Missed abort a plánovaný kyret

danitko
21. mar 2012

Prosím poradte, čo robiť. Čítam tu veľa info, a každá z Vás píše svoj pocit príbeh.
Som v 6 týždni tehotenstva, lekár píše 5+4...ale ja som presne v 6tom. Pred 2 týždňami som bola na prvom UZV, a gestačný vačok bol v maternici, HCG 10000.
Dnes som bola na druhom UZV, a vraj nie je vitalita a nie je vidno srdiečko a akciu. Dali mi žiadanku na interné predoperačné vyšetrenia a mám ísť už v pondelok na kyret... Nemám ešte počkať? Nemám ísť ešte k inému lekárovi po pár dňoch. Ani mi nebrali ďalšiu krv...

elzu
21. mar 2012

Počkala bych do 8.tt...pak si vyžádala další UZ, na něm bude na 100% jasné, zda srdíčko bije nebo ne... Budu moc držet pěsti!

strapco13
21. mar 2012

@danitko 5+4 je 6 tyzden..a to je skoro na to aby bolo viditelne srdiecko..pockaj do 8 tt a potom sa uvidi..moze byt zle vyratany termin, posunute..proste by som pockala..das babatku sancu, ak by aj nezilo, tak sa zatial nic nestane.
drzime palce

sisaha
21. mar 2012

@danitko tiez mi to pride, ze ta prilis skoro posielaju na cistenie. Suhlasim s nazormi vyssie, aby si pockala do toho 8tt.

anjelicek26
21. mar 2012

@danitko - urcite pockat do osmeho tyzdna, vacok je v maternici, nijake riziko ak pockate nehrozi. Ak tehu nebude postupovat, zacnes spinit, ak bude, tak ta na ultrazvuku prekvapi buchajuce srdiecko. Nic neriskujes tym, ze pockas. Drzim palce. v 5tt+4 neni dovod chodit na kyret 😔

mircalla
21. mar 2012

Tiez suhlasim s babami. Kamoske jeden gyndos nevidel srdiecko, iny o den neskor ano a uz ma dcerku....

strihalka
21. mar 2012

@danitko v zadnem pripade ybch nikam nenastupovala, ale velakrat se stalo ze jeste pred zakrokem udelaji kontrolni utz v nemocnici a da se zakroku timto predejit pokud je vse ok, ale urcite bych jeste nekam zasla pred tim...ja mela akcii az nekdy v 7tt...drzim paluchy aby bylo vse ok....
Mozno by nebylo od veci zverejnit jemno dr, ktery tak brzo zahazuje mozne zivoty ...a nedava sanci

danitko
autor
21. mar 2012

MUDr. Maršík

danitko
autor
21. mar 2012

@strihalka MUDr. Maršík

traktor
22. mar 2012

urcite pockat, tiez som si tym presla, ..pockala som a * to * co vraj nebolo ok, ma dnes 8 rokov a je to krasny zdravy chlapec 😉..a aj keby mi ten isty lekar povedal neskôr to iste, urcite by som sa poradila s dalsim lekarom..

monika2712
22. mar 2012

@danitko nechapem tieto reakcie lekarov, ved bezne sa caka na srdiecko do 8tt.. nechod tam a cakaj!

kamka27
22. mar 2012

ahojte chcem sa vas opytat viem ,ze sem nepatrim,ale uz som zufala a potrebujem pomoc..
lekar mi dnes povedal,ze je tam tehotenstvo,ale nestaci hcg hodnota,ale ze sa mohlo neskor uhniezdit vajicko a ze mam prist zajtra mozno cg bude vyššie...
tehotensky test som mala // nie silne ,ale mala utorok som mala tiez II a dnes chcem skusit zas co ukaze ak budu // tak moze sa stat,ze sa to nejako HCG zvýši..

už som prisla o jedno v 10tt nechcem zazit zas.
dakujem

strihalka
22. mar 2012

@kamka27 pokud ti carka bude na etste stoupat tak i hcg stoupa....lekar videl bublinku, ale otazne je , jak se v bublince zivot vytvari dal..drzim palecky

syslica
22. mar 2012

@kamka27 Kamka ahoj, pre teba platí to isté ako pre Danitku... nestresuj sa a nenechaj sa vystresovať nejakým doktorom... napokon, aj on pripúšťa, že je to len posun v uhniezďovaní 😉 . Netráp sa dopredu a nerieš problémy, ktoré možno ani neexistujú. Treba veriť tomu maličkému a svojmu telu. Držím palce, určite to dobre dopadne 😵 .
Som mama, ktorá o dieťatko prišla v 11. tt. a pri druhom tŕpla až do konca 1. trimestra - mám doma dvoch zdravých syslíkov...

rejocka
22. mar 2012

@danitko určite ešte počkaj,verím,že všetko bude vporiadku,srdiečko vidieť až neskôr ako hovoria baby,čudujem sa prístupu Tvojho dr.ja by som skúsila aj iného dr.no hlavne počkala,pozitívne mysli a všetko bude vporiadku 😉

eviq
22. mar 2012

@danitko určite ešte počkaj a nechoď na kyret, v 6tt vôbec nemusí byť ešte vidieť srdiečko....týždeň - dva ešte kľudne počkaj...

solinkarka
22. mar 2012

@danitko ja som bola na uzv 5tt aj nieco a akcia este nebola...az v 7tt...urcite pockaj, nechapem tvojho doktora 😠

nescafe28
23. mar 2012

@danitko ja som tiez bola na prve sono 5+4 a akcia este nebola. Lekar ma vobec nestresoval, prave naopak povedal, ze uz mozno zajtra bude bit. Na kontrolu som bola o tyzden a srdiecko uz krasne bilo.

luciauk
23. mar 2012

@danitko čakaj xxx

timona
24. mar 2012

ja som po mikropotrate, mam MS uz 10. deň, tak 2-3 vložky denne, pred par dnami som mala uz len taku hnedu krv, myslela som ze uz bude konecne MS koncit, ale stale je to rovnake-raz je krv hneda, potom zase jasno červena, dnes ma trochu pobolievalo aj podbrusko. V pondelok by som mala ist na kyret. Bojim sa ci je normalne, tak dlho krvacat, ci nemozem chytit nejaku infekciu...ako dlho ste krvacali vy?

emilly777
2. sep 2013

Ahoj vsetci, prispejem aj ja svojim zazitkom, som v 11 tt teda bola som....sla som na pohotovost lebo ma pobolievalo v podbrusku a lekar mi oznamil , ze nevidi ozvu srdiecka a je to zamlknuty potrat, povedal, ze to nechame na prirodu a pockame kym to telo vyplavi von, do 3 tyznov by sa to malo podarit, nemam chut ani silu cakat tolko dni, uz cakam 4 dni a nic sa nedeje ani nespinim vobec nic, som strasne nestastna nemate niekto prosim s tym skusenosti, dakujem

lucifuk31
5. sep 2013

danitko prosím ťa,ako si dopadla,mám ten istý problém,som v 6tom týždni a tiež mi bolo doporucené "vyčistenie"
Ale ja verím že je to veľmi skoro,a neviem sa zmieriť s tým že by som tuto procedúru vôbec mala podstúpiť .
Prosím poraďte niekto
Ďakujem

lucifuk31
5. sep 2013

@danitko prosím ťa,ako si dopadla,mám ten istý problém,som v 6tom týždni a tiež mi bolo doporucené "vyčistenie"
Ale ja verím že je to veľmi skoro,a neviem sa zmieriť s tým že by som tuto procedúru vôbec mala podstúpiť .
Prosím poraďte niekto
Ďakujem

dejna20
5. sep 2013

@lucifuk31 v pase ti ukazuje, ze si v 10tt
Ale k veci, ja som v 6tt tiez nemala akciu srdca, mala som aj spinenie, dr na pohotovosti mi napisal do spravy missed abort. Teraz ma 2 mesiace a je to velky zdravy chlap. Do 8tt ani neries

lucifuk31
5. sep 2013

@dejna20 - 10t? Niečo som pobabrala pri registrácii ,čiže fakt kašlať na to čo hovoria? Totižto dvaja Gynekológovia sa vyjadrili rovnako!
No a ja o tom nechcem nič ani počuť ,dieťa rastie,má už iný tvar ,mŕtvy plod narastie!!! Ďakujem za odpoveď. Je to povzbudenie pre "nás" 🙂

lucifuk31
5. sep 2013

@traktor a v ktorom týždni si mala akciu srdiečka?

danitko
autor
5. sep 2013

@lucifuk31 Ahoj, no ja som isla na kyret v 8 tyzdni, vtedy zacalo uz aj spinenie a nebolo treba cakat dalej, lebo sa mi zhorsl zdravotny stav a ohrozovalo by to potom dalsie otehotnenie.
Nasledne som po 2 mesiacoch otehotnela a mame 6 mesacnu krasnu dcerku 🙂

lucifuk31
6. sep 2013

@danitko gratulujeem srdečne!
Chcem sa ťa predsa len jednu vec opýtať ,plod rástol? Aj po tom čo ti odporučili kyret?

danitko
autor
9. sep 2013

ahoj, nie, nerastol, rastlo mi ta hodnota v krvi tusim HCG, ale malo a to bola indicia, ze to nie je ok.

kiki68
9. sep 2013

@emilly777 to neviem kto odporucil,ale 3 tyzdne su velmi dho,caka sa max. tyzden,to aspon povedali mne,pokials a to samo nespusti,u mna sa to samo nespustilo,prave HCG rastlo a gestacny vak tiez,ale obsah sa rozkladal. Takze prisiel taky stav ako silna chripka bez nadchy a to uz ma brali rychlo na kyret. Mozno chcu vyckavat,lebo nechcu do toho hned zasahovat,aj to am svoje pozitiva. Vyckavat mozes len dovtedy pokial Ti nezacne byt zle a nestupne teplota, to by znacilo zapal v tele. drzim palce, pre mna bol ten posledny tyzden strasny...

lucifuk31
10. sep 2013

Baby dnes som bola u tretieho Gyn. Diagnoza Missed abort. Som v siedmom týždni ,plod ani nebolo vidieť,tak veľmi sa bojim toho kyret/u a vôbec,psychicky som na dne,ako ste to zvládli vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre