Meškanie menzesu, krvácanie a potrat

nela82
11. feb 2014

Maminy..myslíte si,že je veľká možnosť..ak žene mešká mrcha max.4 dni..samozrejme,môže si myslieť,že je tehotná..môže ísť o tehotenstvo...no na ten 4 či 5 deň začne krvácať..a neskôr tvrdí že má to potvrdené,že potratila..pritom keď jej to meškalo,nerobila test..nebola u Dr. žiadné tehotenstvo nemala potvrdené.Neskôr prišla s tým,že Dr.jej potvrdila,že došlo k potratu...predpokladám,že k Dr. ak išla..tak až po mrche...dá sa takto zistiť,respektíve určiť,že to bolo tehotenstvo a došlo k potratu??

nigguska
11. feb 2014

@nela82 Ahoj, pokial bola po mrche u dr tak ta jej pomhla zistit,ze islo o potrat...je to mozne....ale ak u dr nebola,je to iba jej domienka co nemusi byt az tak pravda,kedze jej mohla mrcha meskat z ineho dovodu...ale ako som pisala,dr to vie zistit....a ta mrcha teda ani nemusela byt mrchou ale potratom...

mimla
11. feb 2014

Moja teta je zdravotná sestra a tvrdí, že toto sa deje častejšie ako by sme boli ochotné pripustiť. Bohužiaľ.

lenkasarahdalibor
11. feb 2014

Ahojte babeny poradite mi mne to meškalo 8 dní na 9 som to dostala prvý den bol v pohode nemala som bolesti slabšia a na druhý den mi bolo strašne zle na vracanie, krče. Odvtedy my je stále zle na vracanie bolievajú ma prsia aj v podbrušku bývam unavená aj dost hladná no ked sa najem tam i je zasa na vracanie, môhla som potratit?. U dr som zatial nebola. Vdaka za radu

siska765
11. feb 2014

@lenkasarahdalibor podla mna si normalne tehotna ved to ze ti je zle je priznak tehotenstva

bambinkaa
11. feb 2014

@nela82 ano dr. to vie povedat. a ta mrcha je spojena s potratom. Zial.
@lenkasarahdalibor no neznie to dobre. Ak je to krvacanie slabucke, tak mozes byt tehotna. Ale tieto priznaky mozu byt aj vtedy, ked ste o to prisli. Neisli z Teba take vacsie kusy pri ms?

lenkasarahdalibor
11. feb 2014

Ahoj Bambinkka práveže nie, aj mám iné chute. Predtím som milovala sladké no teras ho nemusim ani len vydiet. a za kysle by som dokázala vstat z postele aj o pol noci. Sice už mám doma detičky no predstava že som potratila je dost smutná. ☹

martinkatinka
11. feb 2014

aj po krvácaní sa dá spraviť test a môže ukázať tehotenstvo, pretože v tele ostáva tehotenský hormón ešte nejaký ten týždeň...takže doporučujem spraviť test.

svetllana
11. feb 2014

Áno, dá sa to určiť. A volá sa to biochemické tehotenstvo, ktoré je, žiaľ, veľmi časté a veľa žien ani netuší, ak netestujú skoro, že tým vôbec prešli.

lenkasarahdalibor
11. feb 2014

Robila som si test 2 dni po menz. vyśiel negat.

lenkasarahdalibor
11. feb 2014

Takze odporučate mi ist k dr.aby mi spravil vyšetrenie?

senta_sofia
11. feb 2014

@nela82 ja som to tak mala a bol to potrat, akurat ja som si stihla spravit test, este v ten den ako som krvacala, bol pozitivny... doktor uz videl len cistu maternicu a dal mi vyvolavacku, urcite by som pre istotu sla, keby sa nevyplavilo vsetko

adeala
11. feb 2014

@nela82 je to možné, mňa sa dr. pár dní po prvom potrate na kontrole pýtal, že či je možné, že som bola tehotná - to si ešte neprečítal správu, prečo som tam bola (k jeho prístupu sa nevyjadrujem)

lenkasarahdalibor
11. feb 2014

Dakujem babenky za rady, Bola som u dr. ten mi povedal ze je všetko v poriadku čiste a že to čo mi je zle že je to sposobené predmenštruačnim stresom. Aak to nedostanem tak nech pridem na vyvolávačku. No pan doktor uz mal skoncit svoju pracovnu dobu tak ma takto odpisal. Ako za cca 5min som bola vyšetrená a posielal ma preč. Ja som si skoda nestihla spravit test skor a banujem. Na buduce budem vediet a ked mi nepride do 4 dni tak robim testik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre