Migrény v 1. trimestri

marisella2905
6. apr 2023

Momentálne som v 10 týždni a neskutočne ma trápia migrény. Mám ju každý týždeň, posledných 5 týždňov. Som mimo na 3 dni. Nedokážem nič zjesť. Paralen nezaberá. Ani studené obklady, či potieranie čela-spánkov a zadnej časti hlavy alpou či mentolovou masťou. Masírujem si krk, tiež to nepomáha. Ležím ako múmia v izbe, v tme a tichu. Každý zvuk je ako dostať nožom do hlavy. Pred tehotenstvom som brávala na migrény Relpax. Krásne pomohol, niekedy stačila aj polka tabletky hneď na začiatku a bol pokoj. Ale teraz? Obrovské trápenie. K neurologičke mám termín až o 3 týzdne - neviem, som zvedavá, ci mi bude vediet nejak pomôcť. Nie je žiaden liek pre tehotné migreničky? Aspoň, aby sa trocha uľavilo od tej najhoršej fázy migrény. A keď nemám migrénu, tak mám od 4. týždňa tehotenstva celodennú nevoľnosť a nechutenstvo. Zatiaľ som nemala ani jeden deň čo by mi bolo dobre. Vraj nechutenstvo a nevoľnosť by mali 4. mesiaci prejsť. Neviem si predstaviť to prežívať do konca tehotenstva: nechutenstvo, nevoľnosť a každý týždeň migréna.

xtina1711
6. apr 2023

@marisella2905 ja som to mala tiez presne mumia..ja ale som robila ako ty..obklady masaze kvapky 31 z justu natriet oa oci obklad a kolu s citronom..a paralen..zabralo ale bolo to strasne a asi po 3m mi to preslo..inak neviem ako ti poradit skus viacej vody aj

sandasan
6. apr 2023

@marisella2905 mne uľavilo všetko čo spomínaš vyššie aj keď nepomohlo úplne.
Niekedy zabrala kombinácia vyzvraciať sa ( prsty do krku) následne silnejšia káva , voda s citrónom a ľadom a natierať sa takým chladivym gélom z farmasi je lepší ako Alpa aj keď to poriadne vyštípe

mimi2120
6. apr 2023

Magnezium a veeela citrónovej minerálky mi pomohlo. Z liekov mi pomohol migralgin ale ja som mala migrény na konci tehotenstva a neviem či sa migralgin môže na začiatku.

natassa2
6. apr 2023

No asi by som tie migreny v tehu veru riesila len takymito vecickami, nezavadnymi a prirodnymi 🙂 Co ine si vies dat, ani lekar ti nemoze predpisat nic, aby to neohrozilo alebo nejak neovplyvnilo dietatko.

lyci
6. apr 2023

@marisella2905 skus lieky co nie je len cisty paracetamol. mne v tehu zabera aj panadol extra novum alebo ataralgin. a to mam mimo tehu fakt silne lieky na bolesti hlavy. prinajhorsom v nemocke davaju aj metamizol, cize novalgin, algifen, ale neviem ci aj v prvom trimestri.

silvia765
9. apr 2023

@marisella2905 ja som mala tieto stavy tiež cca do 16 tt mne osobne pomáhali veľké dávky magnezia a infúzie lebo bežne sa mi tak zatočila hlava že som odpadla

juliet86
9. apr 2023

ja ti poradim este 2finty co ti tu neradili.vyskusaj. v sprche na komolet vlasy striedavu studenu a teplu sprchu.
a stiehnut si hlavu bavlnenouplienkou bez elastanu.na co najtesnejsie
porad sa pripadne a gynekologi kou ci s vseobecnou lekarkou. verim ze existuje liek co by ti pomohol a mozes ho bez nasledkovpre dieta.vela stastia.

niki_j
12. apr 2023

@marisella2905 Neviem ci je to este aktualne, ale ja som mala migreny lebo som prestala pit kavu … ked som zacala naspat 1 salku slabsieho pressa denne hned to prestalo 🙂

marisella2905
autor
12. apr 2023

@niki_j Áno, migrény sú stále u mňa aktuálne. Ja som pila dlhé roky zelený a čierny čaj, kávu som nepila. Ale teraz si dám denne asi 2 poháre coly, kvôli nevoľnostiam, čiže kofeín mi nechýba. Teraz som si objednala masážne gély na migrénu, tak som zvedavá

luckajozko21
12. apr 2023

@marisella2905 ten migrenol je skvely, este je taka travelsize tycinka. Bez nej uz roky ani nevyjdem z domu. Pomaha mi to hlavne ked mi je na vracanie. Kedze som z hormonalnych migren presla rovno do tehu nevolnosti a naspat do migren :D

Migrenam sa venuje Huberman v tomto podcaste

https://www.youtube.com/watch?v=CGjdgy0cwGk

Spomina napr curcumin - v tehotenstve/dojceni by som to asi neriskla ale hned ako sa mi bude dat, tak to asi skusim.
Dr ti moze predpisat Magnosolv - bezne ho beru migrenici, a v tehu ti este pomoze. Je to taka "sumienka" na predpis s pomerne vysokou davkou. Magnezko sa berie do poslednych tyzdnov, potom oddialuje porod.

Mozes este skusit kazde rano rochester ginger. Ja som si teraz objednala tigriu mast na potieranie. Snad ti nieco ulavi... a hlavne, snad to budu iba migreny v 1.trimestri a nie na stalo. Drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre