Mimomaternicové tehotenstvo - prejavy

19. feb 2021

Ako sa vam prejavilo mimomaternicove tehotenstvo? Mali ste nejaké bolesti? A v ktorom tyzdni?

veronikaa006
19. feb 2021

mala som bolesti ešte pred termínom ms a potom ms neprišla len špinenie a bolesti stále pretrvávali.

zornicka409
19. feb 2021

Mne vysiel pozitivny test ale hcg islo hore velmi pomaly.potom na uzv nebolo nic vidno a do toho prislo spinenie prv hnede neskor az cierne..

deanka123
19. feb 2021

Mne vyšiel pozitívny test keď meškala ms nič nenasvedčovalo tomu že to bude Mmt, v 8 týždni som mala ísť prvý krát ku dr ale začala som špiniť a potom aj trošku krvácať a nato silné bolesti krížov na pohotovosti zistili mimomaternicové

mmt11
19. feb 2021

Zistila som že som tehotná 30 DC, na teste // ... na 38 DC som mala veľmi bolestivý sex, veľmi má to bolelo na pravej strane, nedalo sa pokračovať, ale dovtedy bol aj sex ok, ako keby nic.. akurát ten jeden deň. vtedy má nič take nenapadlo že mimo to bude... no 39 DC som mala veľmi silne bolesti večer len tak z ničoho nic, ale fakt až take že som skoro odpadla... to už som vedela že je niečo zle, ráno som išla gynekologovi s oznamom že mám mimomaternicove tehotenstvo a on že ako to môžem vedieť že sa na mna pozrie... niečo sa mu nezdalo, poslal má na polikliniku k druhému a on mi potvrdil že mimomaternicove... na další deň ráno operacia...
Až sa teraz normálne čudujem že som išla na gyndu až rano

autor
19. feb 2021

@zornicka409 to si zistila podla intenzity testov, ze pomaly tmavli?

autor
19. feb 2021

@mmt11 boli to krce v bruchu? a kolko to asi trvalo? par minut, ci viac hodin?

mmt11
19. feb 2021

Áno kŕče, ale ako niekoľkokrát násobná menstruacia... tak hodinu asi trvalo, potom bol kľud... celu noc aj ráno v pohode, dokonca aj ked mi to zistili tak bolesti žiadne... iba keď má pozeral zo spodu a ako keby do toho ,,narazil” tak sa má spýtal že toto boli? Tak áno vtedy to bolelo..inak pri nič nerobeni len predtým večer... ak sa ti niečo nezdá, treba ísť gynekologovi, ťažko takto... každý má iné príznaky a čo čítam, väčšina bab špiní, no to nebol vôbec môj pripad

katrinka233
20. feb 2021

Ja som mala mimomaternicove 2x, 1.x obrovske bolesti na jednej strane, roztrhnuty vajcovod. 2.x som bolesti nemala, ale 3 tyzdne som denne spinila hnedy vytok. Pri hcg 3500 v maternici nic nebolo a podla toho sme vedeli ze je to vo vajcovode... takze mam za sebou 2 laparoskopie, ostal mi jeden vajcovod a aj ten je nepriechodny...

zornicka409
20. feb 2021

Nie chodila som obden na odber krvi a mali by sa hodnoty 2x zvysovat kazdym dnom a mne sa zvysovali nejak tak ze 210 300 420 cize pomaly a malo

autor
20. feb 2021

@mmt11 ja som práveže bola včera u neho a on mi detaily nepovedal, iba že zrejme to bude neúspešné, vzal mi krv a budúci týždeň uvidíme.. no včera ma rozbolelo brucho, ale zas vydržať sa to dalo a do toho som skoro odpadla ako sa mi asi tlak znížil, hlava zakrútila studený pot a zľakla som sa, čo bude do budúceho týždňa.. keď som sa ho priamo spýtala na mmt tak mi povedal, aby som si zbytočne nekomplikovala život...
@katrinka233 to špinenie mám aj ja, preto som išla k nemu o týždeň skôr, no nič tam nevidel :( vieš zhruba odkedy si to špinenie mala?

@zornicka409 mne spomenul, že v pondelok možno budeme robiť kontrolný odber.. teraz neviem, či je dobré, keď ma bude volať na základe tých prvých výsledkov, alebo nie.........

mnamko
20. feb 2021

Ja krvacanie,2 mesiace doktorka neriesila az jeden vecer bolest vo vagine ako by mi tam niekto vrazil noz,ale preslo to rano zas bolesti v bruchu,muz ma doviezol na gyn- porodnicke oddelenie,spravili vnutorne sono a mim.tehu,isla som na prijem ale uz zacali silne bolesti,uz ma vyzliekal muz zo sestrickou,na posteli rychlo nejake predop.vysetrenia.Praskol mi vajcovod,po 4r.som otehotnela

katrinka233
21. feb 2021

Mne spinenie zacalo presne v den ocakavanej menstruacie, cize asi v 4tt. Trvalo 3 tyzdne, spinila som kazdy den, niekedy malo, kvapka denne, niekedy viac, aj na 1 intimku. Bolesti vobec ziadne. Priznaky som mala unavu a velmi citlive prsia, po laparke samozrejme odisli.

mmt11
21. feb 2021

Držím palce nech to dobre dopadne, nápis potom na čo prišiel gynekológ...
Hlavne sa nestresuj, psychika veľa spraví...
Nedajbože ak by si mala nejaké veľmi silne bolesti, pre istotu chod na pohotovosť... Nemusí to byt hneď mmt, ale istota je istota...

veronicka88
21. feb 2021

HCG mi stúpalo ukážkovo v mat rnici nič nebolo vidieť.na termín MS sa mi spustilo veľa krvi na dvakrát a potom do 8.tt má nechal čakať gynekológ že uvidíme...nafúknuté brucho a bolesti ako pri MŠ operovali má pri HCG 4000...

autor
21. feb 2021

@katrinka233 so spinenim to mam rovnako, bolesti ziadne, ani unava, ani prsia.. No dnes uz kvapka krvi a 2 male zrazeniny 😣

katrinka233
21. feb 2021

Ahoj, skus ostat optimisticka, existuje vela dovodov ku krvacaniu - hematom, prasknuta cievka, atd... vo vela pripadoch to ale znamena to horsie. Keby sa to nahodou stalo, skus to brat tak ze tvoje telo robi vsetko preto, aby ochranilo primarne teba. A je velmi pozitivne ze dokazes otehotniet, to je super. Velmi drzim palce.

autor
22. feb 2021

@katrinka233 ďakujem si zlata 😘 rano mi volala sestricka, ze mam prist na kontrolny odber, hcg sa mi zvysilo, no neviem či je to dobre, ci zle. Povedala, že to krvacanie byva, kym to nie je vela, je to ok

elenita
23. feb 2021

Ahoj, a sono Ti nerobili?

autor
23. feb 2021

@elenita až pozajtra.. no neviem, keď mám tú krv a aj zrazeninu som zas mala

nikoleta1872011
18. máj 2023

@deanka123 to ako tam zistili? Ja som mala podobne príznaky, dnes som bola u gyn., ale nevedel ci to bol biochemický potrat alebo mimomaternicove

veronicka88
18. máj 2023

@nikoleta1872011 ak by to bolo mimomaternicové samé to neodíde...držím palce každopádne minie to ľúto ..mám tondozite

deanka123
20. máj 2023

@nikoleta1872011 spravil mi Dr sono ale v maternici nič nevidel tak pozeral vaječníky a na ľavom vajcovode to bolo normálne vidieť

nikoleta1872011
20. máj 2023

@veronicka88 ďakujem, ale dostala som inekcie a odislo samo... Dúfam, že bude všetko ôk. HCG som mala cez 300,ale ukludnil ma Dr., ze keby bol mimomaternicove tehu, tak to ma inakšie príznaky...

veronicka88
21. máj 2023

@nikoleta1872011 presne tak...mrzí ma to....🖤

chanelita15
6. okt 2023

@nikoleta1872011 otváram túto tému opäť lebo mi nikto neodpovedá na moje témy. Prosim ta a keď ti pichli injekciu tak si bola v nemocnici? Ako dlho? Mala si silne bolesti?

nikoleta1872011
7. okt 2023

@chanelita15 nebola som v nemocnici,pichli ma v ordinácii.Lekar nam je známy,ale asi nie je potrebné ísť do nemocnice.... Komunikovali sme cez telefón a hovoril mi keď ešte budem krvácať tak aj druhý deň musím ísť a pichne mi ešte druhu injekciu aby mi tam nezostalo nič O pár dní som išla na kontrolu a pozrela ma ,ale bolo všetko ok. Bolesti som mala veľké po pichnuti prvej injekcie,skoro podobné ako som išla rodiť dievčatá 😁 Odvtedy mám silnejší menzes😕a aj bolesti predtým...

chanelita15
8. okt 2023

@nikoleta1872011 ja už som 3 deň po injekcii a bez nejakých väčších zmien.
Podbruško ma boli asi ako keby som mala dostať,ale to je ozaj minimálne. Vraj najkritickejsi je 3 deň. Ten je dnes,tak uvidíme

nikoleta1872011
8. okt 2023

@chanelita15 no mne hneď po prvej injekcie, ale možno to je individuálne...A veľmi krvácas?Zo mňa vypadli aj také hrudky,vtedy som cítila väčšie bolesti

chanelita15
8. okt 2023

@nikoleta1872011 dnes je 3 deň. A nekrvacam vôbec a nemám absolútne žiadne bolesti

coolercatka
19. feb 2024

Ahojte, bohužiaľ som sa zaradila do skupiny žien ktoré mali mimomaternicové tehotenstvo. Boli sme na IUI, ktoré bolo neúspešne. Nasledujúci cyklus v období, keď som mala dostať menzes, som začala len špiniť. Nezdalo sa mi to, keď sa mi nespustil riadny menzes ani do 3 dni od začatia spinenia, tak som si pre istotu spravila tehotenský test. Bola tam slabá druhá čiarka. Keďže dlho túžime po bábätku, veľmi sme sa tešili. Keďže som predchádzajúci cyklus kvôli IUI bola stimulovaná tabletkami Clostilbegyt a v CARe nám hovorili, že fungujú u niektorých prípadov aj ďalší cyklus, tak sme to tak brali, že je to "následok" tabletiek. Bohužiaľ pri týchto tabletkách je aj zvýšená možnosť mimomaternicového tehotenstva. Išla som k svojmu gynekológovia v 4.tyzdni na krv, kde som mala 189 hCG. Na ultrazvuku nič nevidel. O týždeň mi dal kontrolu. Bolesti som nemala ešte žiadne, mala som klasické príznaky tehotenstva ako spinenie, únava, zaspala som vždy keď som si ľahla, citlivý čuch na vône. V 5. týždni na kontrole som mala len hCG 339. Na ultrazvuku nebolo nič vidno. Vtedy mi gynekológ povedal, že pôjde pravdepodobne o mimomaternicové tehotenstvo. Keďže sa hCG hodnota veľmi pomaly zdvíha a plod v maternici nevidím, v ten deň som začala mať mierne popichovanie na pravej strane. Ale bolo to len občasné pichnutie, nebolo to nič vážne. Gynekológ má poslal na konzultáciu do nemocnice. V nemocnici si ma chceli nechať na pozorovanie, ale ja som sa tam rozrevala, že chcem ísť domov, proste to celé na mňa doľahlo, a v tej chvíli som si uvedomila, že z tehotenstva dieťa nebude. Nemala som akútne bolesti a s primárom sme sa dohodli, že keby mi začali akútne bolesti, tak hneď prídem do nemocnice. Dohodli sme sa o 4 dní na dalsiom termíne sona. V 6.tyzdni gynekológ v nemocnici na sone niečo videl v pravom vajcovode, hCG 511. To už som tam išla so zbaleným kufrom. Začalo popichovanie na pravej strane byť intenzívnejšie. Ale vôbec nebolo akútne. V nemocnici sme sa dohodli, že pôjdem na laparoskopiu, a tak sa predíde prasknutiu vajcovodu, keďže nemám akútne bolesti a nevideli tekutinu v brušnej dutine, bola som mimo ohrozenia života. Našťastie ma operovali ešte v ten deň. Operácia prebieha v krátkej narkoze. Pred operáciou sa ma spýtali či chcem zachrániť vajcovod, alebo ho vybrať, lebo ženy mávajú bolesti v operovanom vajcovode silnejšie, a taktiež je šanca, že sa v tom vajcovode môže ale nemusí zopakovať mimomaternicové tehotenstvo. Povedala som, že to nechám na lekárovi, na jeho rozhodnutí, nech to on rozhodne pri operácii. Keďže nemám deti, rozhodli sa mi zachrániť vajcovod. Po operácii som bola ešte 2 dní v nemocnici. Prvý týždeň je bolestivý na vstávanie z postele, netreba sa nikde ponáhľať. Po 5 dňoch som bola na stichy už u svojho gynekológa. Teraz som 3.tyzden po operácii a som ok. Mám 3 jazvy, ktoré ani moc nie je vidno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre