Mimomaternicové tehu

dellitta123
10. jan 2015

Ahojte babulky, mám otázky...veľa otázok 🙂 ak zodpoviete, budem rada 🙂
Moja posledná MS bola 30.11.2014 s manželom sa snažíme o bábo, 24.12. som si robila test, že ak náhodou budú dve čiarky, potešíme sa, ale nič. MS som mala dostať 27.12.-3.1. ale mala som len bolesti v podbrušku, tak ako keby mám dostať svoje dni, ale nič, raz som mala pocit na zvracanie, boleli ma prsia...stále sa mi ale krámy nespustili, čo nebolo u mňa obvyklé a tak som si 6.1. 2015 urobila test-pozitívny pre istotu aj nasledujúci deň a tiež pozitívny. Večer som začala špiniť trochen, hnedkastý výtok, bola som u lekárky, na UZV nebolo nič vidieť, tak mi vzala krv, hodnota HCG bola 332,1 o pár dní idem na kontrolu, mám sem-tam slabé bolesti v podbrušku, niekedy ma to pichne, ale inak v pohode. Môže ísť o mimomaternicové t. keď v priebehu dňa sem-tam minimálne špiním, pobolieva ma v podbrušku? Ďakujem za vaše odpovede, som prvýkrát tehu, tak mám obavy 😒

monicm
10. jan 2015

@dellitta123 mimomaternicové to môže byť až do momentu,kým dr. neuvidí na uzv. plod.ale podporím ťa tak,že všetky tieto tvoje príznaku sa môžu na začiatku tehu vyskytovať,takže...........ak by si však začala mať zrazu veľmi prudké bolesti,chod na pohotovosť.mimochodom,tie bolesti sú bežné,

dellitta123
autor
10. jan 2015

hej, tak bojím sa , čo z toho bude a dakujem. ešte ma napadlo, že mi tam objavila aj volnu tekutinu cca 23 mm, ze ju to znepokojuje a ked mi robila vnutorne sono a pritlacila smerom nahor, som myslela, ze koniec sveta nastal, tak ma to bolelo :( niekde som sa docitala, ze tekutina tam moze byt z toho dovodu, ze som otehotnela tesne pred menzesom, neviem co je na tom pravdy, ved uvidime na kontrole, co bude...silne bolesti nemam, tak v pohode mozem fungovat

silvijam
10. jan 2015

ja som prezila mimomaternicova tehotenstvo, vsetky tieto priznaky ale mozu ale aj nemusia znamenat nic zle, lebo tieto priznaky som mala aj pri mimo aj pri normalnom tehu. Istotu ti da len ultrazvuk. Inak to spinenie nepodcenuj, a chod radsej na pohotovost. Mne pri mimo tehu dlho neukazoval test, az ked mi uz skoro 2 tyzdne meskali, az vtedy som mala pozitivny test. Inak normalka, pocit na vracanie, tiez som trochu spinila hnedo, to ma vtedy znepokojilo, ale ja som bola v uk, a tam to neriesia, az ked ma zacalo pichat dole tak som tak sla ci sa im to pacilo alebo nie, poslala ma na utz na druhy den, ale bohuzial, v ten den rano mi praskol vajcovod, tu bolest neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi, tak ked sa ti nieco nepozdava, zbehni na pohotovost, nech ti urobia sono,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre