Mimomaternicové tehotenstvo v krčku

miskav1
16. júl 2023

Ahojte, žienky, mala niektorá z vás, prosím, skúsenosť z cervikálnym, čiže krčkovým mimomaternicovým tehotenstvom?? :( Je to tak veľmi vzácne, že ani na internete neexistujú o tom skoro žiadne články, nič. Šanca na takéto tehotenstvo vychádza na 0,02%. :( S manželom sme sa už skoro rok snažili o bábo, boli sme už aj na viacerých vyšetreniach v reprodukčnom centre, už sme sa pomaly pripravovali na IVF, keď odrazu mi meškala menštruácia a na šiesty deň meškaného menzesu som objavila slabú druhú čiarku na teste. Na druhý deň ešte silnejšiu. Čo vám poviem, radosť preveliká. No potom hneď na tretí deň začalo špinenie, ktoré pokračovalo ďalšie štyri dni. Potom sa špinenie úplne zastavilo. HCG som mala najprv 201, o necelé dva dni na to 322. Na ultrazvuku doktorka v maternici nevidela nič, no zbadala len v krčku maternice nejakú malú dutinku o veľkosti 3,5 (neviem teraz či mm/cm). Záver znel, možná cervikálna gravidita... Podľa 1. dňa poslednej menštruácie by som mala byť momentálne 5+5tt. Vačok na krčku vraj za tie dva dni vôbec nenarástol, no HCG sa jemne zvyšuje. Myslíte si, dievčatá, že je ešte nejaká šanca, že nakoniec tá dutinka na krčku je len nejaká malá cystička a bábätko je nakoniec tam, kde by malo byť, no vzhľadom na nižšie HCG ešte nie je vidieť na ultrazvuku? :( V piatok mi brali znovu krv a zajtra mám ísť na gyndu na ďalšie sono, Takže uvidíme... Ale na jednej strane sa už aj bojím dúfať... no na druhej by som bola najradšej, keby to pravda nebola... :(

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
any_soj
16. júl 2023

@miskav1 mohla si mať posunutú neskôr ovuláciu a uvidia až teraz v pondelok...

miskav1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskav1
autor
16. júl 2023

@any_soj Najhoršie na tom je tá neistota a bezmocnosť.. Len čakať. :( Navyše ti doktori ťa častokrát dokážu tak strašne vystresovať a vyľakať, že až... Kvôli možnosti s mimomaternicovým tehotenstvom a s ním spojenými komplikáciami sme radšej zrušili s mužom našu vopred zaplatenú dovolenku v horách, pretože mi doktorka deň pred povedala, že nech si pre istotu pohľadám v stredisku, kde budeme, najbližšiu nemocnicu, v prípade, že by som začala silno krvácať. :( A keď som jej hovorila, že my plánujeme turistiku po horách, tak ona na to - tak vás potom zoberie do nemocnice už len helikoptéra. Vyľakala nás tak, že sme to s mužom radšej celé stornovali, lebo sme nemali chuť niekde v Alpách hľadať nemocnicu, keď sa niečo pokašle.. :( A pritom sa cítim úúúplne v poriadku. Žiadne špinenie, žiadne bolesti... No človek tým lekárom prosto verí a dôveruje.. :(

spadnutaslivka
16. júl 2023

@miskav1 to ťa nechcela vystrašiť, len ťa normálne varovala a zhodnotila možnosti. Lepšie ako keby ti povedala "nebojte sa, všetko bude v poriadku" a nebola by to pravda

kiki68
16. júl 2023

@miskav1 ale jam chodi bezne helikoptera miesto sanitky, zijeme v Korutansku 😉 drzim palce nech to teda dobre dopadne aspon

elmivelmi
16. júl 2023

@miskav1 5+5 to je este maly tyzden pockaj este 2tyz v 8+o by uz mal byt vidiet okod jasne aj s bijucim srdieckom.

alenkatt
16. júl 2023

@miskav1 na sono býva niečo vedieť až keď je HCG nad 1000 aj to býva zväčša iba malý gestačný vačok. Viac by ma trápilo na Vašom mieste slabo rastúce HCG, ktoré by sa pri správnom vývoji malo každý druhý deň zdvojnásobiť. Ale príroda je veľký čarodej tak či tak prajem aby Vám to vyšlo.

adulka25
16. júl 2023

Hcg rastie veľmi pomaly čo neznačí nič pozitívne a v 5+5tt by už mal byť vidieť gestačný vak aj s plodom (ešte nemusí byť srdiečko) ak nebola posunutá ovulka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre