Mobivenal tabletky v tehotenstve

iveta143
17. mar 2018

Ahojte maminky. Prosim vas, brali ste niektora mobivenal tabletky v 3 trimestri? Dakujem

taya4
17. mar 2018

Ja beriem na krcove zily, aj pri druhom tehotenstve som musela, aj teraz pri tretom musim.

iveta143
autor
17. mar 2018

@taya4 preto sa pytam lebo na liekoch pise ze sa nesmie v tehotenstve.a lekar mi ich odporucil.tak som v pomykove

taya4
17. mar 2018

@iveta143 Ja som mala predpisany detralex, co je to iste. Ten sa v tehotenstve moze, pokym je odporuceny lekarom. Lekarka vie, ze beriem mobivenal.
Akurat nemam ten s aescinom, iba ten micro simple.

iveta143
autor
17. mar 2018

Aha no tak i ja mam ten micro simple.tak asi zacnem brat aj ja

zuzkamargit
17. mar 2018

aj ja som mala brat, ale nakoniec som sa rozhodla pre cisto prirodny fortiven, lebo predsa len.... Pomizli mi dokonca rozpraskane cievky na lytkach po cca 3 mesiacoch a zlepsil sa aj stav hemoroidov.,

kubkovamama
17. mar 2018

Tiež som brala,veľmi mi pomohol už predtym(v robote som celý deň sedela).Mala som aj Detralex,to je asi topka,ale z dlhodobého hľadiska financne trochu dosť na materskej.☺Mob.mam už cca 3r,samozrejme treba si dať prestávku,brala som celé tehotenstvo aj počas kojenia

taya4
17. mar 2018

@zuzkamargit moja gyn mala problém už s mobivenalom, keby vytiahnem hento tak by sa mnou asi už ani nebavila 😀 Inak keby už nie som na konci tehotenstva, asi by som to skúsila, ale mne sa len v tehu urobila vaginálna krcova žila, tá potom verím že zmizne.

zuzkamargit
17. mar 2018

@taya4 nerozumiem preco, kedze je to cisto prirodna alternativa

taya4
17. mar 2018

@zuzkamargit Ona len to čo je na predpis uznáva. Železo som si tak kúpila stavu Eisenblut, lebo tie tabletky zo sulfatmi mi nerobia dobre, to sa jej nepáčilo že to slabé a že treba len Ferro folgamu (ten predpísala). Tak som jej povedala že dobre a ďalej to neriešila, ja sa s ňou dohadovať nebudem. Niektorí lekári nie sú naklonení prírodným alternativam.

ollako
17. mar 2018

Detralex je liek - je kontrolovny štátnym ústavom pre kontrolu liečiv /ŠUKLom/ma otestovane účinky, kontraindikacie,neziaduce učinky a všetky tie ostané veci je možneé ho v lekárni vydavat iba na lekarsky predpis, aj ked je plne hradeny pacientom .....mobivenal a ostatne tomu podobne pripravky su "len" doplnky výživy nie su kontrolavane ŠUKLom, preto su lacnejsie ŠUKL tu neruči za účinok tohto prípravku

taya4
17. mar 2018

@ollako Daflon vo FR- čo je originál Detralex, je u nich vedený ako výživový doplnok, a aj v iných krajinach. A u nás je vedený ako doplnkové liečivo, preto pacienti platia plnú sumu aj na predpis.

http://www.health.gov.sk/Clanok?ministerstvo-zd... Tu hlavne ten posledný odsek je zaujímavý.

ollako
17. mar 2018

@taya4 je to jasne.. kazda krajina ma svoje podmienky.....o tom kolko pacienti budu doplacat za ake lieky rozhoduje na SR Ministerstvo zdravotnictva, kazdy mesiac vychadza nova kategorizacia a meni sa to, keby velmi chceli mohli by tam zaradit aj Detralex a mnozstvo inych liekov, ale asi nechcu😒🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre