave v tom obdobi v tom tyzdni ked ten orgazmus bol a nie jeden :(....mozno sprosta nahoda neviem...keby to bolo v tyzdni kedy nebol ten sex tak aspon tie vycitky by neboli...

maranta_leuconeura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kayyaa
13. máj 2022

Urcite to nesposobil sex, naozaj si nerob vycitky, nijak za to nemozes... 😊

katkati
13. máj 2022

Jaj, už aj prestaň si takéto niečo namýšľať. Viem, si nešťastná, ale to toto ti fakt nepomôže, namýšľať si takého dôvody. Veď kto iný to vie lepšie ako lekár. Opatrne s tým, lebo to môže veľmi ovplyvniť váš sexuálny život, keď to budeš spájať s týmto.

stannkal
13. máj 2022

Určite si to tým nespôsobila. Ja by som ti poradila si niečo k tejto tematike naštudovať. Keď budeš rozumieť tomu prečo sa to deje, aj ako často, budeš to vedieť možno lepšie spracovať.

autor
13. máj 2022

cize aj keby som mala orgazmus kazdy den cely tyzden ani to by sa teoreticky pri zdravom tehotenstve nemalo nic stat?

asia83
13. máj 2022

🙄 Toto si fakt myslíte? Fakt? 🫣🤦‍♀️Zapojte logiku a ešte raz premýšľajte. Veď by sa žiadne dieťa nenarodilo nikdy!
Kurník šopa.

autor
13. máj 2022

ale dakujem vam za podporu❤ Viete je to tazke pre mna :( pre tehotenstvo planovane a hned takto :(

autor
13. máj 2022

@asia83 viem, a asi by ani zeny na potraty nemuseli chodit keby bolo take lahke prist o dieta :(

nurielka
13. máj 2022

Autorka: Nie. Aj keby si mala 5x do dňa celé tehotenstvo to s tým nemá nič spoločné. Spracuj smútok, ale nedávaj si toto do súvisu. Nepomôže ti to a ani tvojmu partnerstvu.

autor
13. máj 2022

@nurielka ja asi len od vas viacerych potrebujem pocut ze som nespravila chybu ja :( neviem..

maryetta
13. máj 2022

Urcite si nespravila chybu.
Mne napr dr povedal-co je vam dobre/prijemne tak je aj babatku.
Navyse v tom tyzdni co si bola tak to nemalo ani ako este “pocitit” a tym padom to nejako ovplyvnit.

Upokoj sa. A urcite si nevycitaj. Asi to tak proste malo byt a toto len suhra nahod-ze si to takto spajas.
Ak by bol “plod”-babo okej vydrzalo by vsetko 💪🏼

7kikuska7
13. máj 2022

Určite to nie je tvoja chyba. Ja som mala opačný extrém - keď som zistila, že som tehu tak som prestala robiť v domácnosti a len som oddychovala, žiadny sex a tehu dobre nedopadlo. Proste to tak príroda zariadila, niečo nebolo v poriadku....

ukulela
13. máj 2022

ano, sprosta nahoda. miliony zien potratia bez orgazmu. ja som potratila medzi 6-7tt. vyvojova chyba plodu. o neovlyvnis sexom ani nicim inym.

ruzovakrava
13. máj 2022

Viem že je to ťažké ale nevyčítaj si to, naozaj prvý trimester je buď - alebo, nemohla si mu tým uškodiť.

matkahelka
13. máj 2022

ja som cele tehotenstvo presexovala. mojho muza porazalo, lebo rano som ho budila, poobede uz cakala, kym pride z prace. u mna tehotenske hormony isli na plne obratky a sexovala by som stale. a akurat tu vedla mna 4-mesacna dcerka zaspala. orgazmom babatku nijako neublizis. potraty na zaciatku tehotenstva su zial velmi bezne a zena to nijako ovplyvnit nedokaze. ja mam za sebou tiez dva. a jedno mimomaternicove. urcite si nic nevycitaj. drzim palce, nech sa cim skor opat zadari ❤

zuzanaete
13. máj 2022

Urcite to nebolo kvoli orgazmu. Babatko zial nebolo v poriadku, aby sa zvladlo narodit. Si zober, ze deti sa narodia aj fetackam a tie urcite neriesia, co je vhodne a nevhodne pocas tehotenstva. Drzim palce, aby coskoro boli opat 2 ciarky na teste a potom o 9 mesiacov radostny prichod z porodnice.

kayyaa
13. máj 2022

My sme prve tehotenstvo sexovali kazdy den, a vsetko ok. Naozaj zdravemu tehotenstvu sex neuskodi. Netrap sa pre to🙏😊

autor
13. máj 2022

dakujem vam krasne ste zlate❤❤

renata1405
13. máj 2022

Skus sa opytat odbornika je taka poradna kde ti odpovie skuseny gynekolog. Gynimun sk

hviera81
13. máj 2022

ja som tiez mala MA v 10tt, a tiez som predtym sexovala. druhe tehu som uz prvy trimester vobec nesexovala, ani mi to lekar neodporucil /kvoli MA aj kvoli veku) a ani chut som nemala, som pekne grckala po veceroch....

nevenka
13. máj 2022

Bola som tehotna 3x a sexovali sme takmer cele tehotenstva, od zaciatku, teda 1.,2.,3. trimester a zakazdym som mala orgazmus. V neskorsich stadiach moze sposobovat tvrdnutie bruska, ale nic, co by som nepredychala, 2 deti sa narodili po termine a tretie slo skor, ale kvoli vysokemu tlaku,...
Takze nie, keby si mala orgazmus aj 3x denne, tak ak nekrvacas, nespinis, normalne sa vsetko vyvija, tak sa nic nemoze z tohto dovodu stat.

sense
13. máj 2022

Zazila som nieco podobbe a nie nemozes za to tym ani tvoj partner ani nikto iny, zial priroda to zariadila tak ze zrejme by malo dieta problemy nezlucitelne zo zivotom. A ver mi viem ake he to tazke, ale radsej takto ako v pokrocilom stadiu musiet pirodit nrtve dieta alebo bedajbote par dni pi narodeni

xena0
13. máj 2022

Je to len náhoda, určite to nieje príčina

any_soj
13. máj 2022

@sense ja len že zažila som MA aj pôrod mŕtvej dcéry. Ak by som si mala vybrať, čo si zopakovať s ďalším dieťaťom, určite pôrod. Lebo tú dcéru som poznala oveľa viac. Cítila som ju hýbať sa, budila som manžela, aby cítil štikutanie, smela som ju porodiť, čo bol pre mna obrovsky silný zazitok ako pre mamu, aj pre nas ako pár s manželom. Smela som ju vidieť a držať a vobec vedieť, že je to "ona" 🙂 Ťažké bolo, že tomu vopred nič nenasvedčovalo, že sme nemali možnosť sa na to pripraviť. A že sme nemohli vidieť ani jeden jej pohľad. Keď sa mi rok na to narodila živá dcéra, presne po pár dňoch som zašla nad tým, aké je to nádherné a úžasné a ako by som bola za ňu nekonečne vďačná, aj keby hneď na druhý deň zomrela. To len ako iný pohľad na to, že "radšej teraz, ako neskôr" - resp. ako povzbudenie pre ženy, ktoré možno raz budú zvažovať potrat z dôvodu VVCh - že má zmysel žiť naplno prítomnosť bez ohľadu na to, čo príde...

any_soj
13. máj 2022

Zamlcany potrat nemá absolútne ako s tým súvisieť, netráp sa. Teoreticky môže byť sex problém pri predčasnom otváraní sa, keďže spôsobuje sťahy maternice a môže spustiť pôrod. Ale to práve sa pri zamlčanom potrate nestalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre