Metformin počas tehotenstva

23. apr 2022

Ahojte , užívali ste niektoré Metformin na inzulinovu rezistenciu aj počas tehotenstva ? Vyšiel mi pozitívny test a neviem či pokračovať ďalej s liekmi .

barus26
23. apr 2022

nie. Keď som otehotnela kazali mi vysadit

gabika42252
23. apr 2022

Zatiaľ normalne uzivat, upozornit doktora a on postupne vysadi... Ja som bola na IVF a doktorka nekazala vysadit az neskor asi okolo 8tt sme postupne vysadili.. 😊

barus26
23. apr 2022

@gabika42252 no vidím že každý lekar inak. Ja keď som písala doktorke do CAR že mam pozitívny test tak povedala, že ďalej honemám brat

gabika42252
23. apr 2022

@barus26 tak ak povedala ze nebrat tak nebrat... 😊 Metformin ma pomoct pri otehotneni, svoj ucel splnil 😃😉

autor
24. apr 2022

@barus26
@gabika42252 ďakujem baby , každá iná skúsenosť 😃zajtra zavol doktorke

autor
24. apr 2022

@gabika42252
@barus26 ešte sa Vás kocky opýtam , od včera mi vychádza tehu test pozit a neviem či mám vkladať progesteron . Teplotu mám 37,3.

barus26
24. apr 2022

progesterom urcite vkladaj🙂

mia_von_prag
24. apr 2022

Mne nasadili metformin v tehotenstve. Normalne hladiny glykemie su v tehotenstve veľmi dôležité.

barus26
24. apr 2022

@mia_von_prag zaujímavé. Lebo napr aj v pribalovom letaku sa píše pri konkrétne mojich liekoch že pri tehotenstve sa neodporúča

autor
24. apr 2022

@barus26 neviem ja teda čo s tým . V centre mi povedali že to mám stále jesť .. ale nepredpokladali že by sa to mohlo podariť , tal neviem na koho sa obrátiť či na centrum alebo na svoju gynekologicku. Plus beriem aj lieky NEBILET na tlak tak tie stále beriem . Snáď sa fazuľka udrží . Dnes som cca 10-11 dpo keďže mi chyba jedna teplota tak asi 10 cca

barus26
24. apr 2022

aj ja som to brala a keď som mala pozitívny test tak som písala svojej dr z centra a ona povedala, že progesteron ďalej brat a metformin vysadit: Kontaktuj ich zajtra že máš pozitívny test a uvidis ako povedia. A potom by som kontaktovala aj internistu aleho od koho máš lieky na tlak. Ja som brala pred druhým tehu asi 4 alebo 5 druhov liekov na tlak a všetky mi vysadili, nasadili dopegyt

autor
24. apr 2022

@barus26 lebo minuly týždeň som bola na sone a klasika keďže mám PCO , doktorka že nebola ovulacia ale hovorím jej že teplota sa mi veľmi zvýšila že určite prebehla u mna ovulacia ale veľmi skôr okolo 8dc .. a proste povedala že to asi nie že mame ísť rovno do ivf .. no a internistke som hovorila že gynekologička mi odporuca dopegyt a tá si zas išla svoje že dopegyt nie . Čiže taká doktorka že dovidenia ..nedalo sa s ňou nijako dohodnúť . Tak musím si nájsť asi novú internistku .
Berieš progesteron 200mg 2x denne ?

barus26
24. apr 2022

teraz neberiem ale v prvom tehu som brala progesteron presne ako píšeš. 2x denne 200mg

gabika42252
24. apr 2022

Nie je dobre to riesit subezne s centrom. Aj gynekológickou, ries to s centrom s gynekologickou az potom ked ta v úvodzovkách uz posle z centra ku gynde...
Vsetky lieky brat, pokial doktorka v centre nepovie inak, lieky sa vysadzuju postupne... Aspon progestenale sa postupne znizuje davka a aj ostatne hormonalne lieky...

gabika42252
24. apr 2022

A ako tu uz spominala jedna mamicka metformin sa bezne berie pocas teho ked mas zlu glykémiu... Toho by som sa nebala...

ester177
22. júl 2024

Ahojte dievčatá, ak niektorej ostal metformin alebo ho nechcete brať, kúpim. Bližšie info správou. Ďakujem ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre